Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Techniki jazdy oraz nasze filmiki


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Masz racje bzdury na calego pisze.

Przeciez ta " tepa idiotka" moze zaczac biegac w obcasach, spodniczce mini, bluzeczce pokazujacej jej biust, czy co tam ma akurat w szafie.

Jesli w tym da rade i sie jej spodoba i nauczy sie biegac to potem juz z gorki.

Jesli kogos na cos stac i wydaje na to pieniadze to niekoniecznie musi byc idiota uzalezniona od zakupow. Nie znasz kobiety, wiec nie spiesz sie z osadami i okresleniami typu tepa idiotka.

Ok masz rację idiotka nie na miejscu. Jednak w tych sprawach jestem po prostu jak widać niereformowalny. Jeżeli dorosły czlowiek podejmuje jakies decyzje to jego dramat - choć moge je oceniać negatywnie. Sęk w tym, że takie opytanie zadają w większości ludzie młodzi. To tak jak z moim synem. Meczył mnie dwa lata o gumę. Nie jest zawodnikiem nie trenuje - po co mu guma? Argumentacja była taka, że jak bedzie miła gumę to bedzie lepiej jeździł giganty. W tym roku dzieki pewnym narciarskim ukladom miał mozliwość pokazania na nartach pewnej dorosłości i świadomości i zdał ten egzamin na 5 (teraz to na 6 chyba :)) no i gume kupiłem, choc żona do tej pory mi wepomina.

Guma w niczym mu w jeździe nie pomoże (no może te 0,5 s) ale nie jest potzrbna do opanowania dobrej techniki. Tak samo z nartami poza trasę i tymi pytaniami. Wynika z nich jednoznacznie, że NIE DA się jeździc poza trasą bez specjalnych nart. Tak mysla zadający pytanie bo sie orientowałem. Czy uważasz, że to jest OK?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku ale nie każdy musi widzieć że można pozatrasą jechać na slalomce, choć lepiej na alllmoutainie prawda??? Z narciarstwem alpejskim tak jest że można używać sprzętu o rożnym teoretycznie przeznaczeniu do innych niż dedykowane miejsc i technik. Ale już z rowerami tak nie jest np. zjazd szosowym rowerem w teren jest praktycznie niemożliwy i dlatego ludzie mogą też myslec tak o nartach pozatym lepiej jeździc na dobrze dobranym sprzecie:) zawsze to przyjemniej i bezpieczniej:) Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku ale nie każdy musi widzieć że można pozatrasą jechać na slalomce, choć lepiej na alllmoutainie prawda??? Z narciarstwem alpejskim tak jest że można używać sprzętu o rożnym teoretycznie przeznaczeniu do innych niż dedykowane miejsc i technik. Ale już z rowerami tak nie jest np. zjazd szosowym rowerem w teren jest praktycznie niemożliwy i dlatego ludzie mogą też myslec tak o nartach pozatym lepiej jeździc na dobrze dobranym sprzecie:) zawsze to przyjemniej i bezpieczniej:) Pozdrawiam

Baaaaardzo naciągane ale za pomysł brawa.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pokazuje filmik do dyskusji. Co mi sie nie podoba to sztywna zbyt prosta gora i odkrecanie bioder (czyli brak prostopadlosci w skrecie) no i w konsekwencji nierownolegle podudzia czyli A-frame.

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

……………………..

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Tak,ale w końcowce trasy:p,Niko może ma rację w swoich uwagach,ale to nie zmienia faktu,że jest to najbardziej zaawansowana jazda przedstawiona w tym wątku:rolleyes:

Ale jarek jeździ w klasie cyborgów ze względu na metalowe elementy szkieletu. :)

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie obrażając Jarka ale widziałem w tym wątku bardziej zaawansowaną jazdę.

Nie wiem skąd przekonanie że jak ktoś przejedzie slalom(bo to slalom nie gigant a tyczki ułożone po dzieci) to już jest och....

Juice wiesz jak bardzo Cię lubię i cenię ale wydaje mi się że ocena Nico jest zgodna z rzeczywistością. Ja dałbym ocenę dostateczną by Jarek nie czuł się skrzywdzony. Oczywiście Juice jest to tylko moja ocena subiektywna i proszę byś się nie gniewał.:)

Rossi a jakie masz doświadczenie w jeździe po bramkach? Pytam bo nie ma lepszej weryfikacji umiejętności niż skręt wymuszony więć musisz mieć solidne podstawy do takiej oceny.

