Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

ale w ogole to sie zawiodlem - oczekiwalem, ze ktos nareszcie zrwoci mi uwage na bledy (bo o prawidlowosciach jazdy nie ma co mowic czy nie?) a tu cisza.

w sumie ten filmik najlepiej obejrzec stopujac co sekunde, wtedy lepiej widac szczegoly.

Janek

po pierwsze - zmień kamerzystę:D

po drugie - fajna zabawa po za trasą :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Twoje zdanie i Niko pokazuje, ze nawet na podst filmu a nie zdjec, mozna wyjsc z rozna ocena….

Nieee :) No błagam, litości, "oooh, baby" :)

czy już naprawdę nikt nie złapie ironii, żartu itp. jeśli nie będzie emotikona! ;):)

Jaja sobie robiłem, dałem nawet sporo czasu żeby ktoś to złapał - wydawało mi się, że to "oooh, baby" całkowicie demaskuje moje intencje! :)

No bez jaj ...

Serio, to niewiele widać oprócz tego, że 2 facetów świetnie się bawi "na dziko" w lesie - i to jest OK.

...a Niko ma pewnie rację... choć łapami trochę machasz ;) ale cała jazda jest przecież sytuacyjna i niemożliwa do oceny bez bycia tam, znajomości tego terenu, śniegu itp.

Janek

po pierwsze - zmień kamerzystę:D

no nie wiem.. facet na parapecie daje radę - ostro, ciasno - ale kręci cały czas z ręki (cień) - ja bym się nie podjął w tym terenie za cholerę :)

po drugie - fajna zabawa po za trasą :)

Ot co :) Pełny fun, jazda bez trzymanki i "oooh, baby" :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee :) No błagam, litości, "oooh, baby" :)

czy już naprawdę nikt nie złapie ironii, żartu itp. jeśli nie będzie emotikona! ;):)

Jaja sobie robiłem, dałem nawet sporo czasu żeby ktoś to złapał - wydawało mi się, że to "oooh, baby" całkowicie demaskuje moje intencje! :)

No bez jaj ...

Serio, to niewiele widać oprócz tego, że 2 facetów świetnie się bawi "na dziko" w lesie - i to jest OK.

...a Niko ma pewnie rację... choć łapami trochę machasz ;) ale cała jazda jest przecież sytuacyjna i niemożliwa do oceny bez bycia tam, znajomości tego terenu, śniegu itp.

no nie wiem.. facet na parapecie daje radę - ostro, ciasno - ale kręci cały czas z ręki (cień) - ja bym się nie podjął w tym terenie za cholerę :)

Ot co :) Pełny fun, jazda bez trzymanki i "oooh, baby" :)

………………………...

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kamerzysty - z kolei jak ja go filmowalem to dal pelny 360 przez glowe……..

Ja tam kamerzysty bym się nie czepiał w pewnym momencie mało brakło a miałby spotkanie bliskiego stopnia z drzewem:eek:, pewnie nie jest łatwo kręcić między drzewami jadąc, następnym razem ustawcie kamerzystę na dole stacjonarnie i wyjdzie na bank lepszy film.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan, lepiej zamiast ryzykować, że jadąc z tą kamerą przypaździerzysz w jakiego buka, spraw sobie kamerkę na kask. Taka zabawka ma obiektyw fisheye, co daje olbrzymi kąt widzenia i głębię ostrości od pół metra do nieskończoności. To dopiero będą filmy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan, lepiej zamiast ryzykować, że jadąc z tą kamerą przypaździerzysz w jakiego buka, spraw sobie kamerkę na kask. Taka zabawka ma obiektyw fisheye, co daje olbrzymi kąt widzenia i głębię ostrości od pół metra do nieskończoności. To dopiero będą filmy!

Pozdrawiam

ale na kaskówce każda czarna trasa wydaje sie zupełnie płaska, a podkrecowy skret - ledwo zaznaczony.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na kaskówce każda czarna trasa wydaje sie zupełnie płaska, a podkrecowy skret - ledwo zaznaczony.....

Wydaje mi się, że wszystkie kamery spłaszczają nachylenie. Chyba, że się filmuje stojąc prostopadle do stoku. Kamerka na kasku ma jeszcze tę zaletę, że obraz się tak nie trzęsie, a ujęcia są niezwykle dynamiczne i widowiskowe.

Jan Kowal mógłby zacząć kręcić narciarskie filmy XXX:D. Zamówiłbym abonamencik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem.. facet na parapecie daje radę - ostro, ciasno - ale kręci cały czas z ręki (cień) - ja bym się nie podjął w tym terenie za cholerę :)

nie , no przecież z tym kamerzystą to był żarcik:D , filmowanie z ręki , na dodatek jadąc off piste to już samo w sobie jest nie lada wyczyn :eek::) ,

a wracając do jazdy Janka , to tylko mogę pozazdrościć warunków , bo ja tej zimy jedynie w połowie grudnia pojeździłem sobie trochę poza trasami , a później to już w tym temacie była u nas wielka du...a:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kamerzysty bym się nie czepiał w pewnym momencie mało brakło a miałby spotkanie bliskiego stopnia z drzewem:eek:, pewnie nie jest łatwo kręcić między drzewami jadąc, następnym razem ustawcie kamerzystę na dole stacjonarnie i wyjdzie na bank lepszy film.

