Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Niko, tez niezawsze podzielam twoje opinie i styl tłumaczenia /zresztą uczyć na forum to bardzo trudne/ co nieoznacza ze nielubię czytać twoich postów!!!!! Czasami ich nierozumiem do końca bo są dość skomplikowane;) ale forum jest po to żeby rozmawiać wiec rozmawiajmy:)

Pozdrowiam z szacunkiem i serdecznością!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jestescie mili. Ale znacie temat o uczesnictwie na wielu forach,

Skupię sie na jednym. Chyba przesadziłem.

Forum nie opuszczam tylko bedę zachowywał sie niczym gość.

Mam kłopoty, moze przez tą kontuzję , potrzebuję poczuc wiatr (naturalny z jazdy) a nie z zadymy (którą chyba sam wywołalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniasz filmy i tylko chwile złapane kamerą,opis techniki i porady są mylące dla Ciebie i zainteresowanego.Opis jest też nie do końca zrozumiały,w większości jesteśmy wzrokowcami-dlatego najlepiej sprzedają się książki z prezentacją medialną.Może narciarze początkujący,którzy nie korzystają z licencjowanych szkól narciarskich z róznych powodów ,widzą w Tobie opokę,ale inni zaczynają mieć niepokój-o czym sam wcześniej pisałem!.

Witam

Święta racja - zakażmy zamieszczania i oceniania jazdy na filmach - to wzbudza niepokój i miesza w głowach maluczkim. Zakażmy jakiejkolwiek dyskusji nad techniką jazdy - każdy może sobie kupić książkę z prezentacją multimedialną albo skorzystać z usług panów Osuchowskiego i Drzymały - tylko tak można dojść do prawdy objawionej.:D

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez Marucha
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Forum nie opuszczam tylko bedę zachowywał sie niczym gość...

Nie mam takiej wiedzy na temat narciarstwa jak Niko130 i pewnie nigdy mieć nie będę, daltego też nie podejmuję się wypowiadać na temat techniki innych narciarzy, popełnianych przez nich błędów itp. Niestety nie zawsze rozumiem, co autor miał na myśli (zgadzam się z Darkiem, że łatwiej przyswajalne jest coś, co można zobaczyć, niz sam opis). Wierzę jednak, że wielu forumowiczów skorzystało z porad Niko130 i chwała mu za to.

Ale Niko to duży chłopiec i chyba sam potrafi zdecydować na którym forum czuje się najlepiej i chyba nie są potrzebne prośby typu "stay plissssssss..." i zapewnienia o jego bezcenności (myślę, że sam zna swoja wartość).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo ja jak coś nie rozumiałem to pytałem się do bólu . Nawet Nico się raz na mnie wk..wił ale film mi dał i poradził dobrze .

Jak czegoś nie wiesz to pytaj bo kto Ci pomoże jak nie Nico ?

Dla tego robię "plissss" by nie wypuścić Nico z tego forum .

Soorki Przemo jak uraziłem .:)

Ależ Rossi, ja w żaden sposób nie czuję się urażony:) Na mnie akurat opis na forum co jak mam robić nie działa - wyobraźnia tego nie ogarnia:D, ze mną trzeba łopatologicznie - np Niko, czy Mitek na stoku pokazują - to źle, to źle, to dobrze (mam nadzieję, ze coś robię dobrze:)) i wtedy wiem o co chodzi. Ale - jak już pisałem - wierzę, że innym te porady Niko pomagaja (vide Ty:)). Chodzi mi tylko o to, że skoro Niko chce być gościem na forum, to jego wybór.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rossi, ja w żaden sposób nie czuję się urażony:) Na mnie akurat opis na forum co jak mam robić nie działa - wyobraźnia tego nie ogarnia:D, ze mną trzeba łopatologicznie - np Niko, czy Mitek na stoku pokazują - to źle, to źle, to dobrze (mam nadzieję, ze coś robię dobrze:)) i wtedy wiem o co chodzi. Ale - jak już pisałem - wierzę, że innym te porady Niko pomagaja (vide Ty:)). Chodzi mi tylko o to, że skoro Niko chce być gościem na forum, to jego wybór.

Pozdrawiam

…………………….

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Rossi, ja w żaden sposób nie czuję się urażony:) Na mnie akurat opis na forum co jak mam robić nie działa - wyobraźnia tego nie ogarnia:D, ze mną trzeba łopatologicznie - np Niko, czy Mitek na stoku pokazują - to źle, to źle, to dobrze (mam nadzieję, ze coś robię dobrze:)) i wtedy wiem o co chodzi. Ale - jak już pisałem - wierzę, że innym te porady Niko pomagaja (vide Ty:)). Chodzi mi tylko o to, że skoro Niko chce być gościem na forum, to jego wybór.

Pozdrawiam

Tak to mój wybór. Odpowiem wszystkim , którym sie moje posty trudno czyta.

NIE pisałem dla wszystkich . Wielu jak jest więcej jak dwa zdania to czytaja po lebkach. Pisałem dla konkretnej osoby, wnikając dogłębnie w bledy jakie popełnia, angażowalem ją aby poznała swoje błędy, i proponowalem cwiczenie , siegałem często do przyczyn natury psychologicznej. Nie odpowiada mi forma masowej produkcji narciarzy , jak spotyka się w podrecznikach . Tam macie TYLKO opis (bardzo uproszczony) , którego interpretacja i wykonanie niesie wiele błędów.

Ja kiedy czytam takie informacje nie zapamietuje tękstu , tylko tworzę w swojej głowie obraz ruchu. I taki przenoszę na narty.