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dostateczną to poszedłeś po bandzie:D. Większość filmików tu zamieszczanych jest robionych na banalnych, niespecjalnie stromych trasach i mało gdzie widać dynamikę czy cokolwiek więcej niż walkę o estetykę przejazdu i kręcenie pięknych krzywych. Na filmie Jarka jest nieco odwrotnie, widać dynamikę jazdy i efektywność oraz bardzo fajny dobór toru jazdy. Można wytykać błędy, mówić co poprawić ale bez przesady. Troszkę filmów kręciłem i aby wyszedł na nich z ręki i byle jakiego ustawienia efekt dynamicznej jazdy to naprawdę trzeba zap.... bo przeważnie to się nam wydaje," ale sybko jechałem" a na filmie jest co najwyżej tak sobie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dostateczną to poszedłeś po bandzie:D. Większość filmików tu zamieszczanych jest robionych na banalnych, niespecjalnie stromych trasach i mało gdzie widać dynamikę czy cokolwiek więcej niż walkę o estetykę przejazdu i kręcenie pięknych krzywych. Na filmie Jarka jest nieco odwrotnie, widać dynamikę jazdy i efektywność oraz bardzo fajny dobór toru jazdy. Można wytykać błędy, mówić co poprawić ale bez przesady. Troszkę filmów kręciłem i aby wyszedł na nich z ręki i byle jakiego ustawienia efekt dynamicznej jazdy to naprawdę trzeba zap.... bo przeważnie to się nam wydaje," ale sybko jechałem" a na filmie jest co najwyżej tak sobie.

Dostateczna - zgodzę się, że to trochę po bandzie.

Jak dla mnie jest to Dobra jazda - dobra ale dynamiki, ostrości w niej nie ma wiele (pewnie jest to spowodowane kontuzją i ucieczką od ryzyka).

Górka również zbyt ostra to nie jest.

Patrząc na jazdę Jaro - nie wydaje mi się np by jeździł lepiej ode mnie (filmiki gdzieś są w wątku - z tym, że bez bramek...na tyczkach jeździ się troszkę inaczej niż po pustym Stoku)...

...i według mojej oceny Jarku - 7 Skala Forum (na tyle sam się oceniasz) to zdecydowanie za dużo. Bardziej obiektywną oceną byłoby 6...

...no bo gdyby zostawić Ci tą 7demkę - to taki Hucu Marek musiałby sobie według mojej oceny wpisać 11 w 10 stopniowej skali :D

...nie obraź się tylko proszę - bo miałbym z Ciebie doskonałego Kompana do ścigania :)

Pozdrawiam Serdecznie Gitarzystę Jarka

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duże doświadczenie.

Gwarantuję Ci że zweryfikuję umiejętności narciarza bez bramek szybciej i lepiej oraz dogłębnie.

Oczywiście nie podważam żadnej z Twoich zasad, Twoich poglądów oraz teorii.

I dla jasności nie mam zamiaru polemizować lub bronić swoich poglądów.:)

Rossi... Rossi na początku był potulnym barankiem, który teraz pokazuje rogi. I co jeszcze mistrzu powiesz ? że jesteś selekcjonerem kadry polski, trenerem czy fizjoterapeutą ? Rossignol, przepraszam Cię, ale trochę bredzisz. Zawsze dużo do powiedzenia, zawsze dużo mądrego przedewszystkim. Teraz pieprzysz jak potłuczony o jeździe darka

Nie obrażając Jarka ale widziałem w tym wątku bardziej zaawansowaną jazdę.

Nie wiem skąd przekonanie że jak ktoś przejedzie slalom(bo to slalom nie gigant a tyczki ułożone po dzieci) to już jest och....

Juice wiesz jak bardzo Cię lubię i cenię ale wydaje mi się że ocena Nico jest zgodna z rzeczywistością. Ja dałbym ocenę dostateczną by Jarek nie czuł się skrzywdzony. Oczywiście Juice jest to tylko moja ocena subiektywna i proszę byś się nie gniewał.:)

Hahahahaha leżę i kwiczę. Rossi. rozpędź się. ściana sama się znajdzie. Wrzucę kiedyś tam filmik z mojej jazdy, niestety bez tyczek, no ale cóż. Chcę zobaczyć ocenę mojej jazdy i to jak bardzo ją zganisz. Natomiast bardziej od oceny mojej jazdy interesuje mnie ocena Twojej, ponieważ by wysnuć takie wnioski raczej jesteś liderem tego forum? Wrzuć kiedyś filmik. Założę się, że jarek napisze Ci esej o popełnianych przez Ciebie błędach. A jazda na bramkach, które narzucają tor jazdy i bolą ( oj bolą bez zbroi) to jedna z trudniejszych rzeczy w świecie narciarstwa. Ale wiesz, przejechać a przejechać to dwie inne sprawy.

