Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym tygodniu będzie koniec "zimy stulecia" w beskidach :D:D, jakoś pamiętam mocniejsze zimy i dłuższe nartowania mimo niesprzyjającej aury.. ehh te media.

http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=wis%B3a

http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=istebna

http://www.pogodynka.pl/miasto.php?miasto=brenna

jeszcze powinno być dobrze :)

0189.jpgmosty

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Beskidzie Sądeckim od rana pada deszcze, w Nowym Saczu temp byla plus 3 rano, bylem na Wierchomli - pod dolna stajca 1 na plusie i dalej deszczyk nas nie rozpieszcza.. wyjazd krzeslem w góre i juz lepiej.. im wyzej tym snieg sypie co raz bardziej, na szczycie krzesla biało i lekka mgła ale da sie jezdzic:) o dziwo stok w miare twardy choc w nocy nie mrozilo.. prognozy zapowiadaja koniec deszczu kolo 15/16 i -5 stopni w nocy wiec jutro powinna byc tam dobra jazda:) a mialem tez info z Kluszkowców gdzie o 8 rano było na dole zero stopni i snieg sypal:) oby zima jeszcze wytrzymala:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba jestem jednak Maniakiem...?

Od rana dzisiaj za oknem delikatny deszczyk...

Na początku, czyli wczoraj wspólnie ze znajomymi podjęliśmy decyzję o przełożeniu wyjazdu do Zakopanego...

...Kasprowy poczeka kilka dni ale za to kilka dni dłużej na nim będziemy.

Dzięki Bończa za dzisiejsze info na temat naszej alpejskiej Góry - oby, to co napisałeś w innym wątku - sprawdziło się.

Wracając do tematu dnia dzisiejszego...

...o 8 kumpel, z którym miałem pośmigać na Telegrafie stwierdził, że w taką pogodę to nie ma sensu...

...o 10 zaczęło mnie nosić...

Pomyślałem - w sumie co mam do stracenia?...jadę do Bałtowa najwyżej zjadę kilka razy i wrócę jak mnie bardzo zmoczy...

Szybkie pakowanie sprzętu do auta, wycieraczki w ruch i w drogę.

Wybór muzyki do auta jakoś pozytywnie mnie nastroił:

4cbc34bcdfe8b3a7med.jpg

Po kilkunastu kilometrach tak jakby kropelek na przednią szybę spadało mniej.

Mijam ruiny Zamku w Iłży http://zamki.res.pl/ilza.htm

2194d8252f93e699med.jpg

...jednak za Króla Kazimierza to byliśmy potęgą.

Dalsza droga to równiny, olbrzymie połacie pól, na których pozostały jedynie płaty śniegu.

W lasach ściółka przykryta białą ciężką, śnieżną kołdrą.

Jeszcze kilka zakrętów...mijam znak "Bałtów", wjeżdżam do RM (ostatnio zapomniałem Wam napisać o tej atrakcji):

2cf28e4eb3e2c3abmed.jpg

i znajdującego się w nim bardzo urokliwego wąwozu:

88827f3729e04bd3med.jpg

...jeszcze tylko kilkaset metrów, trzeba minąć stary, zabytkowy młyn znajdujący się na rzece Kamiennej (w lato spływy tratwami...teraz bardzo dużo wody - oj byle by powodzi nie było jakiejś...):

58adff0019f8d145med.jpg

i jestem na miejscu.

Piątka za parking...mogliby sobie darować dzisiaj. Kasa - za błoto...?

Termometr w aucie wskazuje na +3 stopnie pod Stokiem.

Ludków nie za wielu - niewielu jednak jest takich Wariatów jak ja...

cf294f475bdef178med.jpg

Już wiem dlaczego od kilku dni obraz z kamery na stronie internetowej jest nieaktualny http://www.szwajcariabaltowska.pl/index.php ...kasza, grząsko i bardzo, bardzo miękko...no ale przecież tego się spodziewałem.

Idę uśmiechnięty ze sprzętem w stronę kas i stoku.

