Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Slowacja,Strbske Pleso

Warunki z okresu sylwestrowego.

Warunki dobre,sniegu na uruchomionych trasach przyzwoicie.. po 12 czasem pojawial sie lodzik.. praktycznie bez kamieni/przetarc.jak ktos sie uparl to znalazl :| rano twardo,szybko,pozniej troszke bardziej sypko(sztuczny snieg spychany przez niewprawne osobny zmienial sie w piaskowe muldki,ale bez tragedi. ilosc osob po 12 niedoprzyjecia ! tragedia!!! zarowno w kolejce do wyciagu jak i na trasie! wiecej o wyjezdzie: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?p=90307#post90307

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sihelne-Gruniki

Byłem tam dzisiaj.

Warunki śniegowe przyzwoite,stok wyratrakowany dobrze.Nie bardzo dobrze a dobrze bo jest zbyt mała warstwa śniegu.

Niestety ślad pod orczykiem jest zupełnie nie wyrównywany w jakikolwiek sposób.Przypomina to nie fale Dunaju lecz raczej sztormowe fale na Bałtyku.:o

Na miejscu jest bufet ale niestety nic do zjedzenia na ciepło nie serwują.

Jakieś ciasteczka typu Prince-Polo się znajdą.

Poprosiłem o herbatę dostałem słodką wodę o smaku malinowym.

Piwa pod dostatkiem ;).

Czekolady na gorąco nie ma.Nawet nie wiem czy jest wino grzane.

Jak będzie zimno to niestety nie bardzo jest gdzie i nie bardzo jest czym się rozgrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 9. stycznia jesteś na Słowacji :D

Widzisz jak się poświęcam ! ;)

Na miejscu jest bufet ale niestety nic do zjedzenia na ciepło nie serwują.

No to mnie zniechęciłeś ..

Spróbujemy do białej farmy podjechać może grupowo? Tzn ja tam będę właśnie jechał na obiad z domu a Wy pewnie ze slalomu ;) I spotkamy się na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu jest bufet ale niestety nic do zjedzenia na ciepło nie serwują.

Jakieś ciasteczka typu Prince-Polo się znajdą.

Poprosiłem o herbatę dostałem słodką wodę o smaku malinowym.

Piwa pod dostatkiem ;).

Czekolady na gorąco nie ma.Nawet nie wiem czy jest wino grzane.

Jak będzie zimno to niestety nie bardzo jest gdzie i nie bardzo jest czym się rozgrzać.

w tym temacie to gospodarz Sihelnego jakoś jeszcze nie czują bluesa , a szkoda:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na północy zima:):P,http://www.nartynapomorzu.pl/

Jutro pojadę sprawdzić;)

Nie za bardzo wiem-komu ta informacja się nie podobała:confused:Ktoś ma inną opinię to niech napisze,a nie daje "smutne " kwadraciki:cool:Byłem w górach -pisałem o warunkach tam panujących,jestem w domu-to piszę ,co sie dzieje na północy Polski;)Byłem dzisiaj ponownie na Wieżycy-myślałem,że maja więcej śniegu,ale warunki spokojnie mozna przyjąć za dobre-troszkę lodu na trasie.Ludzi jak na roboczy dzień sporo:p,ale wszystko płynnie się odbywało przy orczykach.Pojeździlem też na Kotlince/zainteresowani wiedzą,o co chodzi/-śniegu chyba mają więcej,trasa przygotowana.Zrobilem 30 zjazdów i do domu.Temp. -5 st.C:pNa Kotlince troszkę wiało.

PS.Czy ktoś z nizinych narciarzy, wie co się dzieje na Krzyżowej Górze/strona internetowa nie dziala:mad:/:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj.

Warunki śniegowe przyzwoite,stok wyratrakowany dobrze.Nie bardzo dobrze a dobrze bo jest zbyt mała warstwa śniegu.