Ci ktorzy korzystają z mojej pomocy MUSZĄ czytac to wiele razy tak jak oglądam ich filmy czasami kilkanascie razy ,czesto myslami jadę z nimi.

Tak angażuję sie. Sprawia mi to przyjemnosc , ale audytorium do tego jest mi nie potrzebne. Myslę , ze warto przestac drązyć ten temat dalej.

Zyczę samych udanych slizgów i podnoszenia estetycznych wrazen (bo takie

niektórym nigdy nie będą dane).

Pozdrawiam Niko130

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko :)

Zacznę od końca - dorosły chłop jesteś to uczynisz co będziesz chciał.

W każdym razie powtórzę się - ożywiłeś "martwy wątek". I to wątek najbardziej narciarski ze wszystkich.

Został on "pogrzebany" około 1,5 lata temu na etapie 3 faz skrętu - niektórym tyle wystarczyło do szczęścia jeżeli chodzi o aspekty techniczne narciarstwa przedstawiane na forum.

Natomiast powiem jeszcze tyle, że bardzo dobrze, że niektórzy z Tobą polemizują, a inni się nie zgadzają. Nawet jakbys wiedział "najwięcej" to monopolu na prawdę nie masz - narciarstwo jest "bardziej urozmaicone". Co więcej bardzo higienicznym podejściem jest założenie, że można nie mieć racji :rolleyes:

Musisz sobie zdawać sprawę, że niektóre i niejedne Twoje komentarze i opinie dla osób nie znających jak w realu jeździsz, co potrafisz na nartach brzmią jako przebłysk........ albo geniuszu albo szaleństwa ;).

Wiesz również jak wielu Twoje wypowiedzi kłują w oczy - szkoda to nawet rozwijać.

W każdym razie ja Ci dziękuje za wszystkie wpisy i uwagi - również za te które były dla mnie kontrowersyjne i z którymi się nie zgadzałem.

Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia na biało i zobaczenia na stoku

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tematy jazdy, techniki już nie będę sie wypowiadał.

Skupię sie na jednym. Chyba przesadziłem.

Forum nie opuszczam tylko bedę zachowywał sie niczym gość.

Mam kłopoty, moze przez tą kontuzję , potrzebuję poczuc wiatr (naturalny z jazdy) a nie z zadymy (którą chyba sam wywołalem).

Niko! nie wygłupiaj się,nie zachowuj się jak dziecko,które obrażone zabiera swoje zabawki i chce uciec do innej piaskownicy:eek:

Ja naprawdę lubię czytać Twoje uwagi,jak również Twoją osobę:rolleyes:

To jest forum,czyli miejsce gdzie zawsze ścierają się z sobą różne uwagi i sprzeczne opinie,ale to nie jest powód do emocjonalnych decyzji.Nie robisz żadnej zadymy i ja też nie pisałem w celu jakieś konfrontacji,czy sporu z Tobą,ale raczej polemiki:p.Już wcześniej nadmieniłem,że zgadzam się z większością Twoich opinii,ale tam gdzie wydają się zastanawiające -są źródłem dyskusji.Jak najbardziej pisz o technice,ale staraj się swoje opisy wzbogacać również wizualizacją.Nie możesz uciekać:eek:,rozbudziłeś emocje,zmusiłeś do myślenia i sięgnięcia do lektury,i innych źródeł;)

Zaproszenie przyjmuje z przyjemnością :),w tym sezonie raczej nie dam rady je zrealizować,ale w kolejnych z chęcią:rolleyes:

Pozdr.Lewy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Generujemy" bo nikt nie wstawia nowych filmów. Pewnie jak by ktoś wstawił to i dyskusja by wróciła na właściwy temat .:)

Ale nie zapomnij że ten wątek podtrzymują między innymi : Nico , Darek ,Jarek , Jack , Marucha , Boogie , Juice , Jan Koval .... i wielu innych w tym również Ty.

………………………...

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan ja mam taką miejscówkę na Śnieżniku . Fajne miejsce na ski-majówki .

Też tańczymy między drzewkami :).

Czasami połowa trasy na śniegu druga połowa na liściach . W tym roku wezmę aparat to wrzucę Ci zdjęcia .

Ps. Chyba że Argentyna wypali .

…………………..

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w ogole to sie zawiodlem - oczekiwalem, ze ktos nareszcie zrwoci mi uwage na bledy (bo o prawidlowosciach jazdy nie ma co mowic czy nie?) a tu cisza.

w sumie ten filmik najlepiej obejrzec stopujac co sekunde, wtedy lepiej widac szczegoly.

Naprawdę chcesz? aaaa, to proszę:

- sylwetka zmienna, niestabilna, nieustalony ślad, machasz rękami, ręce za szeroko, wypychasz łokcie, siedzisz trochę na tyłach...

- co do bezpieczeństwa: przejeżdżasz za blisko tego kogoś (co on tam robi w tym śniegu?), nie masz założonych gogli, za długie kijki, krzyczycie w jakimś dziwnym narzeczu (follow? hollow?) a do tego gość na parapecie (chyba niezły skoro daje radę z kamerą) krzyczy do ciebie "oooh, baby" - wtf?!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz? aaaa, to proszę:

- sylwetka zmienna, niestabilna, nieustalony ślad, machasz rękami, ręce za szeroko, wypychasz łokcie, siedzisz trochę na tyłach...

- co do bezpieczeństwa: przejeżdżasz za blisko tego kogoś (co on tam robi w tym śniegu?), nie masz założonych gogli, za długie kijki, krzyczycie w jakimś dziwnym narzeczu (follow? hollow?) a do tego gość na parapecie (chyba niezły skoro daje radę z kamerą) krzyczy do ciebie "oooh, baby" - wtf?!

……………………….

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...