Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Cieszyn-Frydek Mistek (E462,48)


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Być może pod latarnią jest najciemniej i coś mi umknęło.

tam gdzie mnie odesłaliście znalazłem takie coś:http://www.ceskedalnice.cz/doplnky/zpoplatnene_velka.gif

o ile znam cesky jazyk i znam się na kolorach odcinek oznaczony na zielono jest "bez poplatku"

nie upieram sie ale ja to tak rozumiem.

Jechałem tamtędy 6.01 br. i wracałem 11.01.

nic nie zauważyłem

Pojadę za tydzień 24.01 więc sprawdzę organoleptycznie

chyba nie zapłacę bo mam winietę na miesiąc wykupioną

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, ze czeskie autostrady na swojej WWW wypisuja bzdury. Popatrzcie na mapke. Odcinek Cieszyn - Frydek jest zaznaczony na pomaranczowo wiec "s poplatkiem" -> http://www.ceskedalnice.cz/doplnky/zpoplatnene_velka.gif

Figo, chyba pomieszales drogi. Cieszyn - FM to droga R48 a nie D1. Jestem strasznie ciekaw jak jest w rzeczywistosci. O ile rozumiem czeski, to zmiana nastapila 13.01, wiec doslownie pare dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, ze czeskie autostrady na swojej WWW wypisuja bzdury. Popatrzcie na mapke. Odcinek Cieszyn - Frydek jest zaznaczony na pomaranczowo wiec "s poplatkiem" -> http://www.ceskedalnice.cz/doplnky/zpoplatnene_velka.gif

Figo, chyba pomieszales drogi. Cieszyn - FM to droga R48 a nie D1. Jestem strasznie ciekaw jak jest w rzeczywistosci. O ile rozumiem czeski, to zmiana nastapila 13.01, wiec doslownie pare dni temu.

Masz rację pomyliłem odcinki.

Spróbuję się wczytać,bo jak to mam w zwyczaju,(a nie jestem zbyt dokładny)

zobaczyłem,że zielony odcinek więc już nic nie czytałem.

Czytam teraz i czytam ale poza pomarańczową kreską na mapie nie umiem znaleźć tej wykładni z datą 13.01

---------------

Jeszce jedna edycja.

Już w piśmie stoi napisane szukajcie a znajdziecie.

Znalazłem jest napisane,że zmiany następują 13.01.

Uważajcie więc wyjeżdżający dzisiaj już na ferie.A z przyzwyczajenia kupujący winietki za F-M.

Na pewno będzie grubsze polowanie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czy droga wymieniona w tytule jest płatna ? Chcę pojechać do Bilej (Bila), a nie mogę się dopatrzeć na mapie płatnych dróg.Dzięki za info.

Dzisiaj jadąc do Ostrawy postanowiłem to "bezboleśnie" sprawdzić, a mianowicie pobiegłem w czeskim Cieszynie do policjantów czeskich i spytałem i odpowiedzieli twierdząco że tak oczywiście popłatku musi być!!

Więc jesteśmy niemal że zmuszeni do zakupu winetki po lichwiarskiej cenie na granicy, bo jak tylko miniemy miejsce w którym kiedyś w czeskim Cieszynie stał terminal graniczny to od razu wpadamy w strefę płatnej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefa płatnej drogi zaczyna sie zaraz za znakiem skrętu na Żylinę czyli jak jedziemy tylko na Slowację i skręcamy tam to można bez ale dalej już z winietką, stoją tam zresztą tablice informujące o konieczności posiadania winiety. Ten skręt jest chyba 3-5 km od granicy tak na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jesteśmy niemal że zmuszeni do zakupu winetki po lichwiarskiej cenie na granicy, bo jak tylko miniemy miejsce w którym kiedyś w czeskim Cieszynie stał terminal graniczny to od razu wpadamy w strefę płatnej drogi.

Strefa płatnej drogi zaczyna sie zaraz za znakiem skrętu na Żylinę czyli jak jedziemy tylko na Slowację i skręcamy tam to można bez ale dalej już z winietką, stoją tam zresztą tablice informujące o konieczności posiadania winiety. Ten skręt jest chyba 3-5 km od granicy tak na oko.

Na pewno mozna dojechać do starej drogi prowadzącej do Frydka-Mistka, w przeciwną stronę jedzie się do Cieszyna i dalej chyba na Żylinę. Ostatnio to testowałem gdzie po czeskiej stronie można kupić winietę i skręciłem na Cieszyn. Pierwszy sensowny punkt jaki znalazłem to stacja Shell koło dworca PKS w Cieszynie (Czeskim). Zajęło mi to ok. 10 min - tzn. zjazd z drogi ekspresowej, dojazd do stacji benzynowej, powrót na ekspresówke. Z tego co pamiętam, jakby skręcić na Frydek-Mistek na starą drogę to była tam niedaleko stacja benzynowa, ale dawno tamtędy nie jechałem i nie jesem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzenie granicy

Na granicy PL - CZ (Cieszyn) i CZ - A (Znojmo) nie ma już zadaszeń na pasie wyjazdowym. Różnica jednak jest taka, że na naszej granicy można sobie zawieszenie urwać w dziurach jakie są w drodze, a w Znojmo położono nową nawierzchnie i prościutko mijamy nasze byłe ulubione miejsce!

Jak jechałem tam ostatni raz za czasów celników, chcieli mnie oskubać na 1000 koron pokuty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na granicy PL - CZ (Cieszyn) i CZ - A (Znojmo) nie ma już zadaszeń na pasie wyjazdowym. Różnica jednak jest taka, że na naszej granicy można sobie zawieszenie urwać w dziurach jakie są w drodze, a w Znojmo położono nową nawierzchnie i prościutko mijamy nasze byłe ulubione miejsce!

Austryjacy jedna nic nie rozbierają, zadaszenia póki co zabezpieczyli... oni wiedzą....oni wiedzą że prędzej czy później będą jeszcze potrzebne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadąc do Ostrawy postanowiłem to "bezboleśnie" sprawdzić, a mianowicie pobiegłem w czeskim Cieszynie do policjantów czeskich i spytałem i odpowiedzieli twierdząco że tak oczywiście popłatku musi być!!

Więc jesteśmy niemal że zmuszeni do zakupu winetki po lichwiarskiej cenie na granicy, bo jak tylko miniemy miejsce w którym kiedyś w czeskim Cieszynie stał terminal graniczny to od razu wpadamy w strefę płatnej drogi.

Można skręcić w prawo do Ćeskeho Tesina w miejscu gdzie stał terminal po czeskiej stronie.

Tam jest "benzinowa pumpa" na której można kupić winietki,ale upss.......czynna tylko do 22:00 trzeba więc śmigać do tejże za dworcem autobusowym.

Albo bulić po polskiej stronie:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...