Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

PS Wengen


Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynają się harce w Wengen. Dzisiaj na treningu zjazdu najszybszy był 36 letni Buechel, przed Cuche i Kroelem. Miller był czwarty, Walchhofer 7, Maier 8;

Jan Hudec miał wypadek - uszkodzone kolano - zabrany do szpitala.

Czy ktoś z Was jeździł w Wengen?

A propos naszych szans w PS:

"W Polsce na nartach jeżdżą 3 mln ludzi, zawodników razem z juniorami jest 300. Ta przepaść jest tragiczna" - Andrzej Karasiński, menedżer kadry alpejek i ojciec Katarzyny Karasińskiej"

Chociaż aby oddać sprawiedlowość - dzisiaj w Sachtickach w slalomie FIS Bydliński był 2, Kłusak 8;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety zjazd w Wengen przypomina o najwiekszym horrorze jaki widziałem, bodaj w 94 roku. Debile od bezpieczeństwa zawiesili siatki, takie jak na fisie na Skrzycznym, gdzie nawet średnio rozgarnięty człowiek powinien wiedzieć, że są niebezpieczniejsze niż las za nimi i się przekonali niestety przez makabryczną śmierć niewinnego zawodnika. U nas sobie siateczki wiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w 91 roku 21 letni austryjak Gernot Reinstadler zmęczony 2 minutowym już zjazdem na chopie zwanej Zielschuss zaczepił dziobem narty o siatkę... - został dosłownie rozerwany mimo natychmiastowej pomocy - lekarz był przy nim po 30 sekundach a smigło po 2 minutach, 6 godzinnej operacji podczas której zużyto ponoc 35 litrów krwi ;/ niestety zmarł - od tamtego czasu na wirażach siatki zostały zamienione na płachty z PCV...

Wielka tragedia, a co do Wegen to nie smigałem ale w NTNie jest baaardzo ciekwy artykuł o tej trasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem, może na szczęście, tego wypadku. A jeśli pamiętasz - przypomnij kto to był.

Był to młody nie znany jeszcze szwajcarski bodajże zawodnik. Na ostatnim lewym skręcie przed metą wyrzuciło go poza trasę. To miejsce było chronione do wysokości metra z hakiem przez gładką matę, a powyżej była słynna mocno naprężona siatka. On trafił prawą nartą w tę siatkę. Miałem dalej nie opisywać, ale ku przestrodze jeżdżących koło tak zabezpieczonych miejsc piszę. Zjechał do mety na brzuchu głową w górę, obie nogi miał przy głowie, a na sniegu była pięćdziesięciometrowa wstęga krwi.

Sorki. Może jadący koło siatek teraz trochę zwolnią, albo bedą się od nich deczko dalej trzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze na nich przez ten wypadek z podwójnym szacunkiem jeden bląd i Cie nie ma no i rekordzik Walchofera 157 km/h na nartach:eek: wg mnie to najbardziej emocjonujący zjad ze wszystkich w sezonie mimo tej kraksy a najbardziej podoba mi sie ta "szykana" przed zjazdem w wąski korytarz który prowadzi pod mostem po którym jezdzi... KOLEJKA :D droga na szczyt = 45 minut ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było w 91 roku 21 letni austryjak Gernot Reinstadler zmęczony 2 minutowym już zjazdem na chopie zwanej Zielschuss zaczepił dziobem narty o siatkę... - został dosłownie rozerwany mimo natychmiastowej pomocy - lekarz był przy nim po 30 sekundach a smigło po 2 minutach, 6 godzinnej operacji podczas której zużyto ponoc 35 litrów krwi ;/ niestety zmarł - od tamtego czasu na wirażach siatki zostały zamienione na płachty z PCV...

Wielka tragedia, a co do Wegen to nie smigałem ale w NTNie jest baaardzo ciekwy artykuł o tej trasie ;)

Bylem w Grindelwald w zeszlym roku, konczylem pobyt zawodami PS na Lauberhorn - Weltcup - Abfahrt tak jest nazwa a do Wengen to nawet nie doprowadza.

Siatki wisialy spokojnie do lasu napewno, bo sie po wertepach obok trasy przejechalem w asyscie ochrony (skubany jechal przy mnie ani slowem sie nie odezwal nawet grymasu na jego twarzy nie zauazylem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądam te zawody i widze że chyba im obniżyli start bo zawsze skakali między tymi dwoma skałami i nabierali tam prędkości szybciej niz w F1 a tutaj teraz jakoś z boku startują:/ no chyba że mi sie coś pomyliło;d

Bo to zjad do kombinacji! Jutro będą startowac wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w relacji LIVE z wengen na eurosporcie nie pokazują całego przejazdu tylko poczatek jakies 15s a potem od ok. 1.10 do mety. Tylko chyba dwóch zawodników mozna było zobaczyć na tym najbardziej płaskim odcinku.

Może coś kombinują z tym, że to nie jest tak do końca na żywo tylko z jakimiś poślizgami. Muszą się gdzieś te pi.....ne reklamy zmieścić. A swoją drogą Eurosport ilością reklam to nawet Natonal Geografic i TVN przebija.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to wkurza. Może rzeczywiście przyczyną jest "oszczędność" na reklamy. A wygląda to tak jakby następny zawodnik był puszczany zanim jego poprzednik dojedzie do mety. Ale tak chyba nie jest, bo co byłoby (zwłaszcza w zjeździe), gdyby doszło do wypadku? ten następny mógłby się nadziać. Może ktoś kto był na zawaodach wyjaśni jak to jest w rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mnie to wkurza. Może rzeczywiście przyczyną jest "oszczędność" na reklamy. A wygląda to tak jakby następny zawodnik był puszczany zanim jego poprzednik dojedzie do mety. Ale tak chyba nie jest, bo co byłoby (zwłaszcza w zjeździe), gdyby doszło do wypadku? ten następny mógłby się nadziać. Może ktoś kto był na zawaodach wyjaśni jak to jest w rzeczywistosci.

Zawodnicy są puszczani częściej niż trwa przejazd jednego i dlatego góra jest z odtworzenia, a dół na żywo. Przy czasie przejazdu 1.30-2 minuty+ powtórka fragmentów trwało by to za długo. Dlatego pierwsza trzydziestka jest puszczana co półtorej minuty, a dalsi co minutę. W razie wypadku jadący zawodnik jest zatrzymywany. Jest taka praktyka, że pierwszy na trasie jest pokazywany w całości (tam gdzie nie ma kamer, ze śmigła). Oczywiście mówimy o zjeździe i supergigancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...