Narty - skionline.pl
Jump to content
Sign in to follow this  
JC

Rolki - sezon otwarty

Recommended Posts

Korzystając z przyjaznej aury wybrałem się po raz pierwszy w tym sezonie na rolki. W Bielsku jedynym terenem nadającym się do jazdy jest ścieżka wzdłuż lotniska, więc machnąłem kilkanaście długości dla potrzymania stania ... cokolwiek to znaczy :D ... oczywiście mówimy o prawidłowej pozycji ... na nartach!!!

musiałem okna zamykać bo nagle taki zmienny wiatr się ruszył:)

ta myślałem skąd to tak wieje raz w jedną raz w drugą stronę

teraz już wiem to od strony naszego lotniska tak ciągło

kiedy JC śmigał na rolkach:D

Ja też jakoś za rolkami nie przepadam :P zdecydowanie preferuje rower na którym przejeżdżam rocznie ok. 1000 kilosów ;) Po za tym lubie jeździć po lesie a tam na rolkach nie bardzo :P

Super miejsce na rolki jest w Goczałkowicach(to między Bielskiem a Katowicami) nad zaporą jeziora Goczałkowickiego

Rolki to moje dziecinstwo! Kilka lat codziennie po szkole do 23 jezdziliśmy całą bandą:) Ale jakoś sie skonczyło nawet nie wiem dlaczego... pamietam że niezłe ewolucje powietrzne mi wychodziły:rolleyes:

Muszę namówić znajomych na wypad, bo samemu to kiepska frajda... tylko czy w tym wieku wypada bawić sie w takie rzeczy??:D

Świetna sprawa, tyle że nie należy mylić jazdy rekreacyjnej z wyczynową. Inne szybkości, inny sprzęt (dużo wolniejsze są rolki wyczynowe).

W każdym razie mając z tym kontakt na bierząco widze coraz większe zainteresowanie tym sportem, co prawda nie jest on na tyle popularny jak za granicą (szczególnie w krajach śródziemnych) ale rozwija się, chociaż tam deptaki sa igła

Guest pax53
Świetna sprawa, tyle że nie należy mylić jazdy rekreacyjnej z wyczynową. Inne szybkości, inny sprzęt (dużo wolniejsze są rolki wyczynowe).

W każdym razie mając z tym kontakt na bierząco widze coraz większe zainteresowanie tym sportem, co prawda nie jest on na tyle popularny jak za granicą (szczególnie w krajach śródziemnych) ale rozwija się, chociaż tam deptaki sa igła

...a ludzie po trawniku chodzą:D

Guest bobic

Na Śląsku to było miejsce do śmigania na rolkach - Park Chorzowski cały dookoła razem z Zoo i Wesołym, aż za Planetarium i potem w kierunku Śląskiego.

Kilka kilometrów tego było.

A w stolycy ? Pola Mokotowskie, a po skończonej jeździe musowo piwo w Lolku :D

U nas na wsi jest cos takiego jakis park rynny rampy i jakieś inne cuda

ps.znajomy próbował jechac na skoczni na góralu i zdobył najwiekszy aplaus młodziezy i szacunek skończyło sie to złomowaniem rowera i liszajami na całym ciele (bosko wygladał):D

pozdro Barti:D

Na Śląsku to było miejsce do śmigania na rolkach - Park Chorzowski cały dookoła razem z Zoo i Wesołym, aż za Planetarium i potem w kierunku Śląskiego.

Kilka kilometrów tego było.

A w stolycy ? Pola Mokotowskie, a po skończonej jeździe musowo piwo w Lolku :D

Piwo w ręce i nogi do jeziorka, a potem na grilla w Lolku (czy też Bolku - nigdy nie zapamiętam, ktory jest który...).

na studiach zwiedziłam chyba wszystkie puby na Polach (studiowałam na Pasteura więc miałam 2 kroki):D

Eeee ja tam tylko jakaś delegacyjka, szkolonko, kontrola farszafiaków itp

I wtedy po robocie na Chmielną na polędwiczki (Muza) a potem na pola na obiadokolację :)

A czasem jak na dłużej to brało się roleczki i pojeździć w lato po robocie.

