Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ale ten czas leci;/-sezon sie konczy


pablo_duch

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i przez przypadek znalazłem wiosenna promocję na Kasprowym! :) Otóż od poniedziałku do piątku karta całodzienna za 70 zł!Tylko nie mam pojęcia,czy da się na niej wyjechać kolejką z Kuźnic na Kasprowy,czy można na niej jeździć zarówno Na Goryczkowej jak i Gąsienicowej i czy każdy może skorzystać z promocji... Dzwoniłem na numer info,ale tam tylko automat mówi to samo,co widzimy na stronce,a o promocji nawet ani słowa... :confused::mad:

Może jutro spróbuję się coś dowiedzieć,dzwoniąc na inne numery. :)[/quote

http://www.skionline.pl/forum/newreply.php?do=newreply&p=70358

Tu masz wiele słów na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i przez przypadek znalazłem wiosenna promocję na Kasprowym! :) Otóż od poniedziałku do piątku karta całodzienna za 70 zł!Tylko nie mam pojęcia,czy da się na niej wyjechać kolejką z Kuźnic na Kasprowy,czy można na niej jeździć zarówno Na Goryczkowej jak i Gąsienicowej i czy każdy może skorzystać z promocji... Dzwoniłem na numer info,ale tam tylko automat mówi to samo,co widzimy na stronce,a o promocji nawet ani słowa... :confused::mad:

Może jutro spróbuję się coś dowiedzieć,dzwoniąc na inne numery. :)

Tu masz wiele słów na ten temat

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

To napisał Bończa a mnie dzisiaj cosik wklejanie nie wchodzi

A tutaj masz jeszcze więcej matematyki:

Cytat:

Napisał Bończa viewpost.gif

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

Czyli tak:

Karnet na krzesełka 90 zł

Bilet na wagon 30 zł

Razem 120 zł

A to nie koniec, bo w każdym alpejskim ośrodku mamy jeszcze skibusa w cenie karnetu i bezpłatny parking, a w kurorcie Zakopiec trzeba jeszcze za transport do Kuźnic zapłacić i za parking myślę że to będzie kolejne 20 zł

Reasumując daje to 140 zł

Czyli dokładnie tyle samo co w Alpach, tyle że nie za to samo!

A to napisał SB

__

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar jest wart tyle ile klienci za niego chcą zapłacić to widocznie warta tyle - oczywiście dla tych, ktorzy chcą. Cena wynika z całkowitego braku konkurencji i braku innych możliwości. Bedąc teraz w Alpach wieczorami przy piwku/winku przeglądałem katalogi i oferty różnych ośrodków do 50 km od miejsca mojego pobytu, które to katalogi moje dzieciaki przechwytują i przynoszą. Ceny karnetów dziennych tak dla porównania:

- top klasa: Kronplatz, Val Gardena i ośrodki przy Sella Ronda - 40E szczyt, dziś 35 euro

- ośrodki mniejsze: Plose, Oberegen - 34 euro - dziś 29 E

Małe ośrodki niestowarzyszone w systemie DolomitiSuperski, które dysponują zaledwie 3-4 wyciągami i obsługują 12-26 km tras i leżą bardzo blisko tych większych i znanych - nie są wcale dużo tansze, w sezonie to 30 euro za dzień lub prawie tyle (np Vipiteno pod przełęczą Brener)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie góry których nie da się porównać,to tak jakby porównywać Bałtyk z Adriatykiem ,ja byłem raz w Alpach i jakoś wcale mnie tam nie ciągnie bo tak ze 400 km za daleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wiele słów na ten temat

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

To napisał Bończa a mnie dzisiaj cosik wklejanie nie wchodzi

A tutaj masz jeszcze więcej matematyki:

Cytat:

Napisał Bończa viewpost.gif

Te karty dzienne, o których napisałem wyżej dotyczą cen za przejazdy wyciągami krzesełkowymi w obu kotłach. Do tego trzeba dokupić wjazd na Górę w cenie 30 zł.

Czyli tak:

Karnet na krzesełka 90 zł

Bilet na wagon 30 zł

Razem 120 zł

A to nie koniec, bo w każdym alpejskim ośrodku mamy jeszcze skibusa w cenie karnetu i bezpłatny parking, a w kurorcie Zakopiec trzeba jeszcze za transport do Kuźnic zapłacić i za parking myślę że to będzie kolejne 20 zł

Reasumując daje to 140 zł

Czyli dokładnie tyle samo co w Alpach, tyle że nie za to samo!

