Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Czantoria 02.03.2009

Kilka wrazen z dzisiejszej jazdy na Czantori (Ustron)

(+)

relatywnie szybkie krzeslo

komortowy (czytaj szybki) dojazd z aglomeracji slaskiej

relatywnie dluga i dosc ciekawa (biorac pod uwage beskidzkie realia) trasa

(-)

fatalnie przygotowana trasa (dziury, przetarcia, kamienie)

kosmiczne ceny karnet, karnet 3 godz = 60zl !)

drogi parking

Niestety czuc bylo dzisiaj na stoku, ze wiosna zbliza sie bardzo szybkimi krokami. Od samego rana stosunkowo ciezki snieg, z biegiem czasu coraz wiecej przetarc i kamieni. Przygotowanie trasy katastrofalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wrazen z dzisiejszej jazdy na Czantori (Ustron)

Niestety czuc bylo dzisiaj na stoku, ze wiosna zbliza sie bardzo szybkimi krokami. Od samego rana stosunkowo ciezki snieg, z biegiem czasu coraz wiecej przetarc i kamieni. Przygotowanie trasy katastrofalne.

Austrię zasypało,a u Nas wiosna,ja się martwię czy śnieg dotrwa jeszcze z 1,5 tyg w Beskidzie Sądeckim do czasu mojego przyjazdu i pobytu:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velka Raca

Sie plakac sie chce przez ta wiosne no :-< ale przez weekend na slowackiej Wielkiej Raczy bylo bardzo fajnie. kamieni zero to po pierwsze,wiec juz jest dobrze. na jednej trasie widzialem lekkie przetarcie w jednym miejscu !! reszta okej,pomijajac czerwona 9-tke-omijam! calosc wyratrakowana takze rano po sztruxiksie. popoludniu snieg lekko sie zmoczyl :) i stal klejacy.do tego stopnia iz kazdy ulamek sekundy jadac na slizgu skutecznie zmniejszal predkosc. takze carving rulez hehe. po 15 zaczelo znowu marznac i luxus. nie wiem jak to bedzie w najblizszy weekend gdyz temperatury dodatnie w ciagu dnia,a sniegu niestety spadlo tam troche mniej niz w beskidach gdzie mieszkam.

osrodek godny polecenia jak juz wspominalem w innym poscie chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austrię zasypało,a u Nas wiosna,ja się martwię czy śnieg dotrwa jeszcze z 1,5 tyg w Beskidzie Sądeckim do czasu mojego przyjazdu i pobytu:confused:

Nie martw się. Wg prognozy na 14 dni, do jakiej mam dostęp, po 7. marca powinno się znowu ochłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi ośrodek, który jest obecnie odcięty oświata to Hochfügen w Zillertal blisko Mayrhofen. Drogi dojazdowe są zablokowane. W wiosce przebywa obecnie około 700 turystów.

Kurde, ja się tam w sobote wybieram:eek: Nie do taj miejscowości ale do Zell in Zillertal, mam nadzieje ze mnie mnie zasypie, 15.03 musze do roboty iść;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SkrzyczneCała niedziela spędzona na Skrzycznem.Warunki jak dla mnie dobre,nawet po południu.Mimo plusowej temperatury w większości na trasach twardo,muld nawet po 16-ej niewiele,więc można było sobie ostro "pozapinkalać". :) Gorzej wyglądała dolna część trasy,wracaliśmy Kaskadą,miejscami same kamienie i brak śniegu!Niestety sporo ludzi,przynajmniej do krzesełka,przy orczyku umiarkowanie(przy FIS),tam jeździliśmy najwięcej.Jednak tak po 14-ej stopniowo ludzie znikali i można było już bez kolejek pojeździć.Na koniec nagroda dla wytrwałych-chmury się rozeszły,wyszło słoneczko i startowało się powyżej pułapu chmur.Lubię takie widoki!(zd.nr 5) :rolleyes:Największa katastrofa to parking-2 zł/g.,czyli można zabulić nawet 18 zł.!!! :eek:Na zdjęciu nr 2 widać wytrwałość jednego z członków ekipy. :D Zdjęcie 3 i 4-wiatr zrobił spustoszenie,nie można by tam zrobić kolejnej trasy?Ups,zapomniałem,że tym zarządza COS... :P