Pozdrawiam

………………………….

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

skoro malo sie dzieje to sprobuje wstawic cos......

No dobra to ja też coś apropos dyskusji w temacie o długosci nart:

najkrótsze narty na jakich maiłem okazje jeździc w ciagu ostatnich parunastu lat (oprócz baletki)

a tu porównanie ja na 188 gigantka (jeździła na niej reprezentantak polski juniorek! wieku 15 lat :) ) a kolega Maciek na typowej slalomce, z tego co pamietam juz troche zarżnietej. :)

A tu dowód dlaczego nie jeżdże na slalomce:

Po prostu wyglądam na niej jak pajac. :)

Pozdro

Cześć

.............

A na zawody to nie przyjechaliście a miejsca trzymałem aż do momentu startu. ;):)

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No dobra to ja też coś apropos dyskusji w temacie o długosci nart:

najkrótsze narty na jakich maiłem okazje jeździc w ciagu ostatnich parunastu lat (oprócz baletki)

a tu porównanie ja na 188 gigantka (jeździła na niej reprezentantak polski juniorek! wieku 15 lat :) ) a kolega Maciek na typowej slalomce, z tego co pamietam juz troche zarżnietej. :)

A tu dowód dlaczego nie jeżdże na slalomce:

Po prostu wyglądam na niej jak pajac. :)

Pozdro

hi Mitek

pozwolisz ze: na pierwszym filmie narty nie sa za krotkie, troche musiales sie sprezyc, ale tylko z powodu przyzwyczajen do wiele dluzszych nart.

Na swoich ulubionych 188cm nie przejechal bys tych muld lepiej.

Na 3 filmie na krotkich nartach jedziesz swoj ulubiony skret (dla dlugich nart)

Napewno nie jak pajac, ale troche za dlugo, wolno, pasywnie itd

Jezeli chciales pokazac, ze na krotkich mozna tak samo jak na dlugich to ok.

Gdybys zrobil odwrotnie tz na krotkiej pojechal krotki agresywny skret do jakiego krotka narta sie wybitnie nadaje, to robiac to samo na dlugiej mozna by chwilami wygladac jak pajac.

W/g mnie na twardym podlozu narta krotka ca 160cm jest zdecydowanie sprawniejsza jak narta dluga tj. ponad 180cm.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie wyglądasz Mitku źle. Mi się podoba.

Pozostałe dwa filmy też są OK. Widać że bawi Cię jazda na nartach.

Pozdrawiam.

Bądźmy uczciwi. Technika jest wymuszona. Środek cięzkości zbytnio przesuniety w tył. Ręce niezdecydowane czy wbijac kijek czy nie. Założenie było, że nie ale muskanie śniegu jest widoczne a przy wydłużeniu skretu widać lekka pedałówke - coś czego nie znosze a na slalomce nie potrafie dobrze kontrolować - cofam dopiero jak spojrze jak ida dzioby:):).

Jazda na nartach bawi z założenia (jakby nie bawiła to jeżdżenie nie ma sensu przecież) ale ma byc skuteczna i bezpieczna a do tego potrzebna jest nienaganna technika do której tu daleko.

Pozdro

Cześć

hi Mitek

pozwolisz ze: na pierwszym filmie narty nie sa za krotkie, troche musiales sie sprezyc, ale tylko z powodu przyzwyczajen do wiele dluzszych nart.

Na swoich ulubionych 188cm nie przejechal bys tych muld lepiej..

Jasne, że nie pewnie byłoby gorzej bo bym sie nie mieścił a wbrew pozorom tam nie było tak płasko jak widać.

Na 3 filmie na krotkich nartach jedziesz swoj ulubiony skret (dla dlugich nart)

Napewno nie jak pajac, ale troche za dlugo, wolno, pasywnie itd

Jezeli chciales pokazac, ze na krotkich mozna tak samo jak na dlugich to ok...

W 100% się zgadzam z tą oceną. Nie chciałem pokazac, że na długiej jest tak samo. Miała byc adaptacja techniki do krótkiej narty a co wyszło widzisz sam.

W/g mnie na twardym podlozu narta krotka ca 160cm jest zdecydowanie sprawniejsza jak narta dluga tj. ponad 180cm.

Zauważyłem, że jest tak ale gdy podłoże jest gładkie - tylko, że wtedy nie ma znacenia jaka - chyba że na stoku jest ktos oprócz Ciebie wtedy na dlugiej 3-4 skrety i trzeba wyprzęgać. Gdy stok jest nieco rozjeźdżony slalomka sama szuka skretu na każdej nierowności i jazda staje sie szarpana - takie mama odczucia.

Pozdro serdeczne

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...