Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 08/09


lokiec3

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie Doliny do tego wszystkiego;D konkretnie strona Szczawnik. 4 osobowa bardzo wygodna kanapa:) Chyba chcieli pociągnąć ją na sam szczyt, ale coś mi się wydaje że przeszkodziła im w tym linia energetyczna:(

no cóż malkontęci sawszędzie cięszę się że jeżdże w POLSCE . Nie wiem dlaczego ale nie skopiowało cytaytu SB i Figo widać nie mnie mierzyć się z tuazmi tego forum :)

Edytowane przez blesso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż malontenci sawszędzie cięszę się że jeżdże w POLSCE . Nie wiem dlaczego ale nie skopiowało cytaytu SB i Figo widać nie mnierzyc sięz tuazmi tego forum :)

Co prawda to właśnie skończyłem piwko i za bardzo nie rozumię tego postu(ono tutaj raczej nie zawiniło:p), ale mogę się tylko domyślać, że chodziło o malkontentów, jednak co oni mają wspólnego z wyrażaniem naszego zadowolenia z szybkich krzeseł to nie mam zielonego pojęcia:confused:.

Na tym może lepiej skończe tego offtopa, bo robi się bałagan i jeszcze dostanie mi się od Administratora;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie Doliny do tego wszystkiego;D konkretnie strona Szczawnik. 4 osobowa bardzo wygodna kanapa:) Chyba chcieli pociągnąć ją na sam szczyt, ale coś mi się wydaje że przeszkodziła im w tym linia energetyczna:(

Kiedy ostatnio byłem w Wierchomli to jeszcze strona Szczawnika nie funkcjonowała.

A czy ta "czwórka" jest wypinana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio byłem w Wierchomli to jeszcze strona Szczawnika nie funkcjonowała.

A czy ta "czwórka" jest wypinana?

Tak, w pełni wypinana. Kolejek też za wielkich nie ma, ale na stoku robi się ciasno, szczególnie w przewężeniu(ściance). Długość wyciagu miej wiecej taka sama jak na Wierchomli, ale prędkość nieporuwnywalnie większa (min 2x szybsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pełni wypinana. Kolejek też za wielkich nie ma, ale na stoku robi się ciasno, szczególnie w przewężeniu(ściance). Długość wyciagu miej wiecej taka sama jak na Wierchomli, ale prędkość nieporuwnywalnie większa (min 2x szybsza).

tak was czytam i czytam i oswieccie mnie fachowcy co to znaczy ze "kolejka jest wypinana" czy tu idzie o to ze lina zewnettrzna /ta po ktorej jedzie kolejka miedzy slupami/ jedzie szybko a do wysiadania i wsiadania krzeslo przeskakuje na wolniejsza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak was czytam i czytam i oswieccie mnie fachowcy co to znaczy ze "kolejka jest wypinana" czy tu idzie o to ze lina zewnettrzna /ta po ktorej jedzie kolejka miedzy slupami/ jedzie szybko a do wysiadania i wsiadania krzeslo przeskakuje na wolniejsza ??

Technikiem nie jestem:), ale miej więcej chodzi o to co pisałas. Na gornej i dolnej stacji krzesło jest wypinane(wyprzęgane) z liny i porusza się chyba po jakiś taśmociągach, czyli krzeslo jest w tym momencie niezeleżne do głównej liny. Jakbyś była na którymś z wyciągów które wymieniliśmy to zauważ, że w miejscu pączenia liny z krzesłem są takie takie boczne bolce ze sprężynami, to właśnie służy do wpinania bądź wypinania krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technikiem nie jestem:), ale miej więcej chodzi o to co pisałas. Na gornej i dolnej stacji krzesło jest wypinane(wyprzęgane) z liny i porusza się chyba po jakiś taśmociągach, czyli krzeslo jest w tym momencie niezeleżne do głównej liny. Jakbyś była na którymś z wyciągów które wymieniliśmy to zauważ, że w miejscu pączenia liny z krzesłem są takie takie boczne bolce ze sprężynami, to właśnie służy do wpinania bądź wypinania krzesła.

tak myslalam ze o to chodzi - tak to dziala na gondoli na jaworzynie krynickiej ...

po szczegoly udam sie do mojego podrecznego specjalisty od kolejek linowych :) doktorek z aghu ktory jest odpowiedzialny za kontrole lin na wszystkich polskich wyciagach :) skubaniec jeszcze nigdy nie zaplacil za wyjazd wyciagiem w polskich osrodkach narciarskich :) warto sie z nim wybierac ... mozna sporo oszczedzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z nowej osady, stok jak zawsze przygotowany))), z rana sztruksik i słoneczko, po 10 zaczęło robić się miękko, do bramki 3-4 minutki, niestety wczorajsza wieczorna jazda nie doszła do skutku ((( - dziś sobie to odbiłem )))

Edytowane przez bike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dodam, że przeważnie przy dolnych stacjach wypinanych krzesełek jest taki niewielki budyneczek, w ktorym krzesełka są na noc garażowane. Załoga po kolei przepina krzeselka na drugi obieg i przeciąga je do tego garażu. Nie wiem czy tak jest wszędzie ale w Alpach widziałem to w kilku miejscach. Sprzęt się nie niszczy

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze dodam, że przeważnie przy dolnych stacjach wypinanych krzesełek jest taki niewielki budyneczek, w ktorym krzesełka są na noc garażowane. Załoga po kolei przepina krzeselka na drugi obiek i przeciąga je do tego garażu. Nie wiem czy tak jest wszędzie ale w Alpach widziałem to w kilku miejscach. Sprzęt się nie niszczy

Niewielki budynek/garaż o pojemności 2 autobusów:D

Zazwyczaj tak jest że te krzesła chowają na noc do hangaru, choć nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk Skrzyczne.