Skrzyczne 2 024.jpg

Skrzyczne 2 029.jpg

Skrzyczne 2 056.jpg

Skrzyczne 2 059.jpg

Skrzyczne 2 084.jpg

57da80ee9f228_Skrzyczne2024.jpg.d44df63fb74a5dbd7fb834dbced6284e.jpg

57da80eeaaa88_Skrzyczne2029.jpg.4e553c11cb92aa472369b9214cb893e7.jpg

57da80eeb4c25_Skrzyczne2056.jpg.6b96795329b73ceb4eee8e06e424f042.jpg

57da80eebdecb_Skrzyczne2059.jpg.39d3a8a3c4e8d75d5cb1d997a4108dc4.jpg

57da80eec6f6b_Skrzyczne2084.jpg.80d8cc50be2bba18f3c11b492133ebd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała niedziela spędzona na Skrzycznem.Warunki jak dla mnie dobre,nawet po południu.Mimo plusowej temperatury w większości na trasach twardo,muld nawet po 16-ej niewiele,więc można było sobie ostro "pozapinkalać". :) Gorzej wyglądała dolna część trasy,wracaliśmy Kaskadą,miejscami same kamienie i brak śniegu!

Niestety sporo ludzi,przynajmniej do krzesełka,przy orczyku umiarkowanie(przy FIS),tam jeździliśmy najwięcej.Jednak tak po 14-ej stopniowo ludzie znikali i można było już bez kolejek pojeździć.Na koniec nagroda dla wytrwałych-chmury się rozeszły,wyszło słoneczko i startowało się powyżej pułapu chmur.Lubię takie widoki!(zd.nr 5) :rolleyes:

Największa katastrofa to parking-2 zł/g.,czyli można zabulić nawet 18 zł.!!! :eek:

Na zdjęciu nr 2 widać wytrwałość jednego z członków ekipy. :D

Zdjęcie 3 i 4-wiatr zrobił spustoszenie,nie można by tam zrobić kolejnej trasy?Ups,zapomniałem,że tym zarządza COS... :P

nio ppieknie:p rozmarzyć sie można w szczególności z tymi nowymi trasami:Da jeszcze pewnie chciałbyś jakieś szybkie krzesełko?!:D

tras to by tam narobił....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio ppieknie:p rozmarzyć sie można w szczególności z tymi nowymi trasami:Da jeszcze pewnie chciałbyś jakieś szybkie krzesełko?!:D

tras to by tam narobił....

Oj krzesełko zwłaszcza! :rolleyes:

Tak swoją drogą,to po raz pierwszy jeździłem tam bez mgły. :cool: Mam nadzieję,że trafię tam jeszcze kiedyś i na pogodę i na sztruksik. :rolleyes:

W tym roku jakoś najbardziej siadła mi Flisowska,ależ tam sie zasuwa! :eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj krzesełko zwłaszcza! :rolleyes:

Tak swoją drogą,to po raz pierwszy jeździłem tam bez mgły. :cool: Mam nadzieję,że trafię tam jeszcze kiedyś i na pogodę i na sztruksik. :rolleyes:

W tym roku jakoś najbardziej siadła mi Flisowska,ależ tam sie zasuwa! :eek::D

jakoś tam nigdy nie jeździłam, straszyło mnie to wolne krzesło ale trasa podobno bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś tam nigdy nie jeździłam, straszyło mnie to wolne krzesło ale trasa podobno bardzo fajna

Zwłaszcza FIS(górna część)jest super!Żeby na niej pojeździć,trzeba wozić się orczykiem,takim samym jak na Golgocie. :) Krzesełkiem trzeba tylko dojechać,wystarczy pierwszą częścią i dalej do orczyka.Kaskada też daje sporo frajdy i tu zależy od nas,czy wybierzemy krzesełko czy orczyk(w drugim przypadku mamy dłuższą trasę).Ondraszek to tylko na krechę,bo można stanąć po drodze :D i będzie trzeba podchodzić.Do tego sporo osób,które często blokują przejazd. :eek: Wadą może być brak karnetów czasowych,ale 10 zjazdów czarną trasą i płuca wyplute. :D (zależy pewnie od kondycji).Ja polecam,mimo wielu wad związanych z infrastrukturą,czy złym stanem przygotowania dolnych tras.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza FIS(górna część)jest super!Żeby na niej pojeździć,trzeba wozić się orczykiem,takim samym jak na Golgocie. :) Krzesełkiem trzeba tylko dojechać,wystarczy pierwszą częścią i dalej do orczyka.Kaskada też daje sporo frajdy i tu zależy od nas,czy wybierzemy krzesełko czy orczyk(w drugim przypadku mamy dłuższą trasę).Ondraszek to tylko na krechę,bo można stanąć po drodze :D i będzie trzeba podchodzić.Do tego sporo osób,które często blokują przejazd. :eek: Wadą może być brak karnetów czasowych,ale 10 zjazdów czarną trasą i płuca wyplute. :D (zależy pewnie od kondycji).Ja polecam,mimo wielu wad związanych z infrastrukturą,czy złym stanem przygotowania dolnych tras.

to jak nie trzeba cały czas krzesełkiem to spróbuję tylko jak snieg jeszcze bedzie:D. ale wkońcu cos mówili że jeszcze w tym tygodniu czy jakoś tak:D ma byc jakis malutki powrót zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie trzeba cały czas krzesełkiem to spróbuję tylko jak snieg jeszcze bedzie:D. ale wkońcu cos mówili że jeszcze w tym tygodniu czy jakoś tak:D ma byc jakis malutki powrót zimy.

