Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

15.01.2010 - Mosorny Groń - ZawojaPo wczorajszej rozgrzewce w Istebnej, dzisiaj pojechaliśmy do Zawoji na Mosorny Groń. Ośrodek mimo ogłoszonej upadłości już w ubiegłym roku (można o tym też poczytać na forum w innych wątkach) naprawdę zasługuje na szczególną uwagę. Co więcej, moim bardzo subiektywnym zdaniem, to najlepszy stok w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. Poniżej krótkie podsumowanie dzisiejszego wypadu:(+)idealnie przygotowany stok (rano stosunkowo zmrożony)rano jazda nad poziomem chmur z widokiem na Babia Górędo godz. 13.00 bezchmurne niebo, potem część stoku we mgleabsolutnie żadnych kamieni na trasie, wczesnym popołudniem pojawiło się kilka zlodzeńbrak kolejek do kas / kanapyoczywiście kapitalne narciarskie towarzystwo (nota bene czytające forum, ale rzadko się ujawniające)(-)dojazd - na odcinek Tychy -> Zawoja trzeba zarezerwować ok 2 godz (96km!!!)Polecam, to na pewno najlepiej przygotowany stok, po którym miałem okazję śmigać w tym sezonie.A tutaj parę fotek z wyjazdu.

IMG_2150.jpg

IMG_2164.jpg

IMG_2150.jpg.651eee26e2db7bc3b28c7bb4a0b41af5.jpg

IMG_2164.jpg.a9bbc08905f51708d5f15b930ad75fd3.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżnica -Kasina WielkaDziś zdecydowałem się odwiedzić ten właśnie stok, obawy miałem, bo opinie nie były najlepsze o tej górce , że nie dbają o stok, że muldy się robią itp. na kamerce sprawdzam a tu wielkie mleko o 17, no i jechać czy nie? ale że mam po drodze do domu to pojechałem, niestety parking nawet o 18 wołają 5pln. karnet od 17 - 21 45pln no i do góry. ludzi prawie wogóle jak na polskie warunki. co drugie może co trzecie krzesło ktoś jechał więc OK. krzesło w mojej ocenie dość powolne, ale jestem na górze i zjazd. .... jeden i drugi i trzeci i juz jest tak jak powinno. żadnych kamieni, miejscami twardo (sztuczny) ale bez "szklistego lodu) naprawdę delikatne "muldy" ale na tyle miękkie że przejeżdżało się przez nie na krawędzi bez problemu, bokiem miękko ale po 1/3 trasy można było prawie po płaskim do końca zjechać. uważam ze to jedna z lepszych warunków jakie tam zastałem na popołudniowym jeżdżeniu. a ot to zdjęcia , sorrki za jakość ale tylko z telefonu, a te plamy kolorowe to po prostu przejeżdżające osoby, chyba źle dobrałem przesłonę i czas ekspozycji :)

Zdjęcie0159.jpg

Zdjęcie0160.jpg

Zdjęcie0161.jpg

57da80fe655d7_Zdjcie0159.jpg.eee3cc32e0bbab396516c5f5a2766d3b.jpg

57da80fe72337_Zdjcie0160.jpg.a4b4839260f085824829d994bc8e4c30.jpg

57da80fe7cca0_Zdjcie0161.jpg.863d25d16806ef74ff28ff8690670b13.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie szand ze dales fotki,bo wlasnie tak samo dzisiaj wygladal stok na ktory trafilem o godzinie 1945. mianowicie "Klepki" w Wisle. Coprawda wybralismy sie na Nowa Osade tak strasznie zachwalana,ale okazala sie po prostu przereklamowana. Samym krzeslem nie robi sie "bardzo dobrych" warunkow. Mulda na muldzie,miedzy nimi lod. Zjechalem.. a raczej dostalem sie z gory na dol tylko raz i wsiadlem do samochodu.MASAKRA. Natomiast w drodze na bialy krzyz,w malince trafilem na wspomniane Klepki. Warunki okreslam na dobre,w miare rowno,w miare twardo,cos jak na zdjeciach szand'a.

cos o stoku. coz,homologacji fis to to nie dostanie :) trasa prosta,dosc plaska,dlugosc 600m. Aczkolwiek szerokosc jest imponujaca.przy dzisiejszych warunkach idealnie zeby poszlifowac technike carvingowa (o czym na nowej osadzie mozna bylo zapomniec) jeden wyjazd 2zl,talerzyk. mila obsluga,jazda prawie do 21,do wyczerpania punktow-ogolnie mieli czynne do ostatniego ludzika,czyli kolegi i mnie. Polecam dla poczatkujacych,oraz dla znudzonych komercyjnymi stacjami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Limanowa-Ski

Limanowa-Ski

warunki na wszystkich trasach bardzo dobre, tward sztuczny śnieg, pokrywa od 50 do miejscami nawet 100 cm.

