Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Złoty Groń - 120 uwięzionych


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Teleexpress podał, że w Istebnej na Złotym Groniu zepsuło się krzesło i uwięziło nawet 120 osób! :eek:

GOPR i straż pożarna prowadzą akcję ratowniczą, którą utrudnia silny mróz i zapadający zmrok!

Z tego, co się orientuję krzesło otwarto wczoraj lub dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyła się akcja uwalniania narciarzy z wyciągu krzesełkowego "Złoty groń" w Istebnej w Beskidzie Śląskim. Strażacy i GOPR-owcy sprowadzili na ziemię 152 osoby. Dwoje dzieci odwieziono do szpitala z powodu wychłodzenia organizmu.

Ponad 150 narciarzy było przez ponad dwie godziny uwięzionych na wyciągu krzesełkowym "Złoty groń". Wszyscy zostali bezpiecznie sprowadzeni na dół, ale są wyziębieni. Jak mówi naczelnik Grupy Beskidzkiej GOPR Jerzy Siodłak, temperatura minus 15 stopni nie sprzyja zbyt długiemu siedzeniu na wyciągu krzesełkowym.

Pasażerowie kolejki zostali otoczeni opieką przez ratowników. Na miejsce przyjechało także pogotowie, które udzieliło potrzebującym pierwszej pomocy.

Przyczyną zatrzymania kolejki była awaria techniczna, która uniemożliwiła poruszanie się krzesełek. Ratownicy musieli ewakuować każdą osobę osobno, docierając do niej po linie, kolei a następnie spuszczając ją na ziemię w trójkącie ratowniczym.

W ocenie naczelnika beskidzkich GOPR-owców, akcja straży pożarnej i ratowników została przeprowadzona bardzo sprawnie. Nie spisał się natomiast właściciel kolejki, a także pracownicy obsługi technicznej, którzy zbyt długo zwlekali z zawiadomieniem o awarii odpowiednich służb.

Do awarii doszło po godzinie 14.30. Dopiero półtorej godziny później pierwszy sygnał o zatrzymaniu wyciągu dotarł do straży pożarnej.

PR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał , pytanie czy ten wyciąg to jest fabrycznie nowy czy demobil?

PS. Właścicielowi należy się konkretna czerwona kartka!

Ja nie Rafał:P

Ale odpowiadam:

Nowa TATRAPOMA.

Chciałem się tam jutro wybrać,w ciemno,nie wiedząc nawet czy już uruchomili.

Same przekleństwa mi się na usta cisną.

Ostatnie miejsce,w Polsce, na jakie liczyłem i w które wierzyłem.

Kruca fux chyba w tym roku nie zacznę.

Senior dzisiaj był na Stożku,mimo,że Go rano przestrzegałem.

Jest tak zdegustowany,że już nigdzie nie chce jechać.

Jak oglądałem na RAI Sport zawody z SEMMERING to zaraz próbowałem zorganizować ekipę na jutro w celu jednodniowego wypadu.

To tylko 500km z B-B.

Niestety nie udało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to miałeś farta że nie planowałeś "jazdy" na wczoraj ! Czyli można powiedzieć że nie zraziłeś się jeszcze w tym roku do śląskich stoków:)

Swoją drogą to reklamę Istebnej media zrobły że aż hej - niektórzy mówią że nieważne czy dobrze czy źle - byleby po nazwisku :)

Żal mi tylko tych ludzi co z konieczności musieli podziwiać widoki z krzesła przez 1,5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm sterowania doprowadził do awarii wyciągu w Istebnej

Uszkodzenie mechanizmu sterowania doprowadziło do awarii krzesełkowego wyciągu narciarskiego w Istebnej w Beskidach.

Wyciąg został unieruchomiony w niedzielę po południu. Na trasie, w 15-stopniowym mrozie, 10 metrów nad ziemią, utknęło ponad stu narciarzy. Uwolnili ich dopiero strażacy i ratownicy GOPR. Narciarze byli przemarznięci, ale nikomu nic się nie stało.

Właściciel kolejki Józef Waszut powiedział, że jeszcze w nocy do Istebnej przyjechało dwóch pracowników słowackiej firmy Tatrapoma, która wybudowała wyciąg. Rano dojechało kolejnych dwóch. Usunęli już awarię. Czekają jeszcze na inżyniera ze słowackiej firmy, który ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zawiodło sterowanie.

Po południu do Istebnej mają także przyjechać przedstawiciele dozoru technicznego, którzy mają zadecydować o ponownym dopuszczeniu kolejki do użytku. Józef Waszut ma nadzieję, że stanie się to jeszcze w poniedziałek.

Wyciąg został oddany do użytku przed tym sezonem narciarskim.