Jestem dobrej myśli,jest tam dość wysoko,śniegu jeszcze sporo,powinnaś zdążyć. ;) Zima na stówę się jeszcze nie skończyła! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ja się tam w sobote wybieram:eek: Nie do taj miejscowości ale do Zell in Zillertal, mam nadzieje ze mnie mnie zasypie, 15.03 musze do roboty iść;)

Spoko do tego czasu austryjacy zdołają opanować sytuację - to są bardzo poukładani ludzie - chyba wiesz o tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich parę dni - parę krótkich wypadów do Rabki. Ferie się skończyły, zaczyna się jazda;). Pusto, jeżdżą już tylko zapaleńcy - za to jak szatany, jest na co popatrzyć. Warunki doskonałe, rano sztruksik, wieczorem jeszcze niezajeżdżone - całkiem gładko. Jeśli od 7 marca ochłodzenie, to jest nadzieja, że to świetne miejsce jeszcze wytrzyma i nie trzeba się będzie wlec dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich parę dni - parę krótkich wypadów do Rabki. Ferie się skończyły, zaczyna się jazda;). Pusto, jeżdżą już tylko zapaleńcy - za to jak szatany, jest na co popatrzyć. Warunki doskonałe, rano sztruksik, wieczorem jeszcze niezajeżdżone - całkiem gładko. Jeśli od 7 marca ochłodzenie, to jest nadzieja, że to świetne miejsce jeszcze wytrzyma i nie trzeba się będzie wlec dalej.

Maria, rozumiem że miałaś na myśli Polczakówkę / Zaryte? W takim razie muszę tam pojechać któregoś wieczora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pax53
A czy ktoś może ma pogląd na sytuację śniegową na Podhalu? Chodzi mi o trasy w Bukowinie Tatrzańskiej, Koziniec, Jurgów, Małe Ciche....?

tak trudno tu zajrzeć:confused:

małe ciche

http://www.skionline.pl/stacje/index.php?co=stacje&miejscowosc_id=287&podstrona=kamery&nr_kamery=1

jurgów

http://www.skionline.pl/stacje/index.php?co=stacje&miejscowosc_id=482&podstrona=kamery&nr_kamery=1

bukowina

http://www.skionline.pl/stacje/index.php?co=kamery&kraj=Polska&miejscowosc_id=508&nr_kamery=1

pytałeś się o podgląd:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie...chodziło mi o to czy ktoś bywa na tych stokach i może coś więcej powiedzieć...czy nie ma przetarć, kamieni itp...tego na kamerkach nie uświadczysz:)

Ale dzięki za namiary i dobre chęci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj byłem na nowej osadzie, o 8 warunki super, później wyszło słońce, +10 st i strasznie miękko się zrobiło, ale ogólnie fajnie było, z rana w tygodniu polecam

a, i jeszcze jedno, z wiarygodnego źródła wiem, że wczoraj na soszowie godzinka kosztowała dalej 17,5zł a nie jak piszą na www 12,5 więc albo panie w kasie o czymś nie wiedzą albo po prostu ośrodek w oczywisty sposób oszukuje ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może ma pogląd na sytuację śniegową na Podhalu? Chodzi mi o trasy w Bukowinie Tatrzańskiej, Koziniec, Jurgów, Małe Ciche....?

Ja dzisiaj pojeździłem na Rusińskim. Od rana warunki bardzo dobre, śnieg zmrożony i stok wyratrakowany. Do 13 tej wszystko w najlepszym porządku i zapewne tak będzie do końca jazdy. Ludzi o 11 tej trochę dojechało (bez stania do wyciągu), ale koło 12 już luz. Temperatura oscylowała w okolicach 2-4 stopni, ale stok "trzyma się" dobrze. Parking za to "puścił" i jest trochę błota, no ale wiosna idzie, a może nie, bo po halnym ma być ponoć ochłodzenie...?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

@t_c1985-byłem dzisiaj na Soszowie (bo Kiczera zarezerwowana oz 9 do 15 :mad:)

cena jednej godz.12,5 zł kaucja za karnet 10zł.

jeździła kanapa i kotwica na górę, talerzyk przy górnej polanie stał.

o 10 -tej było już rozjeżdżone (piękne słońce i +6,5*C) ale dobre warunki na łączniku pomiędzy głównymi trasami.

pozdrawiam Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...