Edytowane przez SB
Usunięcie podpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to jakas reklama ? trza bylo se chociaz nicka wymyslic jakiegos normalnego, limanowej ski nikt nie uwierzy ze sa dobre warunki na limanowej ski :D

Po prostu kolega Limanowa Ski jest szczery i to jest pozytyw, a negatyw jest taki że napisał kilka postów i każdy z nich odnosi się do tegoż właśnie terenu narciarskiego:rolleyes:, a to znaczy że forum wykorzystuje tylko i wyłącznie do promocji tego ośrodka....:rolleyes:

No i ten podpis, musi zniknąć, co by nie mieć z mani na pieńku, na razie go wyłączę ręcznie, ale docelowo musi być zmieniony na neutralny nie noszący znamion promocyjno-reklamowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa - od 9 do 12

wyjechalem z domu o 8:40.. myslalem, ze przez pierwsza godzine jazdy bedzie luzik wiec sie nie spieszylem.. jakiez bylo moje zdziwienie jak zobaczylem 75% zapelniony parking :((( lekka zalamka no ale wpialem narty i zjechalem 12x.. pierwsze 5,6 zjazdow bardzo fajne.. pozniej slalom miedzy ludzikami.. strasznie gesto :(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica Słotwiny (Azoty)

planowana jazda miala byc od 8 do 10 no moze 11 w zaleznosci od frekwencji:) pogoda zapowiadala sie piekie.. -10 stopni na miejscu i wstajace slonce:D stok bardzo dobrze przygotowany, zmrożony nie był ale było twardo i natry chodziły jak chciales. ku zaskoczeniu ludzi przybywało ale wszystko rozłożyło sie na orczyku i krzesle i mozna bylo spokojnie smigac do godz. 12 bo warunki byly caly czas takie same, nie puszczalo nic.. super:) kolo poludnia mała przerwa i okazało sie to strzałem w dziesiątke ponieważ awarii uległ orczyk i wszyscy ustawili sie do kolejki na 3-osobowe krzeslo.. stania troche mieli, a ja mialem dosc i wrocilem do domu na GS pań w Mariborze:)

a jutro Szczawnica i Palenica:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń Czantoria.Miałem się dziś udać na Magurkę.Zapewne niektórzy nie wiedzą o czym mówię,bo... nie ma tam żadnego ośrodka narciarskiego! :P Niestety spodziewałem się,że kompan nie będzie na siłach,więc skoro świt(Mysiałek zaraz da mi czerwieńca za wyłamywanie się z narciarstwa rekreacyjnego) ruszyłem na Czantorię.Dlaczego tam?Bo łatwy szybki dojazd(i powrót),fajne szybkie krzesło i fajna prawie dwukilometrowa trasa.Cenówkę przemilczę... :eek:Nie sprawdziłem o której uruchamiają,więc byłem tam już o 7.40 i oczywiście pierwszy! :cool: Zaparkowałem po drugiej stronie ulicy,tam trzeba zapłacić od 5 do 6 zł za cały dzień.Wygramoliłem się,ale nie widzę parkingowego."Na pewno gdzieś tu musi być"-pomyślałem.Odchodzę od auta,a tu dalej nima nikogo.Będąc dobrej nadziei,że nie zapłacę ruszam śmiało w stronę wyciągu.Niestety wychyliła się jakaś pani ze sklepu i:"halo,tutaj,6 zł" :pDodam jeszcze,że tam tyle tych parkingów,że to chyba najsilniejsza gałąź przedsiębiorczości tamtejszych... Jak się okazało,byłem pierwszy przed kasami,pozostał jeszcze dylemat przed którą kasą się ustawić.Stanąłem przed trójką,postałem jakieś 20 min i... jest!Trafiłem!Właśnie tą otworzyli jako pierwszą.Limit szczęścia wykorzystany,więc dziś nie ma sensu grać w Lotto... Kupiłem dwugodzinny i jazda na wyciąg!Jak na razie to najlepsza kanapa w Beskidach,jazda nią sprawia mi przyjemność.Niestety dziś rano jakby wolniej jechała. :confused: Trudno,przeboleję.Dojeżdżam do górnej stacji,patrzę na trasę,a ta wygląda obiecująco.Ruszam i na początku fajnie,do tego bym powiedział,że "warunki śniegowe szybkie"!Niestety dalej raczej zawód,zwłaszcza ten stromy początek - nie mają tam talentu do przygotowywania tras - tam była katastrofa!Niby wyrównane,ale jakoś wszędzie jakieś "schody",żleby itp.,a gdzieniegdzie wręcz rozryte,można się nieźle rozmaślić! :eek: Raz próbowałem na czymś takim wyhamować i... później omijałem takie miejsca z daleka.Niestety,ale na trasie szybko pojawiały się podejrzane,czarne obiekty! :eek: W większości jest to ściółka leśna,ale nie wszystkie minerały beskidzkie dały się ubić i zakopać!Im dłużej jeździłem,tym więcej takich miejsc się pojawiało i czasem coś poczułem pod nartami. :mad: Takich miejsc przybywało wręcz w tempie ekspresowym...Niestety szybko przybywało ludzi,zaczęły tworzyć się kolejki do krzesła,a na trasie robił się tłok,na szczęście dopóki jeździłem,nie były masakryczne - warto być wcześniej!Najgorzej jest na tej stromej zwężce na górze,tam wielu słabszych narciarzy staje,ześlizguję się,przez co utrudniają bezpieczne pokonanie tego miejsca.Kiedy kończył mi się karnet,przed krzesłem już nie było ciekawie,więc odwrót!Szybko udało mi się oddać karnet mimo sporej ilości narciarzy(otwarte są 3 kasy) i czas na jedną z przyjemniejszych czynności... ściągnąć buty! :DBez trudu wyjechałem spod Czantorii,ale najlepszy(albo najgorszy)był widok korka w kierunku Wisły... :eek: Ewakuacja jak najbardziej była wskazana!No cóż,idą ferie,dzieci się cieszą,ale dorośli narciarze z okolic nie koniecznie...