Niestety ślad pod orczykiem jest zupełnie nie wyrównywany w jakikolwiek sposób.Przypomina to nie fale Dunaju lecz raczej sztormowe fale na Bałtyku.:o

Na miejscu jest bufet ale niestety nic do zjedzenia na ciepło nie serwują.

Jakieś ciasteczka typu Prince-Polo się znajdą.

Poprosiłem o herbatę dostałem słodką wodę o smaku malinowym.

Piwa pod dostatkiem ;).

Czekolady na gorąco nie ma.Nawet nie wiem czy jest wino grzane.

Jak będzie zimno to niestety nie bardzo jest gdzie i nie bardzo jest czym się rozgrzać.

Chyba wzorują się na GAT... :confused::eek:

Żeby nie dało się zjeść coś ciepłego?! :(

A był ktoś jakoś teraz na Stożku w Wiśle?

Mam obóz z AZS'em od 9.01 do 16.01 i się boję, że pojadę, zawalę uczelnię (kupę kolokwiów już przełożyłem) a i tak nie pojeżdżę... Dajcie znać jak to wygląda, z góry dzięki.

Pozdr.

Obecnie ja bym odradzał Stożek,chyba,że sypnie tak z metr,bo z naśnieżaniem sobie nie radzą. :(

Nie za bardzo wiem-komu ta informacja się nie podobała:confused:Ktoś ma inną opinię to niech napisze,a nie daje "smutne " kwadraciki:cool:

Może pozazdrościł Ci kolekcji? ;)

Ale za taką wiadomość? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pozazdrościł Ci kolekcji? ;)

Ale za taką wiadomość? :confused:

Jakiej kolekcji:confused:Info dla narciarzy z północnej Polski,jak ktoś ma inne odczucia co do panujących warunków-niech napisze:pBędę w Alpach-napiszę o warunkach w Alpach;)

A może "Morsy" z południa chcą przyjechać nad morze lub jeziora mazurskie,a przy okazji na nartach pojeździć:P i chcą wiedzieć jakie panują warunki,i gdzie można:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej kolekcji:confused:Info dla narciarzy z północnej Polski,jak ktoś ma inne odczucia co do panujących warunków-niech napisze:pBędę w Alpach-napiszę o warunkach w Alpach;)

A może "Morsy" z południa chcą przyjechać nad morze lub jeziora mazurskie,a przy okazji na nartach pojeździć:P i chcą wiedzieć jakie panują warunki,i gdzie można:rolleyes:

Chodziło mi o kolekcję zielonych kwadracików. ;)

A info jak najbardziej przydatne,w końcu nie tylko na południu da się jeździć na nartach. :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, trzeba było zacząć sezon i wczoraj padło na wyciąg Baba - Pilsko ( z powodu dobrych warunków narciarskich ....ponoć) i o dziwo moja małżonka nie protestowała tylko dzielnie przygotowała co trzeba. Dziś z rana udajemy się na w/w wyciąg (pomijam dojazd....) wjeżdżamy w bramę z napisem "Parking 6zł) widzę pustki. Nikt się nie kwapi by skasować więc do kasy, bierzemy dopołudniowy od 8 do 14 - w sumie nie drogo(40 zl). Warunki do 11 dobre potem takie sobie bo ludzie tłumnie zaczęli przybywać na stok i powstały muldy z boku informowali że mają nasypane 60cm śniegu. Cały wypad oceniam pozytywnie jak na początek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła Czantoria. :) To niewątpliwie jedno z ciekawszych miejsc do pojeżdżenia na nartach w Beskidach.Podobno mają 60 cm śniegu i dobre warunki narciarskie,jeśli ktoś był,to będę wdzięczny za info jak to wygląda. :rolleyes:

Tylko ten cennik :( :

