Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

jako ,że sezon już się dawno dla mnie skończył :(, wszedzie panuje zieloność:o , to tak raz za razem przeglądam sobie moje zdjęcia i filmiki z ostatniej zimy i przy okazji wyszukałem coś takiego:eek::

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

takie moje próbowanie jazdy w świerzym śniegu (jakieś 40-50 cm ) na slalomkach:o:)

Ps

podkład muzyczny to nie mój pomysł , ale w sumie chyba może być;)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ta emotka: :eek:

:rolleyes:

bo jak siebie oglądam na takich filmikach to zawsze myślę sobie , że można to było zjechać lepiej;) , no ale może niekoniecznie na tych nartach:rolleyes:. Dlatego "zainwestowałem" w X-Wingi:) , zobaczymy , czy będzie jakaś jakościowa poprawa:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak siebie oglądam na takich filmikach to zawsze myślę sobie , że można to było zjechać lepiej;)

To samo mogę powiedzieć o sobie - często wydaje mi się,że mogło być lepiej. ;) Może po prostu moje narty muszą mieć odpowiednie warunki? :rolleyes:

, no ale może niekoniecznie na tych nartach:rolleyes:. Dlatego "zainwestowałem" w X-Wingi:) , zobaczymy , czy będzie jakaś jakościowa poprawa:rolleyes:

Mam wrażenie,że jednak sprzęt ma spore znaczenie,zwłaszcza na naszych trasach,gdzie rano bywa równo,a dwie godziny później warunki iście freeridowe... :D Kolega miał okazję przetestować Rossignol Zenit Z15 z wymiennymi wąsami - był nimi zachwycony! :) W zmiennych warunkach,a zwłaszcza trudnych,szły "niewzruszone",kiedy założył stare pseudo carvingowe narty,już zupełnie inaczej/gorzej to wyglądało. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Właśnie i jak widać narty tu nic do rzeczy nie mają. Wazny jest jeździec.

Pozdrawiam

dzięki wszystkim za dobre słowo:)

ja sam siebie nie lubię oceniać , lepiej więc jak inni to robią:D , ale faktycznie ten przejazd chyba mi wyszedł;)

natomiast co do nart - to sami pewnie dobrze wiecie , że jazda na nartach slalomowych ( tutaj akurat Rossi 9S Oversize 165cm) w takich warunkach strasznie dużo zdrowia kosztuje ( przynajmniej mnie :o ) i po kilku przejazdach już się odechciewa szaleństw pozatrasowych , bo nogi wchodzą już do du..... Stąd moja decyzja o zakupie nart bardziej nadających się na takie harce , które mam nadzieję będą dużo przyjaźniejsze do pilotowania w głębszym śniegu

pozdrawiam

i byle do zimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim...szacuneczek:)...bardzo fajnie śmignąłeś w tym kopnym śniegu....ale Ty dopiero będziesz jechał "Stubai XI 2009:D:D:D....pozdro Paweł

upsss:eek::D

to pewnie dlatego ,że już bym chciał żeby był listopad 2009;)

Ps

już poprawiłem żeby nie wygladało to jak "powrót do przyszłości" :)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aklim....ja też już bym chciał żeby był listopad,nawet moto tak nie cieszy jak biały puszek:D:D:D....data datą to zwykły nic nie znaczący lapsus co nie zmiena faktu że fajny zjazd:)...pozdro Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
jako ,że sezon .............

takie moje próbowanie jazdy w świeżym śniegu (jakieś 40-50 cm ) na slalomkach:o:)

witam po "śnie letnim" dawno mnie tu nie było a widze że już nie-dz(W)iadki już nie spią ;)

aklim "szacun" , co mialo byc powiedziane juz zostało wiec sie wymądrzać nie bede , powiem tylko że ja w takich warunkach to nawet nart nie wyciągam :P ale ty to już zresztą wiesz :D

pozdrawiam i "ja już czekam" teżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Nex :)

dawno Cię tu nie było ,a że sie pojawiłeś znaczy idzie zima:D

oby okazji do filmowania naszych "popisów":eek: w nadchodzącym sezonie nie brakło. No i żeby operatorzy kamer(czytaj : nasze żony:D) dali radę:D:D

może ogłosimy konkurs - kto pierwszy pokaże film z nowego sezonu ? :)

Edytowane przez aklim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no w końcu coś nowego:)

generalnie jazda Ok i trudno coś tu doradzac .Radzę lepiej wziąć na 1-2 godziny jakiegos kumatego instruktora z "papierami" , który wypunktuje wszytkie ewentualne błędy w twojej jeździe i wtedy już będziesz wiedział nad czym masz popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście nauka z instruktorem dużo daje. Ja jednak w 90% jestem samoukiem.Uczyłem się jeżdzić na własnych błędach i oglądając różne filmiki w internecie.

to tak jak ja z tym samouczeniem się;) ,

Jednak jak ktos z boku popatrzy , podpowie i jeszcze ma pojęcie o tym , to naprawdę dużo daje . Sam tego doświadczyłem i postęp wg mnie był znaczący:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie pisze o autorze zdjęć :eek:

Z doświadczenia wiem, że jechać i filmować w ten sposób (równolegle z filmowanym narciarzem, z jego boku) to spora sztuka.

Marcin (Raceman) ma w pełni rację. Powinieneś popróbować na trudniejszych, bardziej wymagających górkach.