Cześć

Rossi a jakie masz doświadczenie w jeździe po bramkach? Pytam bo nie ma lepszej weryfikacji umiejętności niż skręt wymuszony więć musisz mieć solidne podstawy do takiej oceny.

Pozdro

Exactly.

To chyba żart jakiś

Właśnie zastanawiałem się, czy Rossignolowi syn nie włamał się na konto.

W kategorii race może i jarek nie ma 10 czy 9. Ale w skali forumowej rossi, 3 to chyba spoooora przesada. No chyba, ze praktykujesz skalę 1-6 (ale to dalej za mało). Jarek jeździ bardzo dobrze, ale moze ta górka go tak zwolniła ? nie wiem, nie wiem. Nie jest to idealna jazda, ale jest bardzo dobra. Tyle.

Nota bene trudno pojechać na gigancie jednocześnie skutecznie jak i ładnie.

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to Dobra jazda - dobra ale dynamiki, ostrości w niej nie ma wiele (pewnie jest to spowodowane kontuzją i ucieczką od ryzyka).

Górka również zbyt ostra to nie jest.

Dynamiki napewno brak.

Pamiętac należy , ze trening to jest zupełnie co innego niz technika startowa.

Zawodnik przejezdza trasę wielokrotnie , zna ustawienie tyczek.

Kolejny przejazd nie musi być lepszy. Jesli jest trenowany to wykonuje polecenia trenera .

Trudno jest powiedziec czy to najlepiej , srednio, czy gorzej.

Gdyby to byla jazda na czas to i jazda bylaby albo lepsza , albo gorsza.

Tak to jest. Są tacy co są mistrzami na treningach (i tylko).

Trasa jest łatwa, stok nie trudny, taka sobie do klepania przejazdow.

Jazda po dobrym torze, następny element powinien być szukanie prędkosci (trenerzy o takiej jezdzie mówią , "zwozisz się"). Szukanie prędkosci to JAZDA NA KRAWEDZI.

Dlatego tak to zaznaczylem , bo bardzo wielu nie mialo okazji jechac na krawedzi

która nie tylko dawała slad (jakze slad moze oszukiwac narciarza) ale dawala przyspieszenie w skręcie.

A tego na filmie nie widać . Więc jest to DOBRA jazda. Myslę ze Jarek sie z tymi uwagami zgodzi.

Nadmieniam, ze nie zawsze udaje mi się pojechać takim własnie skretem. Bo jazda na nartach to nie tylko głupie sciganie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boode na miłość boską przeczytaj jeszcze raz i napisz gdzie ja dałem Jarkowi 3 jak on pisze że ma 7?

Proszę nie przeinaczaj moich słów, pisaliśmy dostateczny ( skala 1-5)

Bode a terasz najważniejsze : daj żyć innym.

Jak inni mają pisać na tym forum jak potem są obrażani i wyzywani? Dyskutujmy bez osobistych wycieczek.

Dodaj nie do "ignorowanych" masz mnie z głowy. Będę pisał dużo bo tak lubię, a to forum mi się podoba. Piszę dużo bo piszę na jednym forum a nie na kilku.

Oceniłem Jarka bo bardzo cenię jego wypowiedzi i jego powściągliwy ton.

Ciebie nie ocenię bo mnie obrażasz.

.

Dobrze rossi, przepraszam, ze cię obraziłem. Ale momentami nie czaje kim Ty tak na prawdę jesteś. Raz piszesz bardzo mądrze ( i dlatgo nie dodam cię do ignorowanych) a raz - przepraszam, ale inaczej tego nazwac się nie da - bzdury. Dałeś jarkowi 3 w poście. nawet jeśli jest to 3 na 5.to nadal wychodzi ze jest to 6/10 a to kalecząca ocena biorąc pod uwagę zaangażowanie i styl jarka. Nie chce mi się dyskutować, uznajmy, ze nie było rozmowy. a Ciebie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam duże doświadczenie.

Gwarantuję Ci że zweryfikuję umiejętności narciarza bez bramek szybciej i lepiej oraz dogłębnie.

Oczywiście nie podważam żadnej z Twoich zasad, Twoich poglądów oraz teorii.