Karnety punktowe dla narciarzy

Karta 60 (60pkt) 42,00

Karta 100 (100pkt) 65,00

Karta 500 (500pkt) 275,00

1 punkt 0,80

1. Niewykorzystane punkty nie podlegają zwrotowi. Prosimy o rozważne dokonywanie zakupu.

2. Karty punktowe ważne do końca sezonu zimowego.

3. Zakup karty punktowej stanowi akceptację cennika i warunków użytkowania.

Ilość pobieranych punktów na wyciągach

KLC kolej linowa 10 pkt

ST wyciąg Stokłosica 3 pkt

FA wyciąg Faturka 5 pkt

SO wyciąg Solisko 4 pkt

Karty czasowe dla narciarzy (dla jednej osoby)

Karta całodniowa 85,00

Karta 3 godz. (czas liczony od pierwszego użycia karty) 60,00

Karta 2 godz. (czas liczony od pierwszego użycia karty) 45,00

1. Karta całodniowa ważna jest tylko w dniu sprzedaży w godzinach pracy Kolei Linowej, tj. listopad - styczeń od 8.30 do 15.30, luty - marzec od 8.30 do 16.30.

2. Karta czasowa /2 i 3 godz./ ważna jest tylko w dniu sprzedaży.

3. Niewykorzystany czas na kartach nie podlega zwrotowi.

4. Zakup karty czasowej stanowi akceptację cennika i warunków użytkowania.

Kaucja zwrotna za kartę magnetyczną - 20 zł - zwrot kaucji do końca sezonu zimowego.

Zniszczenie lub zgubienie karty nie podlega reklamacji.

Karty magnetyczne zakupione w poprzednim sezonie zimowym nie podlegają zwrotowi.

Ewentualne zwroty kart możliwe tylko za okazaniem karty i paragonu w przypadkach uzasadnionych, tj.: wypadek na stoku zgłoszony w GOPR, zatrzymanie wyciągu na dłuższy okres czasu.

---------------------------------------------------------------

No i parking :eek::mad: (nawet Szczyrk tańszy!) :

Parking

Samochody osobowe

pierwsza godzina 3,00

następna rozpoczęta 2,00

Busy

pierwsza godzina 6,00

następna 4,00

Autobusy

pierwsza godzina 12,00

następna 8,00

--------------------------------------------

To brzmi coś w rodzaju:"wpadaj,zapłać i jak najszybciej spadaj(dla dobra swego portfela)" - zachęca do tego zarówno parking jak i karty czasowe na 2 i 3 godziny...

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z relacji znajomego wczoraj pojawiły się znane wszystkim minerały beskidzkie na czantorii, nie w jakiejś dużej ilości ale były (ja nie wierze od paru lat w to co piszą na swojej stronie www...)

więc na dzień dzisiejszy wg mnie jest trochę ryzyko, ale może po dzisiejszych opadach jest lepiej :confused:

ps. czy ktoś wie czy ruszył Poniwiec??

pozdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzbark, Krzyżowa

Nie za bardzo wiem-komu ta informacja się nie podobała:confused:Ktoś ma inną opinię to niech napisze,a nie daje "smutne " kwadraciki:cool:Byłem w górach -pisałem o warunkach tam panujących,jestem w domu-to piszę ,co sie dzieje na północy Polski;)Byłem dzisiaj ponownie na Wieżycy-myślałem,że maja więcej śniegu,ale warunki spokojnie mozna przyjąć za dobre-troszkę lodu na trasie.Ludzi jak na roboczy dzień sporo:p,ale wszystko płynnie się odbywało przy orczykach.Pojeździlem też na Kotlince/zainteresowani wiedzą,o co chodzi/-śniegu chyba mają więcej,trasa przygotowana.Zrobilem 30 zjazdów i do domu.Temp. -5 st.C:pNa Kotlince troszkę wiało.

PS.Czy ktoś z nizinych narciarzy, wie co się dzieje na Krzyżowej Górze/strona internetowa nie dziala:mad:/:confused:

nartynapomorzu.pl:"Niestety z mapy na ten sezon przynajmniej, trzeba wykreślić najstarszy ośrodek w tamtym regionie Krzyżową Górę w Lidzbarku Warmińskim. Coś tam nie mogą się dogadać. Widać zły przykład biorą z górali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...