A to napisał SB

__

do tego trzeba doliczyć jeszcze skibus tatrzański płatny 3 zeta w górę na dół

też ale chyba da się zjechać do samego parkingu przynajmniej ja tak robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego trzeba doliczyć jeszcze skibus tatrzański płatny 3 zeta w górę na dół

też ale chyba da się zjechać do samego parkingu przynajmniej ja tak robię

Nie czytasz dokładnie, pisałem o tym:

A to nie koniec, bo w każdym alpejskim ośrodku mamy jeszcze skibusa w cenie karnetu i bezpłatny parking, a w kurorcie Zakopiec trzeba jeszcze za transport do Kuźnic zapłacić i za parking myślę że to będzie kolejne 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznać trzeba jedno, że powoli kończący się sezon 08/09 zaliczyć należy do bardzo udanych - zima pięknie dopisała. Większość stacji oferowała dobre warunki już od połowy grudnia. Śnieżku nam zima nie pożałowała zwłaszcza w górach, więc warunki tym bardziej były super. Ja jeszcze planuję z 2-3 razy wyskoczyć gdzieś na nartki, bo śniegu jeszcze na trasach od groma. Sądzę, że ten sezon jest poniekąd przełomowy dla polskich stacji narciarskich, bo zgarnęły one bardzo wielu narciarzy dotychczas odwiedzających Słowację czy kraje Alpejskie,które przez kurs euro stały sie znacznie droższe. Dzięki dobrym warunkom wielu narciarzy od święta przekonało się do szusowania u nas w kraju, a za tym jest szansa na dalszy rozwój stacji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że polskie stacje, jak piszesz miały więcej klientów. Właśnie się zastanawiałem, jak dalej się potoczy rozwój infrastruktury narciarskiej w Polsce. Niewątpliwie taka dawka optymizmu w postaci dobrego sezonu 08/09 pomoże w rozwoju już istniejących i może nowych, planowanych ośrodków.

A może coś wiadomo już o jakiś nowych inwestycjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze my zaproponujemy jakies ciekawe rozwiazania ?? moze np polaczenie osrodkow w istebnej i zrobienie czegos wiekszego i konkretniejszego ?? bo teraz Zagron trzepie kase a reszta stoi a warunki tam maja zawsze bardzo dobre i do pozna moznaby smigac na nartach ...

kolejny fajny pomysl to polaczenie osrodkow w szczyrku w jedna logiczna calosc i zrobienie jakiejs opcji w stylu Vielkiej Racy ?? tylko czy to faktycznie jest wykonalne ?? szczerze watpie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą większą ilością klientów to troszeczkę zastanawiałbym się. Pewne jest to, że cześć osób zrezygnowała z wyjazdu za granicę i wybrała tutejsze ON, ale jest to chyba niewielki procent, bo większość wyjazdowiczów miała zaklepane wyjazdy jeszcze przed skokiem euro. Myslę, że do mniejszej ilości narciarzy w rodzimych ośrodkach przyczynił się kryzys gospodarczy i likwidacja wielu miejsc pracy. A wiadomo również, że wyciągów w Polsce nie ubywa tylko przybywa, a dzięki temu klienci są rozładowywani na inne ON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujecie góry których nie da się porównać,to tak jakby porównywać Bałtyk z Adriatykiem ,ja byłem raz w Alpach i jakoś wcale mnie tam nie ciągnie bo tak ze 400 km za daleko .

Z pierwszym zdaniem się zgodzę.

Ale ta ostatnia linijka Twojego tekstu:eek::eek::eek:.

Ja mam zupełnie odwrotnie niż stiv :rolleyes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że polskie stacje, jak piszesz miały więcej klientów. Właśnie się zastanawiałem, jak dalej się potoczy rozwój infrastruktury narciarskiej w Polsce. Niewątpliwie taka dawka optymizmu w postaci dobrego sezonu 08/09 pomoże w rozwoju już istniejących i może nowych, planowanych ośrodków.

A może coś wiadomo już o jakiś nowych inwestycjach?