I dla jasności nie mam zamiaru polemizować lub bronić swoich poglądów.:)

Niestety ta odpowiedź w żadnym wypadku mnie nie satysfakcjonuje i jak widać paru innych kolegów rownież.

Jeżeli chodzi o weryfikację to napisałem, że skret wymuszony weryfikuje znakomicie umiejętności narciarskie, nie napisałem nigdzie, ze nie można oceniać umiejętności w jeździe wolnej - nadinterpretujesz.

Chetnie podyskutuje ale skoro odrzucasz z zasady tę możliwość to sorry.

Jedną z podstaw oceny jazdy jest umiejętność jazdy skretem wymuszonym.

Co do oceny to uważam, że jest krzywdząca, tym bardziej po tym co napisałeś o mojej jeździe. Jedno z drugim nie trzyma sie kupy po prostu.

Pozdrawiam serdecznie

PS

Pytałem o Rossi bo ta marka też jest mi bliska od wielu lat.

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostateczna - zgodzę się, że to trochę po bandzie.

Jak dla mnie jest to Dobra jazda - dobra ale dynamiki, ostrości w niej nie ma wiele (pewnie jest to spowodowane kontuzją i ucieczką od ryzyka).

Górka również zbyt ostra to nie jest.

Patrząc na jazdę Jaro - nie wydaje mi się np by jeździł lepiej ode mnie (filmiki gdzieś są w wątku - z tym, że bez bramek...na tyczkach jeździ się troszkę inaczej niż po pustym Stoku)...

...i według mojej oceny Jarku - 7 Skala Forum (na tyle sam się oceniasz) to zdecydowanie za dużo. Bardziej obiektywną oceną byłoby 6...

...no bo gdyby zostawić Ci tą 7demkę - to taki Hucu Marek musiałby sobie według mojej oceny wpisać 11 w 10 stopniowej skali :D

...nie obraź się tylko proszę - bo miałbym z Ciebie doskonałego Kompana do ścigania :)

Pozdrawiam Serdecznie Gitarzystę Jarka

Chłopy nie ma sie co klocic skoro Marboru ma 5 a ja nie jestem lepszy (chociaz widze u niego troche wiecej dynamiki) to ja dalem sobie tez 5. Nie ma sprawy, przeciez to rzecz umowana :D

Dziekuje (i doceniam) tym co wiedza co mowia (Bode, Mitek, Darek, ...) ale nie ma o co kruszyc kopii bo to i tak nie wplynie przeciez na moja jazde.

Ja swoje bledy znam, wyliczylem je od razu zalaczajac film (zanim Niko skomentowal). Z Niko czesciowo sie zgadzam jednak nie wszystkie jego uwagi sa trafne (wypisalem to dokladnie w jakims poprzednim poscie).

Jeszcze odnosnie linii to pierwsze skrety jade bardzo mocno agresywnie w znaczeniu bardzo blisko tyczek (mozna zobaczyc jak blisko przejzdzaja narty kolo tyczki). Zgoda jade dosyc na okraglo (pewnie nie wszyscy wiedza co to znaczy - kiedys pozniej to wytlumacze). Pod koniec kilka skretow jest rzeczywiscie juz malo agresywnie, mimo zbroi dostalem tak mocno ze musialem juz potem odpuscic. Predkosc nie jest wielka ale krecone jest z duzej odleglasci na mocnym zoomie co widac po skakaniu kamery mimo stabilizacji wiec film nie oddaje predkosci.

Ciekawe ze nikt np. nie zauwazyl ze zaden skret nie jest spozniony co przy amatorskiej jezdzie jest niezwykle wazne :rolleyes:

No i jeszcze nalezy pamietac ze to narty serwisowe (komorki) 185cm i ok. 24m promien, moze pokazalby ktos swoj film jak jedzie krawedzia na takich nartach :P Mysle ze tylko Bode bedzie wiedzial o co chodzi, moze Mitek bo lubi dluga narte.

Dokladam jeszcz kadr gdzie wyraznie widac ze brak dynamiki i dalekie objezdzanie tyczek picture.php?albumid=98&pictureid=1978

Edytowane przez jarek
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze jest jeden film z moja jazda z 2006 na youtube, w poczatkowych postach tego watku chyba #34 (od polowy filmu to ja). Faktem jest ze tam jade troche dziwnie ale widac czy narty kroja czy nie (w koncu liczy sie stanie). To bylo jeszcze zanim zaczalem aktywnie jezdzic na tyczkach, teraz moja jazda wyglada juz troche inaczej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...