Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

a jakich nawigacji uzywacie wyjeżdżając na narty ?


Gość bobic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobic

Tak sobie poczytałem artykuł na stronei głównej o nawigajach Sony, dlatego skłoniłem się do tego postu.

Czy są jeszcze pośród nas osoby, które wyjeżdżają na narty z mapa na kolanach, czy jednak wdarła się w nasze życie elektronika i stosujemy PNA, PDA lub nawigacje z telefonu.

Ja, osobiście używam kilku - jedna do jazdy po Polsce, kilka na jazdę po Europie.

Polska - Automapa 4, Europa - Navigon oraz iGO 8 ;)

Navigon posiada bardzo fajna funkcje - Reality View (niestety dostepna tylko w PNA)

rw.jpg

Zas iGO 8 posiada trowymiarowe budynki (nie tylko bloki jak Automapie, ale rowniez szczegoly)

NNG_iGO8_cityscape.jpg

No to tyle, teraz piszcie Wy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bobku ja z mapa całe życie zjeźdiłem i twierdze że dobry szofer zajedzie z mapa wszędzie ale jednak navi jest wygodne i wiadomo trzeba isc z techiką i postępem i jeszcze jedno mape trzeba umiec czytać:D a znam osoby które trzymają do góry nogami:D

pozdro Barti:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no nie chce mi się sznupać po galeriach i wklejać zdjęć:)

ale jak będzie widzieli gdzieś na focie moją dyńkę to jest to"urządzenie" jakiego używam do poruszania się po kraju i reszcie europy:p

oczywiście miewam do czynienia z "elektroniczną nawigacją" choć własnej nie posiadam

uważam to urządzenie za doskonałe w poszukiwaniu konkretnego adresu

oczywiście o ile używamy odpowiedniej wersji i oprogramowania

natomiast do przemieszczania się nawet po całej europie z miasta do miasta uważam raczej mapę za wystarczającą rzecz.

choć przyjdzie i taki moment kiedy stanę się "szczęśliwym" posiadaczem i będę miał jeszcze jedno ....jostwo którego będę musiał pilnować

i będę miał dylemat zabrać ze sobą czy schować pod fotel żeby złodziej nie znalazł:rolleyes:

a znam osoby które trzymają do góry nogami:D

mój senior należy do takich

obraca mapę mniej więcej tak jak obraca się nieraz obraz w nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Ależ Rejskajwerku, jak nie było nawigacji, komórek, tez trza było sobie radzić i jakoś mapa na kolanach pomagała.

Jasne, że obecnie znajdzie się ludzi, którzy montują navi do góry nogami :D

Dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem taką gadającą "Kasię" (dostała takie imię). Jakiś tomtom. Przydatna przy omijaniu korków na Autobahn i przy dojeździe do konkretnego adresu w mieście. Na autostradzie dwa razy wprowadziłaby nas w maliny. Dobrze, że człowiek nie do końca wierzy tym pierońskim wynalazkom.

Poza tym jest to faktycznie wygodna rzecz, ale bardzo ogranicza rozwój orientacji w ternie. A jak słyszę (zdarzało się tak), "jechaliśmy tędy a nie tą prostą drogą bo nas nawigacja tak poprowadziła" to się trzeba zastanowić czy do końca można zdać się na to co elektronika nam każe robić?:confused:

A ja i tak wolę mapę tradycyjną, zawsze trafiam bezbłędnie. Tylko przed podróżą trza poświęcić pół godziny na przygotowanie trasy i jazda.

A w Polsce najlepsza nawigacja to CB radio.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam iGO spod PDA. Zasadniczo sprawdza się. Ale aktualną dobrą mapę muszę mieć. Po prostu nie zawsze, bezwarunkowo wierzę nawigacji. A poza tym posiadanie papierowej mapy pozwala na nastawienie nawigacji tak by trasa mi odpowiadała ( miejsca przelotowe na trasie).