Po dwóch ciepłych zimach,zaczęto poddawać w wątpliwość zasadność budowy ośrodka narciarskiego z prawdziwego zdarzenia w Bielsku-Białej.Do tego ekozj... dorzuciły swoje. :mad: Mam nadzieję,że ta zima te wątpliwości rozwieje i w końcu ruszy budowa,tym bardziej,że coś tam istnieje... :D Nawet "nartostrada" z Szyndzielni do Dębowca miała być w tym roku ratrakowana,ale tego nie sprawdzałem... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś w tym jest że koniec sezonu sie zbliża... Co prawda mimo kontuzji i mocno wiosennej prognozy pogody na najbliższe dni, nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa... Natomiast zauważyłem ostatnio znaczny spadek aktywności na forum :( i przy pifffku wieczorkiem nie ma co poczytać... Mam nadzieję że Towarzystwo na nartach gdzieś śmiga i wykorzystuje bądź co bądź te ostatnie dni zimowej aury :rolleyes: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Natomiast zauważyłem ostatnio znaczny spadek aktywności na forum :(

tak to własnie jest , że aktywność forumowiczów jest wprost proporcjonalna do ilości śniegu za oknem:)

Aura w tym tygodniu powinna sprzyjać i wyżej w górach w nocy ma być na minusie , a w dzień słoneczko , więc zapowiada się fajowe marcowo/kwietniowe śmiganie po firnie:)

ja oczywiście jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa:cool: i prawdopodobnie w najbliższy czwartek wybiorę się albo na Pilsko , albo na Rohacze.Bardziej ciagnie mnie w stronę Tatr:D no ale pożyjemy , zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że grono zamierzających jeździć do końca całkiem niemałe! Ja np. nie piszę, bo nie mam o czym - na sprzęcie się nie znam na tyle, żeby się wtrącać z radami, a nie jeżdżę chwilowo - czekam na moment, w którym kolano po kontuzji będzie się nadawało do wykonywania swojej działalności statutowej (czyli jazdy na nartach, jakby ktoś miał jakieś wątpliwości).

A śniegu przybywa! Mam nadzieję móc się już ruszyć za tydzień - dwa. Kusi mnie Łomnica (zdaje się, spore wiosenne zniżki tam mają), ale nie wiem, czy nie będę się musiała ograniczać do mniej forsownych terenów. Tak czy owak, do pierwszej dekady maja (na pewno czynne: Kasprowy i Łomnica) jeszcze kawał czasu. A potem - tury. Też można dobrać trasy dla rekonwalescenta, jakby nie było zbyt dobrze. Marzy mi się posiedzieć parę dni w 5 stawach i poobłazić okolice. A już może się i tak zdarzyć, że w czerwcu będę w Zakopanem przy innej okazji - to by było dopiero, móc wtedy jeszcze pojeździć! Wcale nie zbyt mało prawdopodobne:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroda i czwartek narty :)

Troche sie boje ze przy tych temperaturach Sudety moga "sie" wylaczyc" z zimowej aury szybko :(

Choc to juz kwiecien. Pomalu Alpy zamykaja.

DZIS MOWILI-KASPROWY 320CM ale to moze zniknac w pare dni bo dzis -2,a kolejne dni juz dodatnie-znowu ryzyko powodzi:eek:

weekend od 16-22stopni-znowu wiosny brak,odrazu lato ma byc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIS MOWILI-KASPROWY 320CM ale to moze zniknac w pare dni bo dzis -2,a kolejne dni juz dodatnie-znowu ryzyko powodzi:eek:

weekend od 16-22stopni-znowu wiosny brak,odrazu lato ma byc:D

hmm pięknie teraz zaczyna się sezon letni:) auto na glebe i jazda :P nowe graty czekają na załozenie auto na porządne pranie ah.............szkoda ze nie ma tak ze w PL jest caly czas lato a 300km za granicą wieczne sniegi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pięknie teraz zaczyna się sezon letni:) auto na glebe i jazda :P nowe graty czekają na załozenie auto na porządne pranie ah.............szkoda ze nie ma tak ze w PL jest caly czas lato a 300km za granicą wieczne sniegi:P

no to by bylo pieknie

a furke tez lekko przerobie ino by ladniej wygladala ta moja śniezynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...