Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy jest duża różnica między Fischerami rc 4 worldcup czy bez wc. Sam jeżę na tych bez wc i tak się zastanawiami czy nie trzęba będzie się przeżucić na najwyższa półkę. Z topowych nart jeździłem na elanach slx i miały masakrycznego kopa a przy tym bardzo przyjmnie się jeździło. Miałem też Nordica dobermany tyle tylko że już śnieg nie był taki twardy a to naprawdę twarda narta, bardzo dobrze trzymały krawędź ale były cięższe i dużo bardziej trzeba było uważć niż na rc4 żeby nie popełnić błędu bo odrazu możan było wypaść z siodał. Miałem też heady supershapy i praktycznie to samo co rc4.

Pytanie zasadnicze jest czy jest duża różnica w prowadzeniu nart rc4 wc od tych bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę większość jeździ z kolanami oddalonymi od siebie :). I mam pytanie dlaczego tak teraz jest ? Jakaś technika . Ja zbytnio się na tym nie znam , w nauce przypatrywałem się rodzicom, dziadkowi , którzy wszyscy mieli kolanka zgięte , złączone ze sobą. Ogólnia taka pozycja to jazdy bardzo mi się podobała . No i po kilku latach jeźdzenia doszedłem do takiej techniki :D Bardzo mi się podoba. Mogę jechać szybko dynamicznie , wolno " tak gustownie" :D. Jest to tzw. "klasyk? bo zbytnio się nie znam. Za młody jestem ;|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbytnio się na tym nie znam , w nauce przypatrywałem się rodzicom, dziadkowi , którzy wszyscy mieli kolanka zgięte , złączone ze sobą. Ogólnia taka pozycja to jazdy bardzo mi się podobała . No i po kilku latach jeźdzenia doszedłem do takiej techniki :D Bardzo mi się podoba. Mogę jechać szybko dynamicznie , wolno " tak gustownie" :D. Jest to tzw. "klasyk? bo zbytnio się nie znam. Za młody jestem ;|

Ostatnio w ramach ćwiczeń i eksperymentów na nartach. Popróbowałem jazdy nartka przy nartce, kolanko przy kolanku. Tak dla zabawy.

REX powiedział: "No bardzo ładnie jak najładniejsza "Najeczka" na stoku.:P

PS "Najeczka" - ładna pani, ładnie ubrana, ładnie jeżdżąca przeważnie z nóżkami razem na zasadzie nikomu się nie......:P

Pozdrawiam.

PS: nie mniej jednak taka jazda jest rzekłbym "estetyczna", przyjemna dla oka, co do skuteczności się nie wypowiem bo tak z reguły nie jeżdżę.

Edytowane przez lokiec3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Teraz ja czekam na rzeczową krytykę.

Kobita nagrała akurat mój najgorszy przejazd pod koniec dnia na nartach, ale warto wysłuchać waszych krytycznych słów. ;)

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Już posypuję głowę popiołem.

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wcześniej nikt się nie wypowiedział odnośnie mojej jazdy:confused:

To może teraz?

trudno na podstawie filmików coś doradzać na 100% ,ale moim zdaniem :

biodra do przodu i więcej pracy rękami tzn. kijkami:) ( staraj się zaakcentować każdy skręt wbiciem kijka ) i będzie OK
:):)

jak ręce wyciągniesz do przodu i zaczniesz pracować kijkami to biodra też same pójdą w przód , no i bardziej dynamiczna praca na nogach NW

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marboru,

Zwróć uwagę na prowadzenie górnej narty.

Szczególnie widać to na stromym początku. Cały ciężar dajesz na nartę zewnętrzną, natomiast kolano wewnętrznej nogi idzie Ci do środka. Przez to górna narta jest słabo za krawędziowana, idzie innym śladem jak dolna. W tej sytuacji dolna narta Ci bardziej odjeżdża łapiąc ześlizg w początkowej fazie łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

największe jaja to były w miejscu gdzie się filmik urywa :D jakby tam stał jakiś kamerman to byłoby na co popatrzyć :D

ja to mam tylko fotke :D1_DSC02463.JPG ale znawcy pewnie zauważą braki w technice i niewłaściwe stanie na nartach :D

ale może tu http://carvingsport.pl/lastnews-81.html będzie coś więcej bo robili zdjęcia i kręcili filmiki

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też wrzucę parkę - z jazdy krótkim i długim skrętem.

Długi wg mnie jeszcze do przeżycia:

[YOUTUBE]1fy7gGJ-5ik[/YOUTUBE]

Drugi film z vimeo - coś nie mogę go tu wstawić. Ale w każdym razie od razu po obejrzeniu na stoku stwierdziłem że 'opędzam się jak od komarów' - i to chyba widać; wygląda to jakby ręka 'zostawała' mi i wytrącała z równowagi.

http://www.vimeo.com/9982185

Oczywiście o uwagi proszę dla obydwu. Wiadomo, lepiej by było gdyby żona stała wyżej - tak coby mnie złapać również z profilu...

Edytowane przez JC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...