A tak na marginesie te fotki Real View z nawigacji robią wrażenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Polske uzywam AutoMapy 4.1.2 a w Europie Destinator 6, choć wyszedł juz Destinator 7, bede musiał mapke przeinstalowac:) A jezeli chodzi o samo urządzenia to Mio P550. Jak wrtacałem z Austri to zaraz za Brnem był korek podobno na 3h stania bo tyle co był wypadek (informacja z CB Radia) no to na nawigacji wyznaczyłem objazd i myknąłem czeskimi wioskami ten odcinek i tym sposobem zaoszczędziłem czas:) Tylko trzeba mieć CB zeby wiedzieć że jest korek i gdzie się zaczyna! CB + Navigacja to jest dobra rzecz! Dzięki temu zestawowi zaoszczędziłem w życiu już kilkanaście godzina stania w korkach:D

A powiedz mi Bobek czy te iGO ma jakieś błedy jak je testowałeś w Europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierowa taka z napisem Europa Schel z 500 stron ma, i jeszcze mapy zwykłe polecam z wydawnictwa ExpressMap laminowane - kawa może się wylać soczek wymyje się mapę i nic jej nie ma i jeszcze można ją składać w dowolny stronę bez uszczerbku na jej "zdrowiu":D

A wracając do modnych GPS to swojego na razie nie posiadam choć ostatnio do Schladming jechałem z pożyczonym i muszę przyznać że ma trasie prubował mnie wyprowaszić na manowce np: w Brnie kieruje mnie na mikulow a gdy skręciłem na Znojmo to z uporem maniaka przez 20 km nakazuje zawrócić(program Igo).

Również podczas mojego letniego wyjazdu na Chorwację miałem pożyczone to użądzenie i wtenczas dzięki nawigacji w Ploce udało się nam zdążyć na prom bo w mieście już na nic nie patrzyłem tylko grzałem tak jak mi kazała i ostatnie hasło to było: "za 100 metrów wiedz na prom" - było nas 3 samochody i 2 inne co po nas dojechały nie zmieściły się na ten rejs.

Jest to bardzo przydatne użądzenie juz u samego celu bo zaprowadzi nas jak nie pod wskazany komkretny adres to w najgorszym wypadku na konkretną ulicę.

Ja przymieżam się do zakupu Mio C520 albo C720: różnica między nimi jest taka że ten drugi ma wbudowaną kamerę/aparat a różnica w cenie ok 300-400 zł, może używacie tych użądzeń jeśli tak to proszę o opinie i jak sądzicie czy warto dołożyć za ten aparat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bobica

no przecież wielu ludzi tak robi

nie raz widzę jak chowają mniej lub bardziej wartościowe przedmioty pod fotel właśnie:p

mam nie zły polew wtedy:D

i jeszcze mapy zwykłe polecam z wydawnictwa ExpressMap laminowane - kawa może się wylać soczek wymyje się mapę i nic jej nie ma i jeszcze można ją składać w dowolny stronę bez uszczerbku na jej "zdrowiu":D

pewno ma w tej firmie udziały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destinator prowadzi mnie zawsze przez Znojmo:) Nie znam tych dwóch modeli ale jak pisałem posiadam MIO P550 (teraz jest następca P560) i jestem bardzo zadowolony. Trzech moich znajomych też ma Mip P550 i P560 i też nie narzekają:) A co do aparatu to ja bym partrzył na to jako dodatkowy bajer który niekoniecznie musze mić. Jak coś jest do wszsystkiego to jest do niczego. Ja bym z nawigacją jako aparatem nie jezdził, do robienia zdjęć mam aparat;) A jeżeli Sławku interesują Cię tylko te dwa modele to poczytaj o nich tu : www.pdaclub.pl tam jest tez forum i mojżesz tam sobie poczytac bądź popytać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
automapa - samsung l600

nie narzekam, chociaz lubie przed wyjazdem popatrzeć gd

zie mam jechać na zwykłej mapie albo na googlach i dopiero jazda.

Uzywasz automapy na i600 ?

ja mialem ten tel. ale z tego powodu, ze nie moglem zainstalowac nawigacji, tzn. moglem, ale obsluga byla do dooopy, sprzedalem i zakupilem Mio a501, z ktorego jestem w 100% zadowolony.

A jesli ktos chce cos wiecej sie dowiedziec na temat navi, to niech pisze na PW, mam pare linkow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę testował Sony NV-U93T. Pojadę w Polskę, w Alpy, a następnie napiszę co to jest warte.

Co do jazdy w Alpy, to moja "Dyńka" ma już w bazie setki wariantów tras :) W którymś sezonie przez Czechy przejeżdżałem 16 razy, więc mogło sie utrwalić.

Ale pewnie ciekawe byłoby wstawienie na stronę gotowych do pobrania tras przejazdu. Jedziesz sobie np. do Bad Kleinkirchheim. Ściągasz mapę i jedziesz jak po sznurku pod same termy! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
A powiedz mi Bobek czy te iGO ma jakieś błedy jak je testowałeś w Europie?