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmpramka1.bmp

ramka2.bmpramka3.bmp

ramka4.bmpramka5.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oceny,a filmik kręcił mój syn Jasiu-jeżdzi na nartach od 3 r. życia (oczywiście dzięki tatusiowi). Co do stromszych tras to mam problem z kontrolą prędkości.na początku jest dobrze lecz po przekroczeniu pewnej szybkości skręty wydłużają się bo narty wchodzą w ześlizg.Nie bardzo też wychodzi mi skręt krótki z obrotem stóp to pewnie dla tego bo głównie jeżdże po płaskich stokach gdzie trzeba szukać prędkości( czyli czysto na krawędziach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewne uwagi i spostrzenia zgodnie z zyczeniami

1. jesli to byla jazda równoległa to wbijanie kijka jest zbedne i powiniem być wiekszyszy promien tego skrętu

ponadto przy tej jezdzie wiksza prac biodra ,wieksze wejscie biodrem

2. jesli to byl smig -to na bardziej stromym stoku

3 jesli to byla jazda NW to brak zakonczenia pełnego skretu - po prostu jechales na litere ZET

rece powinne byc trzymane z przodu i tylko akcent kijkiem a TY ręke wysuwasz do prozdu i cofasz w tył - to jest bardzo zauważalne

4 - ladna jazda - ale pomieszałeś tam 3 style.

5 2 lekcje z dobrym fachowcem i bedzie ocena celujaca - obecnie bdb, jak na samouka.

INNA jest ocena filmiku a inna jazdy realnie

pozdrawiam do zobaczenia na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam

Jestem tu nowy. Zamieszczam filmik z mojej jazdy z poprzedniego sezonu; Witów stok płaski jak stół. Proszę o uwagi dotyczące mojej techniki.

To był smig na płaskim stoku. Kiedyś jeźziło sie smigami z róznym zapoczątkowaniem skretu (tu idealny byłby smig nozycowy) ale tem nie jest zły. Oczywiścei do prezentacji smigu powinieneś wybrac stromy stok ale tu tez wiele widac - głownie plusy:

- dobry rytm - podstawa śmigu - widac zmine rytmu na szybszy i wolniejszy - momentami może nawet zbyt szybki ale wyrabiałeś się z symchronizacja ruchów a to najwazniejsze

- synchronizacja - pozycja, przekrwędziowanie, kijek bardzo dobra

- równoległe prowadzenie obu narta j jedniocześna zmiana krawędzi. Nie potrzeba ani pogłębiac pozycji ani bardziej dociskac narty bo jedziesz po płaskim a więc:

- dobre dostosowanie zakresu ruchów do prezentowanej techniki i stoku.

- praktycznie brak zbednych ruchów, uporządkowana sylwetka

a teraz żeby nie była za pięknie;):

- wysuwanie narty wewnetrznej do przodu co sprawia wrażenie "pedałowiania'

Przy jechanej ewolucji nie razi zbytnio ale przy stromym stoku lub dłuższym skręcie będzie prowadziło do zablokowania stawów i odchylenia. Jakby był dłuższy skret byłaby pozycja z wysuniętą nogą wewnętrzną i stosunkowo prostym tułowiem. Czyli jechałbyś w odchyleniu - to przyczyna tego o czym pisałeś - dlaczego tracisz kontrple w szybszym skręcie

- niedostosowanie ewolucji do stoku - ale to raczej nie dotyczy techniki a taktyki jazdy.

Fajnie byłoby zobaczyc na takim stoku długi pokręcony skręt przejście do smigu na tym troszke stromszym i powót do długiego.

Ukłony dla filmowanego i filmującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie uwagi dot. mojej jazdy.Już nie mogę doczekać się śniegu żeby wcielić je w życie.

Poniżej zamieszczam linki do filmików dot. głównie skrętu krótkiego które moim zdaniem są pomocne w doskonaleniu techniki:

1.tu jest pokazany skręt krótki carvingowy ładnie widać rytm,zwróćcie uwagę na sposób zakrawędziowania z kolana

[YOUTUBE]7gp-d4DJeGQ[/YOUTUBE]

2.tu są fajne ćwiczenia na koordynacje ruchów i właściwą pozycje w skręcie krótkim.

[YOUTUBE]EvJyZJqRwRI[/YOUTUBE]

3.a to o czym pisał Mitek (skręt krótki w połączeniu z długim).

[YOUTUBE]vtd-CtL4c5Q[/YOUTUBE]

4.teraz skręt krótki z obrotem stóp(nie czysto na krawędzi).Mniejsza prędkość, dobre na stromsze

[YOUTUBE]9hB8eoj4LMk[/YOUTUBE]

5.to samo tylko skręt o większym promieniu

[YOUTUBE]Y6lRXGOssQs[/YOUTUBE]

6.teraz coś o wbijaniu kijków.w drugiej części filmu Bode pokazuje jak uzyskać właściwą pozycję przód-tył dzięki ugięciu nóg w stawie skokowym(kolana do przodu)

[YOUTUBE]41llqEmmlQI[/YOUTUBE]

7.a tu coś dla freeriderów i tych którym nie chce się rano wstać żeby pojeżdzić na sztruksie.

http://www.sportskool.com/videos/crud

Edytowane przez JC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...