Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Tata i Marcin macie wzór do nasladowania. Wielu może pomarzyć.QUOTE]

Dzięki !

Ale Ty masz oko !

Marek "chodził" do klubu od 6 do 12 roku życia. Kilka zawodów zaliczył. Zwycięstwa zwłaszcza na poczatku też były. Później traktował to jako zabawę i w "zawodostwo" nie poszedł co wiązałoby się z diametralną zmianą trybu nauki w szkole, niemal codziennymi treningami i dużymi kosztami z mojej strony. Teraz dzięki temu widać, ze bawi się nartami.

Marcin niestety to zupełnie inny chrakterek. Jeździ sobie lajtowo. Do klubu chodzić nie chce, chociaż nieraz wyjeżdżaliśmy na te same górki i w tym samym czasie co klub. Kilka uwag o trenerów otrzymał i coś w główce pozostało. Zaczyna go kręcić snowboard.

Ja natomiast jestem czystym samoukiem. Jeżdziłem z Markiem na treningi i starałem sie podpatrywać co uważam bardzo dużo mnie nauczyło.

Niestety pewnego razu (2008) zaliczyłem armatkę śnieżną co na pół roku posadziło mnie na wózku (połamane obie nogi i ręka). Następny sezon musiałem odpuścić.

Po tym zdarzeniu jeźdżę nieco bojaźliwie, trochę mnie prędkość straszy.

Pocieszam się jednak tym, że lepiej jeźdżę niż chodzę

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za bardzo nie mam okazji pojezdzic na gigantkach. sam preferuje jeszcze krotszy skret:) co do rak jeszcze to poogladam filmiki na YT i podpatrze co i jak:) dzieki raz jeszcze niko:)

pozdr

Pawel

Staszek, chyba pierwszy raz tutaj ktoś wrzucił filmik z e skrętami od A do Z :)

Zazdroszczę umiejętności :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam moją dzisiejszą jazdę w skręcie krótkim na Soszowie.

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=tjMlYlPiKSY[/YOUTUBE]

co zauważyłem samemu: powinienem wykańczać skręt zewnętrzną nartą chyba tzw. "kolana do siebie". W długim skręcie, po obejrzeniu filmiku, nawet udawało mi się to wprowadzić, ale w krótkim nie bardzo.

może się mylę, oceńcie i doradźcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem wykańczać skręt zewnętrzną nartą chyba tzw. "kolana do siebie"

"kolana do siebie " nie jest jednoznaczne. Wg mnie lepiej brzmi "kolana w jedną strone"

U Ciebie "kolana do siebie" to układ ustawienia jednej narty na krawedzi (A-frame).

Wynikiem jest usztywnienie bioder i przedwczesne wejscie na narte gorną i koniec z łukiem. Dalej to obslizg tak dlugi kiedy narty nie znajdą oparcia i następny skret.

Lewy skret lepszy ( w kontrrotacyjnym ukladzie ) , prawy za duzo rotacji, biodro cofnięte do tyłu.

Jak sam zauwazyles , płytkie skręty (to wynik obciazenia górnej narty).

Rece katastroficznie nieruchome , sztywne w strefie barkowej, staw biodrowy bez zgiec.

Zacznij od jazdy w pozycji wysokiej , kolana ugięte, rece szeroko (miekkie we wszystkich stawach). Biodro wysun do przodu (na ile to mozliwe).

Zaczynaj skret od obciążenia dziobu narty górnej (koniec skretu, inicjacja kolejnego),

przejscie spokojne z krawedzi zew. narty wew. poprzez płaskie dzioby, płynniena krawedz. Temu powinna towarzyszyć lekka rotacja płynąca od góry tułowia i reki zew. skretu. LEKKA powtarzam.

Uwierz narcie i pozwól się prowadzic pilnujac równowagi utrzymuj

wiekszosci ciezaru na narcie dolnej. Delektuj sie jazdą na krawedzi az do linii spadku i dalej powtarzasz czynnosci jak wyżej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie teoretyk a gdzie pana film?

???????