Czantoria 2010 007.jpg

Czantoria 2010 013.jpg

Czantoria 2010 009.jpg

Czantoria 2010 017.jpg

Czantoria 2010 024.jpg

57da80fe87f6e_Czantoria2010007.jpg.c84142688c2f74dd20f2de1fe0a9c278.jpg

57da80fe8f180_Czantoria2010013.jpg.cc2de91b8073c9da82dc35c819a078bb.jpg

57da80fe9db45_Czantoria2010009.jpg.c74b3186e3ca079b55141c4f17b52baf.jpg

57da80fea8a8e_Czantoria2010017.jpg.62857167cd58504f5db2b627477dca20.jpg

57da80feb1d6f_Czantoria2010024.jpg.2e96692eff683e3ce0a3d65e951fcc7e.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie,jest podobnie jak na Nowej Osadzie - lodowisko przykryte niewielką uratrakowaną warstwą śniegu.Już przy drugim zjeździe ten lód się wyłaniał,głównie na środku,po bokach lepiej. :)Dodam jeszcze,że po ok. godzinie kanapa zaczęła zap%&%@#% jak pamiętałem. :rolleyes: Mróz?Jeszcze parę fotek z Czantorii:

Czantoria 2010 005.jpg

Czantoria 2010 019.jpg

Czantoria 2010 011.jpg

Czantoria 2010 012.jpg

Czantoria 2010 027.jpg

57da80feb9f0e_Czantoria2010005.jpg.142f75c4ccda6a9b3e3d50e64fc6b7a2.jpg

57da80fec295d_Czantoria2010019.jpg.81cc06a451c78fc95fedc60ed6a90ae9.jpg

57da80fecd419_Czantoria2010011.jpg.36e21f2f71691020fdd66d687d5fadd6.jpg

57da80fed7cae_Czantoria2010012.jpg.5f1ce618e27d64c851b281f7022700d5.jpg

57da80fee16f6_Czantoria2010027.jpg.34a2a3feef392bbbfbf6d8c67eef91f6.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa - od 9 do 12

wyjechalem z domu o 8:40.. myslalem, ze przez pierwsza godzine jazdy bedzie luzik wiec sie nie spieszylem.. jakiez bylo moje zdziwienie jak zobaczylem 75% zapelniony parking :((( lekka zalamka no ale wpialem narty i zjechalem 12x.. pierwsze 5,6 zjazdow bardzo fajne.. pozniej slalom miedzy ludzikami.. strasznie gesto :(((

Stasziek, tylko jedno mi się ciśnie na usta: A NIE MÓWIŁEM.... :cool:

Swoją drogą ciekaw jestem jak dzisiaj było na Mosornym Groniu? Był ktoś może? Tak mnie coś korci żeby jutro sprawdzić :rolleyes:

...

