Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak wybierać box samochodowy


Keszelski

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zakupić box. Proszę użytkowników o rady na co zwracać uwagę przy wyborze box'a, czyli co jest istotne, żeby potem nie żałować wydanych pieniędzy.

Kupisz Thule i juz po problemie :)

A tak na serio to zwróć uwagę na:

- sposób mocowania boxu - czy ma szybkie mocowanie

- sposób otwierania - czy jest otwierany na dwie strony

- jakość zamków

- jakość materiału

- pojemność

- ile może udźwignąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz Thule i juz po problemie :)

A tak na serio to zwróć uwagę na:

- sposób mocowania boxu - czy ma szybkie mocowanie

- sposób otwierania - czy jest otwierany na dwie strony

- jakość zamków

- jakość materiału

- pojemność

- ile może udźwignąć

Dokładnie polecam Thule Spirit. Zakupiłem taki i jestem baaaaardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ta jakość materiału. Intryguje mnie, czy wystarczy sama ocena wizualna, a może są jakieś uznane nazwy materiałów z jakiego box jest zrobiony i które warto sprawdzić przy wyborze boxa?

Jeśli chodzi o Spirit to jakość wykonania oraz ocena wizualna jest na najwyższym poziomie. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego to polecam Thule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zakupić box. Proszę użytkowników o rady na co zwracać uwagę przy wyborze box'a, czyli co jest istotne, żeby potem nie żałować wydanych pieniędzy.

Jeżeli garażujesz samochód bardzo ważną sprawą jest wysokość boksu, żeby się nie okazało że kupisz taki który uniemożliwi Ci wjazd do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thule i tylko thule moj tatko wlasnie jakieś pare dni temu sprawił na zime takie cos http://www.allegro.pl/item450658739_thule_spirit_820_promocja_dostawa_gratis_gdynia.html

i to jest ten sam model co mowi fanatyk, ja narazie go nie testowałem ale wygląda solidnie no i da sie w miare szybko z nim jechac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Thule jeździłem 180 ale mój znajomy 220 a 200 długimi odcinkami. Generalnie nie polecam takich akcji niemniej podaje jako ciekawostkę. Część boxów ma ograniczenie szybkości do 110 - z tymi bym uważał bardziej i osobiście takiego nie kupił. Te z ograniczeniem 130 zezwalają na szybszą jazdę. Dla mnie głównym ograniczeniem jest hałas podczas zbyt szybkiej jazdy. Chwilę da sie wytrzymać ale i tak zmusza mnie to do ograniczenia w rejony 140-150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z każdym, który ma max 130 można jeździc znacznie szybciej. Te 130 to maksymalna prędkość na autostradach w większości krajów a pozatym producent chroniąc swoje interesy limit wpisuje znacznie poniżej możliwości. Nie widziałem boxa, który mialby więcej wpisane w instrukcji niż 130 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze jak go będziesz przechowywał, bo cały rok na dachu nie będzie jeździł. Czy będziesz mógł go w garażu swobodnie ułożyć - w poziomie lub w pionie (czy nie będzie za długi do wysokości garażu).

Przyłączam się do przedmówców - warto zainwestować w Thule.

W kwestii przechowywania w garażu - ja robię to to tak, że podwieszam box pod sufitem, na środku garażu nad samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku box kupowałem i robiłem rozeznanie.

Thule spirit jest chyba najładniejszym z boxów ale jest niski. Jeśli chodzi o przewóz nart to nie ma z tym problemu, ale ja czasem coś wyższego chciałem tam wsadzić (choćby torbę) i dlatego z niego zrezygnowałem.

Kolejny mankament Thule to system szybkiego mocowania, który od wewnątrz dosyć wysoko ponad dno wystaje i przeszkadza w załadowaniu czegoś o większych gabarytach. Ale do samych nart jest OK.

Warto się jeszcze zastanowić czy system szybkiego mocowania jest potrzebny, bo np. ja zdejmuję box razem z poprzeczkami i jeszcze nigdy nie miałem potrzeby rozdzielać tych elementów.

Osobiście wybrałem Mont Blanc Triton 450

http://www.boxcars.pl/p/pl/59/mont+blanc+triton+450+czarny.html

Jedyny minus tego boxu to otwieranie na jedną stronę, ale mam niskie auto a sam jestem wysoki więc sięgam prawie do końca, ostatecznie można na próg wejść czasami. W instrukcji do 130km/h podają, ale jeździłem 160 bez problemu, jedynie szum przeszkadza.

Tu jeszcze link do wyników testów ADAC

http://www.adac.de/Tests/Zubehoertests/Dachboxen/tab.asp

Edytowane przez Szymon_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku lat użytkuję wyroby Thule i jestem z nich bardzo zadowolony. Pierwszy mój box to model Evolution - otwierany z jednej strony, szybki montaż do belek nośnych; max prędkość z jaką jęchałem ok. 150 km/h, ale od 130 km/h przód box-a niebezpiecznie wpadał w wibrację i bałem się, że może odfrunąć. Obecnie korzystam zamiennie ze Spiritów 780 i 820 (780 - pojemność 380l, 820 - pojemność 480l). Oba otwierają się na dwie strony, dużo łatwiejszy system mocowania, podłoga wzmocniona aluminiowymi szynami co powoduje, że są bardzo sztywne i stabilne. Udało mi się rozpędzić moją skodziankę z oboma modelami do 170 km/h i wszystko było OK, żadnych dużych drgań przodu nie zauważyłem jak to miało miejsce w modelu Evolution. 780 to box to przewożenia praktycznie samych desek, a 820 tam włożysz 4 komplety nart i dopakujesz jeszcze ciuchy, ale w wersji popakowanej w worki foliowe. Można teraz dokupić oryginalne torby Thule do box-ów pasujące ich wymiarów. Spirity mają najładniejszy kształt ze wszystkich oferowanych przez Thule. Uważam, że produkt godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "tylko thule" to bym nie przeginał, są alternatywy i nie koniecznie gorsze. Np. mojego Mont Blanc Triton nie zamieniłbym na thule, a 2 kumpli z którymi czesto na nartach bywam użytkuje thule spirit, więc znam ten box dość dobrze. Jedyna jego przewaga to otwieranie na 2 strony.

btw. warto obejrzeć ten filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "tylko thule" to bym nie przeginał, są alternatywy i nie koniecznie gorsze. Np. mojego Mont Blanc Triton nie zamieniłbym na thule, a 2 kumpli z którymi czesto na nartach bywam użytkuje thule spirit, więc znam ten box dość dobrze. Jedyna jego przewaga to otwieranie na 2 strony.

btw. warto obejrzeć ten filmik

Jednak bardziej interesuje mnie dlaczego nie zamieniłbyś Tritona na Thule.

Już filmik wchodzi.

I obraz daje odpowiedź na moje pytanie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...