Nie używam iGO w Polsce, bo najlepsza jest niestety Auto..a.

Co sie tyczy jazdy poza krajem, to ten co testuje jest na razie Demo (wersja 8), ale nie widze bledow w mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie ciekawe byłoby wstawienie na stronę gotowych do pobrania tras przejazdu. Jedziesz sobie np. do Bad Kleinkirchheim. Ściągasz mapę i jedziesz jak po sznurku pod same termy! :rolleyes:

Co prawda nie uzywam nawigacji ale ten pomysl wydaje sie byc calkiem sensowny, zwlaszcza jezeli trasy sa sprawdzone i przez kogos przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ubiegłeś mnie Bobic, chciałem właśnie taki pościk zarzucić.

Generalnie navi nie jest mi potrzebna ale ostatnio kolega pożyczył mi swojej i spodobało mi podczas nocnej jazdy, że pokazuje: masz prostą, ostry zakręt itp

Napiszcie co jest ważniejsze sprzęt czy mapa ? I czy każdy sprzęt czyta każda mapę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomtom na Nokii E50

fajna sprawa bo odpada noszenie i chowanie dodatkowych urządzeń

Mapka czytelna na tyle, że nie muszę sie jakoś specjalnie wpatrywać, głos również dobrze słyszalny.

Do tego antenka gps wielkości pudełka zapałek działająca nawet w schowku.

Mapy tomtom'a dla europy są rewelacyjne, w Polsce ma być 70% w tomtomie7, który wchodzi na rynek właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic
Generalnie navi nie jest mi potrzebna ale ostatnio kolega pożyczył mi swojej i spodobało mi podczas nocnej jazdy, że pokazuje: masz prostą, ostry zakręt itp

Napiszcie co jest ważniejsze sprzęt czy mapa ? I czy każdy sprzęt czyta każda mapę ?

To jest trudne pytanie, co jest ważniejsze.

Tutaj akurat należy połączyć oba aspekty - sprzęt i mapę.

1. musisz zdecydować sie wybór sprzętu - PNA (taka gotowa nawigacja, nic poza ty - przyklad TomTom), PDA, czyli palmtop lub smartphone (telefon z symbianem bądź Windowsem)

2. jak już wybierzesz, to stajesz przed dylematem - która mapa. Kupując urządzenie TomTom, nie zainstalujesz tam Navigona, automapy, itp.

Czyli wychodzi, że najprostszym rozwiązaniem jest PDA bądź smartphone.

Ja postawiłem na fona, bo mam dwa w jednym, a nawet trzy, bo mam 1. palmtop - notatki, kalendarz, maile, 2. telefon, 3. GPS.

Przewagą tego sprzetu jest to, że zainstalujesz na nim mapy i oprogramowanie kilku firm. NIe jesteś uwiązany do jednej tylko.

Co do oprogramowania, to już dłuższa dyskusja, odsyłam do www.pdaclub.pl, tam jest forum u góry i masz każdy program opisany w działach.

A jak już wybierzesz, to zakup (to proponuję) oryginalną wersję, a jak masz mało dudków, to uśmiechnij się do mnie - ja Ci oczywiście nie udostępnię programu (nei przegram), bo nie popieram piractwa :D, podam Ci tylko linki, gdzie można sobie takie warzywo skombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomtom na Nokii E50

fajna sprawa bo odpada noszenie i chowanie dodatkowych urządzeń

Mapka czytelna na tyle, że nie muszę sie jakoś specjalnie wpatrywać, głos również dobrze słyszalny.

Do tego antenka gps wielkości pudełka zapałek działająca nawet w schowku.

Mapy tomtom'a dla europy są rewelacyjne, w Polsce ma być 70% w tomtomie7, który wchodzi na rynek właśnie.

Jeśli chodzi o nokie to chyba we wszystkich modelach z serii E i N można zainstalować navi. Oczywiście trzeba dokupic specjalny moduł (antena). Taki sprzęt kosztuje ok 250zł a programy można znaleźć za free w internecie :P. Co do Sony Ericssonów jest chyba podobnie. ;)

To chyba najtańszy i najwygodniejszy sposób ale na pewno navi w telefonie nie ma tylu opcji co taka porządną typowo samochodowa.

Jakby co służę pomocą w odnalezieniu odpowiedniego softu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...