Źródło (PAP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisało, że właściciel w ramach rekompensaty wozi narciarzy na wyciągu za darmo. Nie podało, czy dzisiaj, czy do końca roku:D, czy sezonu:eek:

"Właściciele ośrodka postanowili, że w ramach rekompensaty za niedzielny przestój kolejki i związane z tym konsekwencje, zorganizują Dzień Złotego Gronia. Został zaplanowany na 9 stycznia.

– Będzie to propozycja nie tylko dla narciarzy, którzy zostali uwięzieni na wagonikach, choć ich chcemy szczególnie przeprosić. Wyciąg będzie woził za darmo wszystkich zainteresowanych. Oprócz darmowych wyciągów będą także inne atrakcje – dodał Józef Waszut."

Edytowane przez Bończa
uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiadomość,że naśnieżać będą przez całą noc i jutro o 9:00 startują.

Nic nie wiem czy za darmo będą wozić.

Nie interesuje mnie to czy za darmo czy trzeba płacić.

Jutro o 9:00 mam zamiar wsiadać na "pierwsze krzesło".

Od ładnych kilku lat marzyłem by istebniańskie stoki porosły nie tylko tymi sławnymi smrekami ale również takimi "krzesłami".

Jak widać marzenia się spełniają.

Choć tam teraz coraz mniej tych istebniańskich smreków.

To może "krzeseł" będzie więcej ;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może "krzeseł" będzie więcej ;):D.

z tym może być trochę gorzej bo pewnie będzie duży kłopot aby dogadać się z jsw włścicielem drugiego wyciągu - tego z lepszą górką , a i zielone oszołomy z bb mają tam dużo bliżej jakby ktoś wpadł na pomysł wycięcia tych drzewek między oboma wyciągami , ale może wszystko będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak czytam...

i czytam...

szukam na googlach strony wyciągu...

jakiś opisów...

mapek...

i nie mogę znaleźć albo oślepłem albo nie wiem co...

ma ktoś www tego czegoś?

Nie mają strony ośrodka narciarskiego! :eek: Przecież internet w dzisiejszych czasach to gadżet dla dzieci ...

Jest tylko strona firmowa, ale tam nic nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozczarowanie

Tak jak wczoraj chciałem tak dzisiaj byłem-pierwszy na pierwsze krzesło w Istebnej.:rolleyes:

Towarzyszył mi kolega Wituś.

Kupiliśmy za 35 zł karnet od 9:00 do 13:00.

Kolej ruszyła 9:07 bramki otwarli 9:12.

Po przejściu przez bramkę dostaliśmy się pod bramki wpuszczające na peron.

Tam zostaliśmy poinformowani,że jeszcze tylko 5 minutek.Zrobiłem Witusiowi fotkę jak gębę rozdziawił na tę informację ale zabronił mi publikacji.Ten emotikon dokładnie odzwierciedla Jego minę :eek:.

Potem gość w gumofilcach urcyście nas poinformował żeby "nie napierać" na bramki (te peronowe).

Udzielił nam profesorskiego wykładu żeby stawać 20cm przed bramkami bo tam "jes taki cujnik".

Potem leciał razem z krzesłem i pokazał "tu stować" przy czym zapomniał gdzie jest jego miejsce i gdzie stować,żeby opuszczać podniesione na noc siedzenia w krzesełkach.

W związku z tym musiała stować cała kolej.

Po jednym zjeździe a raczej ześlizgnięciu się na dół udaliśmy się do kasy i poprosiliśmy o zwrot gotówki.

Pani tylko zapytała dlaczego,ale bez szemrania oddała pieniążki.

Powiedziałem tylko,że mam inne wyobrażenie o przygotowaniu stoku.

Zdjęcia będą w galerii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda co Figo napisał stok nie nadaje się jeszcze do jazdy, może jak nasypie trochę śniegu to wtedy tak pod warunkiem że Panowie nauczą się go dobrze ratrakować.

Swoją drogą ciekaw jestem jak do tej pory ktoś poruszał się na nartach po tym stoku?A Ci co zostali na krzesełkach ostatnio? Może właściciel ma dużą rodzinę.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym zjeździe a raczej ześlizgnięciu się na dół udaliśmy się do kasy i poprosiliśmy o zwrot gotówki.

Pani tylko zapytała dlaczego,ale bez szemrania oddała pieniążki.

Powiedziałem tylko,że mam inne wyobrażenie o przygotowaniu stoku.

Zdjęcia będą w galerii.

prawie sztruks :mad:

istebna_z_oty_gro061small.jpg

szkoda że prawie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia (po obejrzeniu reportażu Figa) , co za desperaci jeździli na tym szajsie w święta, przecież musiało być gorzej niż wczoraj.

Sam się dziwę,że nikt z "naszych" tam nie był.

A jeśli ktoś był to,że nie skrobnął nawet pół zdania na temat warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...