No zaliczyłem Mosorny Groń. Powiem krótko – było świetnie, jazda super. Pomimo, że to sobota i początek ferii to przy wyciągu kolejki nie ma, ta grupka ludzi to nie kolejka, czyli luksus, ale na stoku trochę za ciasno i szczególnie tych na parapetach dużo. Bardzo trzeba na nich uważać, widziałem trzy wywrotki spowodowane przez parapeciarzy. Koledzy, piszecie, że krzesełka za wolno jeżdżą. Wg mnie nie, a to dlatego, że na stoku tłoczno a pod wyciągiem praktycznie kolejki nie ma, czyli wyciąg właściwie odbiera chętnych do jazdy. Gdyby jeździł szybciej, to na stoku byłby jeszcze większy tłok. Czyli sprawy bezpieczeństwa no i oszczędności, mniejsza prędkość, mniejszy pobór mocy. Acha, jeszcze jedno, ratrak niepotrzebnie zostawia muldy pod kilkoma armatkami, też widziałem kilka wywrotek młodych narciarzy. To tyle moich spostrzeżeń z wypadu do Zawoi, jak dla mnie było super, no i to błękitne niebo i lekki mrozik.

hmmm, mimo iż kolejek brak to jednak tłoczno... i co tu jutro zrobić?? :rolleyes:

Edytowane przez SKIer
Relacja z Mosornego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez trudu wyjechałem spod Czantorii,ale najlepszy(albo najgorszy)był widok korka w kierunku Wisły... Ewakuacja jak najbardziej była wskazana!

wracałem z wisły ok 11 i w Nowej osadzie ludzie zostawiali samochody wszędzie - boczne uliczki, parking przy sklepie, nawet na przystanku PKS :D to samo w Malince pod Cienkowem - parkingi zapchane a w ich kierunku korek :eek:

tylu samochodów z nartami to tu dawno nie widziałem...

tylko co to za przyjemność z jazdy kiedy na stoku takie zagęszczenie

johnny dzięki za relację bo juz powoli się przełamywałem i miałem zamiar w najbliższym czasie podjechać na czantorię, a tak chyba sobie daruję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek był dziś na Czantorii, zaliczył jeden zjazd.

Godziny popołudniowe więc ludzi byłoooo bardzo dużo, lodu również i też wspominał o tej ściance, gdzie większość początkujących się ześlizgiwała (dodatkowo leżało tam 10 osób, które miały problem wstać).

Katastrofalnie dziś było w Wiśle, bo z Gołębiewskiego wyjeżdżało i przyjeżdżało około tysiąca ludzi (tak powiedział tamtejszy lokaj).

Był też w Istebnej (Zagroń) i pod Stożkiem - katastrofalne kolejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istebna

warunki dobre, mogło być lepiej ale było ok, od rana twardo i pusto ale kolejka do kasy na dzień dobry ok 30min, na stoku i do wyciągu pusto od 10 kolejka do wyciągu, od 11 duża klejka i dużo ludzi na stoku, od 12 bardzo duża kolejka i masa ludzi na stoku (potem już nie sprawdzałem bo jechałem do domu :D), na trasie kilka przetarć trochę luźnych kamyczków, śnieg trochę się odsypywał i robiła się taka luźna warstwa na stoku, bez muld:) trochę za miękko jak na moje oczekiwania :D, armatki cały czas sypały, a najgorsze na stoku było to że nic nie było widać straszna mgła była :(, w pewnym momencie przestali sprzedawać bilety bo im brakło kart :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj miałem okazję pozjeżdżać na Czantorii. Z tych samych powodów, co Johnny. Szybko, blisko, dobra droga, kanapa i długa czerwona trasa. Niestety, mnie jak zwykle nie udało się wyjechać tak wcześnie jak zaplanowałem. Na miejscu byłem parę minut po 9-tej. Do kasy kolejka na ok. 10 minut. Do wyjazdu nawet nie czekałem długo, może niecałe 10 min. Potem kolejka rosła i od 13-tej znowu coraz mniejsza. Jak kończyłem o 14:30 to już do 5 min czekania. Reszta, tak jak napisał Johnny. Na stromszych odcinkach lód, a na całej trasie drobne kamyczki. Niebieska trasa była nieczynna, ale widziałem, że dużo osób tamtędy zjeżdżało. Ogólnie jednak wyjazd udany, bo pogoda dopisała i nawet sobie pojeździłem. I mimo nienajlepszych warunków, jutro też tam się wybieram.[ATTACH]1012[/ATTACH] [ATTACH]1013[/ATTACH] [ATTACH]1014[/ATTACH] [ATTACH]1015[/ATTACH]