Boogie , zmien avatar , drazni mnie zlym ukladem

. Albo z pannasem nakreccie film to od razu dam jedną ocenę. Twoja jazda niczym sie nie rózni. Pewnie Ty kreciles ten film.

P.S.

Chwila! Coś znalazłem bardziej odpowiedniego. Proponuję to zdjęcie:

http://www.skionline.pl/forum/gallery/files/2/1/1/4/cavaleze_012.jpg

Jako teoretyk widze mniejszy błąd na tym zdjęciu (jest to napewno najlepsze z albumu).

Pozdrawiam!

Od strony praktycznej tez moge sie pokazać.

Edytowane przez niko130
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja się nie boje pokazać i mam w dupie to co o mnie mówisz bo spływa to po mnie jak deszcz:) a to jakie są zdjęćia w albumie to 3 kroki w bok koleszko go nie wrzucam tu zdjęć od dawna i pochamuj swoje zapędy :]

i po kolejne jeżdze dla siebie a nie dla ocen na forum :)

a jak Ci sie nie podoba awatar to zamknij oczy :) moze w pisaniu w ciemno też jesteś the besciak :D hehe

a tak serio to wrzuć foto/film bo tu na forum z takich teoretykow co nie pokazują siebie od paru lat jest dobry polew- jak nie wiesz o co chodzi poszukaj w archiwum :D

moze za bardzo pojechalem po bandzie ale nie chce mi sie nic kasować mam nadzieje ze masz tak samo duży dystans do zycia jak ja:)

a pennasa nie znam wogole :) moze będize mi dane go poznać tak samo jak Ciebie chociaż do Jeleniej góry na narty nie śmigam :) ale kto wie moze jakieś czechy ew świeradów czarna góra:)

i pamiętaj nie myli się tylko ten tam co patrzy na nas z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Mam odcisk na palcu a ty mi go przydepnąłes, więc zareagowałem.

Ponieważ jestem człowiekiem dociekliwym , obejrzałem film, który otwiera temat.

Wielka chwała Tobie , ale sam zapraszasz do prowadzenia ocen. Ale nigdzie nie pisze

,że warunkiem odezwania jest wstawienie własnego filmu.

Dobra . JA JESTEM D..A nie narciarz. Zawsze mam prawo zabrac głos.

Co do uwagi to obejrzalem doklądnie film. I muszę powiedziec , ze mam ABSOLUTNA

racje . Tak samo jezdzisz na filmie.

Jesli arbitrzy tego "sporu" chcą dowody to proszę obejrzec film.

Mam prawo go skomentowac, ale nie skorzystam. Zróbcie to sami.

Jesli chcesz ze mną współpracować to bardzo proszę. Ale zróbmy to w atmosferze

szanowania się nawzajem.

Spójrz pozytywnie na to co Ty piszesz co ja piszę. Oglądnij jeszcze raz film. Na spokojnie.

Jak myslisz ja nie robię błędów? Jezdzę 45 lat na nartach . Najwiekszy nieuk przez ten czas się chyba czegos nauczyl. Napewno nie jestem teoretykiem.

Pozdrawiam! Zawieszam topór:) Spotkajmy się .Pamietaj , ze film to też jakas wirtualnosc, lepszy jest real.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja cały czas też twierdzę ze w realu mozna zobaczyć 3x więcej :) ale no jest jak jest:D po 1 jazda ma sprawiać przyjemność a po 2 ma być

"czysta" 1 juz mam nad 2 pracujemy:)

co do filmu chodziło mi o to ze tu jest taki jeden expert teoretyk :D a za takiego nie chcemy cię uważać lepiej ekspert praktyk z autorytetem niż teoretyk z ksiązkami:)

PAX:)

a tak poza tym spoko koleś masz dystans do życia jest git lubie to:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mało fotogeniczny, za szybko smigam, nikt mnie nie chce filmowac, lubię być tajemniczy (do postury Karkonosa brak mi brody)

Dużo by wymieniac (zlej baletnicy...). Ale spotkanie zawsze, tego nie odmawiam.

Tylko ja ,stary. Za daleko mnie nie puszczają :D Dyscyplina. Karkonosze i tylko Karkonosze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...