Po raz enty znów na Skrzycznem.Warunki śniegowe bardzo dobre,ale nie ubite-ratrak przewiózł się tylko turystycznie. :P Było miękko.Mimo tego jeździło się bardzo dobrze,prędkości,zwłaszcza na FIS-ie,naprawdę niezłe. :rolleyes:Później oczywiście robiły się muldy,ale mi one nie przeszkadzały,nie były aż takie wielkie.

Jak patrzę na Kaskadę(poniżej tej ostrej ścianki),w pełni rozumiem słowa mojego kolegi,który stwierdził,że w Polsce nie ma tras narciarskich,są tylko rynny do spuszczania narciarzy... :D

Pogoda dopisała,choć słońca niewiele,ale za to na górze lekki mrozik.Jedynie przy samym dole,jak wracaliśmy,było już trochę mokro.Niechciana "przyjaciółka" mgła pojawiła się jedynie koło masztu(i wyżej),pewnie myślała,że jestem na Kasprowym... :P

Najważniejsze,że nie było tłoku,ludzi naprawdę mało!Ani razu nie staliśmy w kolejkach,chyba narciarze wystarczająco się zniechęcili do COS-u,co mnie w sumie cieszy... :P

Niestety znów zamknęli FIS-a,ale na szczęście na niedługo.Oczywiście nie było o tym żadnej wzmianki na ich stronie! :mad:

Kolejna irytująca rzecz,to parking... znów 12 zł! :mad:

Na koniec "dziękas" dla pani w kasie!Tydzień temu,przy oddawaniu karnetu,przez przypadek przyczepił się mój pasek do spinania nart do etui.Kapnąłem się dopiero na dole(karnet oddałem przy orczyku przy czarnej)i już mi się nie chciało tam wyjeżdżać.Dziś bez wiary postanowiłem spytać o niego i... jest!!! :)

Ogólnie dzień bardzo udany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety znów zamknęli FIS-a,ale na szczęście na niedługo.Oczywiście nie było o tym żadnej wzmianki na ich stronie! :mad:

W sumie tak teraz myśle, że to chyba oczywiste, że adepci Szkoły Mistrzostwa Sportowego mają codziennie treningi?:confused:

Nazwa COS do czegoś, czyli defacto czegokolwiek zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak teraz myśle, że to chyba oczywiste, że adepci Szkoły Mistrzostwa Sportowego mają codziennie treningi?:confused:

Nazwa COS do czegoś, czyli defacto czegokolwiek zobowiązuje.

Spodziewałem się tego,choć czasem zamykają jedynie kawałek poniżej dolnej stacji orczyka.Mogliby jednak pisać o tym na stronce,w końcu ludzie płacą i chcą jeździć również tą czarną,a tu nagle zonk... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Szczawnicy na Palenicy. Warunki dobre na wszystkich trasach, można się wyjeździć za wszystkie czasy bo ludzi prawie nie ma. Od południa śnieg zaczął trochę puszczać -- w końcu jest już koniec marca i kalendarzowa wiosna. Ale myślę, że jutro będzie jeszcze, można super pojeździć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj VR- warunki lepsze niż 1 tydz. lutego, słońce bezwietrznie mało ludzi, szkoda że nie chodziło krzesło na Marguscie (czy jak to się nazywa :P).

Chociaż porównując do Vratnej to Vratna bardziej mi się podobała. Przede wszystkim Chleb.

Natomiast VR- to Dedovka i Laliky. Dla tych co chcą pojeździć to zdecydowanie polecam Laliky bo Dedovka to bardziej rodzinnie i lajtowo (dziś tam było gęsto i wąsko-zawody).

Laliky - lepsze trasy,lepsze krzesło (tele-mix) i mniej ludzi.

To tak na szybko :)

pozdrawiamTorres

P.S-jutro chyba Kiczera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj VR- warunki lepsze niż 1 tydz. lutego, słońce bezwietrznie mało ludzi, szkoda że nie chodziło krzesło na Marguscie (czy jak to się nazywa :P).

Chociaż porównując do Vratnej to Vratna bardziej mi się podobała. Przede wszystkim Chleb.

Natomiast VR- to Dedovka i Laliky. Dla tych co chcą pojeździć to zdecydowanie polecam Laliky bo Dedovka to bardziej rodzinnie i lajtowo (dziś tam było gęsto i wąsko-zawody).

Laliky - lepsze trasy,lepsze krzesło (tele-mix) i mniej ludzi.

To tak na szybko :)

pozdrawiamTorres

P.S-jutro chyba Kiczera :)

szukam wlasnie pomyslu na czwartek :) bo niestety jutro znowu pas - cos mi kark napiernicza po ubieglotygodniowej spektakularnej wywrotce ... ale na czwartek mam urlop wiec pojechalabym gdzies sie wyjezdzic :) narazie sa opcje pilska, VR albo reklamowanego przez juhnego skrzycznego :) za raca przemawia wygoda, za pilskiem ciekawosc a za skrzycznym odleglosc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...