IMG_9577.JPG

IMG_9601.JPG

IMG_9617.JPG

IMG_9618.JPG

IMG_9577.JPG.5f0f8fc00858ee682a9be53b3766d1a9.JPG

IMG_9601.JPG.941f54094801c98510e7a08c7583db9e.JPG

IMG_9617.JPG.51f832391508958da034abd112202c04.JPG

IMG_9618.JPG.13e0e56950956cccb20a16226af177e4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada 17.01.2010

Wyjazd z Mikołowa 6;40, temperatura -10, Nowa Osada 7;40 temperatura 0 stopni :eek:

Jako pierwszy podjeżdżam do bramek i pierwsze zaskoczenie bramka przed 8 wpuszcza mnie za darmo:D omineło mnie czekanie w kolejce do kasy po karnet bo miałem jeszcze stare 10 zjazdów.

Stok wyratrakowany, twardy bez przetarć. Do 9 jazda na bieżąco później już zaczął się horror, na stoku ludzi coraz więcej, kolejka do kas na około godzinę stania. Warunki z każdym zjazdem zaczęły się pogarszać, dół stoku szybko zamienił się w grysik, zresztą wspomniany grysik pojawiał sie praktycznie na całej juz trasie. Jak wyjeżdżałem o 10 to wjazd na parking był już zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze opisy osrodków w okilcy Bielska niezachęcają do odwiedzin.

Z racji tego że mieszkam we Wrocławiu do ciekawych ośrodków mam do150km(2-3h jazdy)

Mam oczywiście namyśli ośrodki w Czechach(Jańskie,Harrachov,Rokytnice,Spindlerowy Młyn).

Te miejsca dolnoślązaki znają Ja polecam ośrodek w Herlikowicach gdzie chodzą dwa cztroosobowe krzesełka ,niema nigdy kolejek a trasy zawsze przygotowane.

Wczoraj odwiedziłem Zieleniec i byłem mile zaskoczony choć trasy krótkie ale trzy krzesełka(2x4-osob. 1x6-osob.podgrzewane i z ochronną pleksą) jakość przygotowania tras -jszsce troszke nauki.

Pozdr z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brenna Węgierski

śniegu dużo, przygotowane na beton beż oblodzeń potem trochę przetarć i trochę kamyczków ale bez tragedii, szeroko i równo to można było ominąć, z racji tego że jechałem na zawody to miałem tylko długie narty (r24m) i dało sie fajnie na nich pojeździć, sam ośrodek to bardzo archaiczna infrastruktura (gość z dziurkaczem) stare orczyki i tależyki, dzisiaj ludzi mase z powodu zawodów dlatego też kolejki do wyciągów straszne a przepustowość wyciągów żadna:mad:,

cała ta stacja ma się rozwijać w najbliższym czasie (jak się bace dogadają:D), jeśli chodzi o potencjał rozwojowy to chyba najlepsze miejsce w naszym regionie jeśli będą tam min 2 krzesła to będzie rewelacja :D (ośrodek ma 8 wyciągów z tego dzisiaj działały 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosorny Groń

Witam

Dzisiaj wypad trafił na Mosorny Groń w Zawoji. Wyjazd z Bielska 7.40 na mecie stawiamy się parę minut przed 9 i ku naszemu zaskoczeniu parking w połowie już prawie zapełniony a przed kasą 10-15 minutowa kolejka. Do godz. 12 jeździło się rewelacyjnie. Słonko, delikatny mrozik, twardo i brak prawie początkujących amatorów białego szaleństwa a po 12 masakra :) Ludzi multum, tłok na stoku i od przetarć pojawił się lód oraz w muldy na samej górze trasy. Wszystko do zrozumienia - zaczęły się ferie m.in. ;) . Wytrwałem razem z kumplami do 13 i powrót ;/ . Jako, że byłem tam pierwszy raz bardzo mi się tam spodobało i na pewno tam wrócę. Droga w obie strony elegancka. Foto z godz. ok. 10 w moim albumie.

Edytowane przez DW_BB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...