Guest Robalek

W Gdańsku takim głównym miejscem dla rolkarzy jest ścieżka (także rowerowa) wzdłuż plaży od Brzeźna do Sopotu ale w sezonie jest to jedna z najbardziej zatłoczonych tras a i najlepiej z niej korzystac mogą ci co mieszkają na Przymorzu, Zaspie, Żabiance i Sopocie. Reszta jak zauważam dojeżdża samochodami na Zaspę i tam sie przebiera. Cóż można i tak. Jak dla mnie to wolę rower i trasy w Dolinie Radości. Niewielki ruch no i wspinanie sie pod górkę i ostre (jak na Gdańskie wzgórza) zjazdy albo Dolina Ewy i wjazd na Owczarnie i z powrotem. Terenów trochę tu na miejscu mamy, he, he.

Gdańsk i trójmiasto jest znane z dużej ilości takich ścieżek. Gdzieś słyszałem że Danzing ma najwięcej takowych tras w całej Polsce :) . Tak więc jest gdzie pojeździć, a jeszcze jak dodamy do tego piękne słoneczko i lekką bryzę z nad morza to otrzymamy raj rowerowy :) Możecie nam zazdrościć :D ....a my wam gór :P

Właśnie zakupiłem za całe 170 zeta na aluminiowym tracku i łożyska 7. Będziem jeździć!!!! Ostatnio czytałem w jakiejś książce, że jazda na rolkach ma dużo wspólnego z carvingiem. Czy to prawda nie wiem, bo jeszcze nie jeździłem. A co tam najwyżej się połamię. Od początku wiosny to się do jesieni wykuruję:D . A na łyżwach umiem ponoć to to samo.

A jeżdżę teraz po hali w robocie. Jak sie do kanału wpi.....le to PZU odszkodowania nie zapłaci.

Sezon rozpoczęty

Jak rok temu, wznawiam temat jazdy na rolka. Ja sezon mam rozpoczęty.

Może ktoś się dołączy z okolic Bielska?

Na lotnisku codziennie jeździ kilkanaście osób.

Można z czasem kupić tyczki i poćwiczyć slalom na asfalcie:)

A jak u Was - w terenie? Macie gdzie jeździć na rolkach?

noo - i ja również już rozpocząłem sezon na rolkach ! :),

co prawda w Wwie - to miernie z miejscówkami ostatnio - ale nad Wisłą, ew. Tor na Stegnach, Szczęśliwice, od biedy Kępa Potocka - da się pojeździć - jak by ktoś chętny - dawajcie - zawsze w grupie to raźniej pośmigać.. ;).

Pola Mokotowskie - za miękki asflat jak na moją wagę :D:D:rolleyes: i za dużo "smyczy" po drodze.. ;)

pozdro

jahu

Jak rok temu, wznawiam temat jazdy na rolka. Ja sezon mam rozpoczęty.

A jak u Was - w terenie? Macie gdzie jeździć na rolkach?

ja rozpoczynam w sobotę. najlepsze miejsce na długie dystanse - puszcza niepołomicka. tym razem z asekuracją - żona na rowerze.

jak padnę w połowie dystansu to może się zlituje i doholuje mnie do samochodu :D

ps. zobaczymy czy pierwszy raz w sezonie boli ;)

Guest bobic

Ja rozpoczne, jak wroce z Tuxa, czyli na poczatku maja.

Na razie jeszcze zyje nartami i nie w glowie mi rolki :D

... ja jezdzilem na rolkach jak bylem w Holandii, tam mialem stala trase ok 10km po betonowej sciezce rowerowej, jezdzilem po pracy na plaze :D a teraz to rolki nawet nie wiem gdzie sa, bo nie mam kompletnie gdzie jezdzic :mad: