Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rusin-Ski ruszył


Bończa

Rekomendowane odpowiedzi

Stoczek moze nie za długi bo 700m. ale nachylenie lepsze niż te wszystkie łączki w Białce, trasa niebieska, no i fajna jest jej szerokość, w zeszłym sezonie byłem raz i bardzo przyjemnie się szusowało, bo nie było tłumów, jednak teraz zapewne otwarta będzie połowa stoku max więc będzie pewnie przetłoczenie, skoro ma być jazda za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie prezentuje góra ? do jakiego stoku byś porównał ?

Płasko, ale za to baaaaaaaaaaaaaaaardzo szeroko.

Górka jest w sam raz dla amatorów niemęczącej jazdy.

W zeszłym roku zdarzyło mi się, że było na całym stoku do 20 osób.

Z resztą gdzieś wrzucałem chyba fotki z tego dnia i tej pustki.

Jeśli narty nie są dla Ciebie wyzwaniem, zdobywaniem ogromnych gór, nabieraniem super prędkości, zjeżdżaniem po stromizmach, to górka jest całkiem fajna :)

A ta niezwykła -jak na nasz kraj- szerokość stoku może dużo wynagrodzić :)

Ja się prawie zakochałem :) Ale jam powolny amator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam...

Wczoraj wróciłam z Podhala, byłam m.in. na Rusin-Ski:) Warunki doskonałe, słoneczna pogoda + minusowa temperatura...czego chcieć więcej... Polecam każdemu, bo choć stok krótki i płaski to wbrew pozorom można się wyjeździć. Rano oczywiście trochę ludzi jest, ale po godzinie 13....jak ręką odjął:eek: - pustki! Trzymam kciuki za rozwój, w przyszłym sezonie ma bowiem powstać kolejna trasa i rzecz jasna krzesło...:D

Pozdrawiam,

Ewa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Wczoraj wróciłam z Podhala, byłam m.in. na Rusin-Ski:) Warunki doskonałe, słoneczna pogoda + minusowa temperatura...czego chcieć więcej... Polecam każdemu, bo choć stok krótki i płaski to wbrew pozorom można się wyjeździć. Rano oczywiście trochę ludzi jest, ale po godzinie 13....jak ręką odjął:eek: - pustki! Trzymam kciuki za rozwój, w przyszłym sezonie ma bowiem powstać kolejna trasa i rzecz jasna krzesło...:D

Pozdrawiam,

Ewa.

Ja byłem dziś na Rusińskim od 9 do 16 i potwierdzam to co napisano niżej. Warunku do południa doskonałe, później bardzo dobre. Trochę ludzi było, ale do krzesełka w kolejce nie stałem. Od 13 - 14 pustki na stoku. Piękne słońce przez cały dzień, mimo, że powolny i niewygodny wyciąg denerwował, słoneczko i panorama tatr umila każą chwilę na wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam zalety Rusińskiego. W ubiegły weekend byłam tam 3 dni na obozie szkoleniowym i bardzo mi sie podobało, bo pierwszy raz miałam okazję tam jeździć. Trasa bardzo dobrze przygotowana, trochę lodu się po pewnym czasie na dole pojawiało, ale nie przeszkadzało to w jeździe. Stok przyjazny, szeroki i jak wiadomo nie jakiś extremalnie wwymagający ale za to idealny to szkolenia i doskonalenia techniki. Ja akurat miałam całe 3 dni zajęcia, wiec byłam zamęczana różnymi ćwiczeniami na lepsze trzymanie krawędzi, na prowadzenie nart, jakieś elementy body carvingu i naprawde fajnie sie jeździło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Pojeździłem dzisiaj na Rusinie. Śniegu przygotowano wystarczająco, choć trasa nie jest czynna na całej szerokości. Twardo, mimo dodatnich temperatur. Fajna zabawa. Kontakt z nartami i śniegiem utrzymany.

P.S.

Stacja będzie zaczynać jazdę od godz. 8 w tym sezonie.

Edytowane przez Bończa
P.S.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj na Rusinie. Śniegu przygotowano wystarczająco, choć trasa nie jest czynna na całej szerokości. Twardo, mimo dodatnich temperatur. Fajna zabawa. Kontakt z nartami i śniegiem utrzymany.

Kawałek czynnej górki i radocha na całego. To się nazywa głód nart. Mam nadzieje ,że w połowie stycznia będziemy wybrzydzać ,że np. w szczyrkowskim SON-ie zamiast 13 czynnych tylko 12 tras a na niektórych można natknąć się na kamyczki o zgrozo. Jak w pobliżu otworzą mi cokolwiek od razy jadę (tylko nie w weekend) . Narty czekają . Liczę na SON w połowie grudnia:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dzisiaj :

tak jak napisał Bończa przygotowana jest tylko trasa wzdłuż krzesła po lewej stronie (patrząc z góry) .Chodzi kanapa i orczyk . Ilość śniegu wystarczająca , stok w sumie dobrze przygotowany ,rano w miarę równo i twardo , potem trochę popuściło , ale generalnie warunki OK ,tym bardziej ,że nartowników stosunkowo mało .

Dla mnie było to bardzo przyjemne rozpoczęcie sezonu:happy:

Edytowane przez aklim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dzisiaj :

tak jak napisał Bończa przygotowana jest tylko trasa wzdłuż krzesła po lewej stronie (patrząc z góry) .Chodzi kanapa i orczyk . Ilość śniegu wystarczająca , stok w sumie dobrze przygotowany ,rano w miarę równo i twardo , potem trochę popuściło , ale generalnie warunki OK ,tym bardziej ,że nartowników stosunkowo mało .

Dla mnie było to bardzo przyjemne rozpoczęcie sezonu:happy:

mimo zapowiadanej gorszej pogody atakuje jutro Rusin, gdzies trzeba sie pobujac bo po oglądaniu pucharu świata mam straszne ciśnienie na jazde:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo zapowiadanej gorszej pogody atakuje jutro Rusin, gdzies trzeba sie pobujac bo po oglądaniu pucharu świata mam straszne ciśnienie na jazde:)

Też będę. :smile: :Jasna czerwona kurtka (szare plecy),czarne spodnie,czarny kask z naklejkami "skionline.pl" i gogle.Oraz Żona,poruszająca się w bardzo oryginalnej pozycji zjazdowej... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę. :smile: :Jasna czerwona kurtka (szare plecy),czarne spodnie,czarny kask z naklejkami "skionline.pl" i gogle.Oraz Żona,poruszająca się w bardzo oryginalnej pozycji zjazdowej... :biggrin:

a bede sie rozgladal:) ja niebieskie spodnie, czarna kurtka i najbardziej rozpoznawalny znak.. kask Bode Millera (tez briko):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj również było bardzo fajnie na Rusinie.Z rana było nawet twardo.Ludzi wciąż mało(co mnie i całą grupę) bardzo cieszyło.Dzieciaki miały sporo miejsca do jazdy.

Przy okazji miałem okazję poznać i zamienić kilka słów ze smithem i johnnymi narciarzami w sile dwóch osób

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusin zdecydowanie na plus! byłem pierwszy raz tam i naprawdę stacja super, niewielka bo niewielka ale przyjemna, ciąg w doł ma a na dodatek wczoraj było twardo i trzymało wszystko choć trasa przygotowana średnio, troche nierówbności i dziur było.. ale po kilku zjazdach było już ok:) panowie miło było poznać, w obecnej sytuacji pewnie będziemy sie spotykac częściej jesli tylko kilka stoków będzie otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Wczoraj wreszcie udało mi się rozpocząć sezon narciarski.

Wybraliśmy się z córą i jej chłopakiem na Rusin-ski.

Wyjazd z Bytomia 5.30, na miejscu 8.10.

Stok już czynny (otwierają o 8.00).

Narty na nogi i sruuuu do kasy. Tu zonk!! awaria kas, na szczęście obsługa zadziałała doskonale

i jazda odbywała się bez karnetów :biggrin: (wchodziło się bokiem obok bramek).

O 9.00 kasy ruszyły, więc kupiliśmy karnety do 15.00 (dorosły 60zł, córa i jej chłopak

54zł z tytułu zniżki studenckiej).

Śniegu naturalnego w okolicy jakieś 10 do 15cm więc rewelacji nie było.

Na szczęście na Rusinie naśnieżanie działa świetnie więc na trasach warunki

były po prostu wyśmienite (jak piszą śniegu było grubo powyżej 0,5m).

Śnieg przygotowany doskonale, żadnych przetarć, żadnych minerałów i zero lodu.

Trasa na Rusinie niestety nie jest powalająca.

Długość to zaledwie 700m, nachylenie tak jak podają "niebieskie".

Ten niedosyt zrekompensowała nam ilość narciarzy :biggrin::biggrin::biggrin:

Do 10.00 było chyba ze dwadzieścia osób.

Potem trochę przybyło, ale i tak było luźno. Można było sobie poszaleć.

Nawet nie liczyłem ile razy do 14.30 udało się nam zjechać.

Uda w każdym bądź razie paliły.

Dodatkowo trafiło nam się bardzo miłe spotkanie z forumowiczem ravick97.

Maciek również wpadł na ten sam pomysł.

Po paru wspólnych zjazdach, tradycyjnie nastąpiła wymiana desek:)

Maciek pośmigał na moich Blackstarach XC, a ja na jego slalomkach Elana.

Reasumując wyjazd bardzo udany.

Stacja nie jest szczytem marzeń, ale przygotowana była świetnie.

Są duże darmowe parkingi, fajna karczma przy stoku w której można zregenerować siły,

ubikacje również o wysokim standardzie.

Na jednodniowe wyjazdy polecam.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Piotr_67
sorry ravick97, mea culpa:)
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam, Byłem dzisiaj na Rusińskim Wierchu, nie zabrałem ze sobą aparatu więc tylko opiszę co i jak.Niestety nie mam dobrego zdania. Od ostatniego czasu jak tam byłem (około 2 lata temu) przybyło knajp i wypożyczalni. To tyle dobrego, reszta na minus.Stok przygotowany był słabo, kiedyś starano się robić to porządnie, ilekroć tam byłem rano czekał na narciarzy równy stół. Nie zrobiono kompletnie nic, by poprawić komfort podróżowania wyciągiem.- nie obniżono taśmy najazdowej na dolnym peronie, jest ona zdecydowanie za blisko krzeseł i można sobie boleśnie przyciąć nogę między skorupą buta i krawędzią krzesła. - nie obniżono terenu za taśmą, mało doświadczony narciarz może zaryć i narta zostaje na dole. Bardzo podobny start jest w Laskowej, lub w Bachledovej Dolinie, tam nie było problemu i zaraz jak się kończy taśma, teren jest wybrani na dobre 0,5 m w dół.- podobny problem występuje na górnym peronie, teren jest za wysoko (za blisko krzesła) jeśli ktoś jest tam pierwszy raz i nie wyrobił sobie sposobu wsiadania i zsiadania z wyciągu może być niemal pewien, że przytnie sobie boleśnie łydkę.- koniecznie trzeba przedłużyć podstawki na nogi, ponieważ mając powyżej 175 cm wzrostu, nie da się oprzeć nogi na podstawce. (taka długość podstawki zapewne wynika ze zbyt wysokiego umieszczenie taśmy najazdowej)Po tylu latach uważam, że powinni te elementy poprawić. Szkoda, bo inwestycje są. Przybyło armat, jest też jedna testowa armata TechnoAlpin.Tą niezbyt komfortową jazdę wyciągiem zawsze rekompensował szeroki i pięknie wyratrakowany stok, niestety dzisiaj nawet do tego nikt się tam nie przykłada. Poniżej jest zdjęcie z kamery, na której widać wyrównany na następny dzień stok. Wg mojej oceny jest to zrobione niechlujnie.

snapshot4000.jpg

Znów pozwolę sobie przyrównać ten ośrodek do Litwinki, w której byłem kilka dni temu. Jeśli miałbym komukolwiek polecić małą "niebieską" stację na Podhalu, gdzie nie ma natłoku ludzi i można przyjemnie pojeździć to Litwinkę ulokował bym zdecydowanie wyżej w rankingu niż Rusiński.Dziękuję i pozdrawiamJan

snapshot4000.jpg.ece03a029432cedc564f2b51485ffd31.jpg

Edytowane przez John
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Od niedzieli 26 stycznia (trzeba potwierdzić w stacji) powinien ruszyć specjalnie przygotowany slalom na odgrodzonym terenie z systemem pomiaru czasu Self Timing Microgate. Dzisiaj zawiozłem na Rusin-Ski urządzenia, więc niedługo i śniegu (sypią ostro) i atrakcji przybędzie.

U góry przejazdu slalomu będzie bramka startowa z tokenem do wyrzucania żetonów i sygnalizatorem wolnego/zajętego przejazdu. Na dole slalomu fotokomórka wraz z tablicą LED. Także narciarz kończący przejazd będzie widział swój czas na mecie.

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...