4a43a673638a167cmed.jpg

Na samym dole tworzą się miejsca bardzo mokre (prawa strona poniższego zdjęcia):

b7983d290546cefamed.jpg

22 zjazdy i pora się zbierać - trening uważam za odbyty...a że trochę po okularach kapuśniaczku popadało - nic nie szkodzi.

Wracam zadowolony do domu...

...w drodze powrotnej starałem się wypatrzyć jakaś topioną Marzannę...

...ale mimo szczerych chęci nie wypatrzyłem ani jednej:

aca730df90a15b78med.jpg

Wniosek może być tylko jeden - Wiosna pogrywa z Zimą...

Zima natomiast jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

Zatem: "parówkowym skrytożercom - mówimy nie!" -

...malkontentom dziękujemy...a Wiośnie stawiamy taki oto znak, Znak Zakazu Wstępu:

bf0f762e402238c4med.jpg

Pozdrawiam z nizin

marboru

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Nowa Osada

Dzisiaj 8.00 - trasa dobrze przygotowana, śniegu dużo, fajny sztruksik, około 9.00 zaczęło się robić miękko, około 10.00 śnieg miał konsystencję kaszy, 10.15 wyjazd do domu. Ludzi w sam raz, jazda praktycznie bez kolejek do wyciągu(max. czekanie to 3 kanapy narciarzy przedemną), chociaż gdy wyjeżdżałem z pod stoku, to jeszcze auta dojeżdżały. Jeśli się ochłodzi koło środy, tak jak przewidują meteorolodzy to w przyszły weekend powinno się jeszcze pojeździć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie korci, żeby dzisiaj rolki założyć i zacząć sezon rolkowy na lotnisku :D

Przecież to prawie jak na nartach ;)

Właśnie dlatego lubię wiosenne narty;można wtedy łączyć różne pasję,które normalnie uprawia się o innych porach roku. :rolleyes:

Ja właśnie myślę opłacić... kartę wędkarską :P ,ale o tym cicho sza - co za herezję tu wygłaszam... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że minęła połowa roku otwieram nowy sezon z warunkami narciarskimi.

Na początek miła informacja. Mimo, że mamy środek lata na lodowcu Moeltaller jest ... uwaga ... 320 cm śniegu!

Na Kitzsteinhornie 233 cm, a na Tuxie 195 cm

Przypominam to środek lata, nie zimy!

I takie coś aż cieszy jak się czyta a jeszcze bardziej robi się przysłowiowy banan na ustach jak się tam jest i korzysta z warunków sprzyjających do jazdy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracica /Rzyki k.Andrychowa dzis (28.02) godz.7:50

po 3 zjazdach do domu

szkoda mi krawędzi zero trzymania - "lastryko" (lub beton na połysk) :D

jak ktoś lubi takie warunki to pojeździ

Jakie to szczęście ze mnie nie kusi męczyć się po tych naszych górkach, bo z jazdą na nartach to nie ma nic wspólnego:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to szczęście ze mnie nie kusi męczyć się po tych naszych górkach, bo z jazdą na nartach to nie ma nic wspólnego:rolleyes:

zgadzam się nie ma naprawdę nic wspólnego ...

to było w akcie desperacji - wiesz czemu ;)

zawsze jadę naiwnie myśląc może może ... ale wiadomo jak sie to kończy :) - głupota ale nic nie poradzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się nie ma naprawdę nic wspólnego ...

to było w akcie desperacji - wiesz czemu ;)

zawsze jadę naiwnie myśląc może może ... ale wiadomo jak sie to kończy :) - głupota ale nic nie poradzę :D

..to nie głupota - to zwyczajnie nałóg.

Człowieka nosi po domu a narty do nas gadają: weź na spacer, weź...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracica /Rzyki k.Andrychowa dzis (28.02) godz.7:50

po 3 zjazdach do domu

szkoda mi krawędzi zero trzymania - "lastryko" (lub beton na połysk) :D

jak ktoś lubi takie warunki to pojeździ

ps.przetarć nie widać

Też tam dzisiaj jeździłem, krawędzi i nart mnie nie szkoda, jestem na takim etapie nałogu że jak będzie trzeba to przeoram ten stok byle by pośmigać.

A tak na marginesie jak ci szkoda tych krawędzi, to narty będzie trzeba na półkę odstawić bo w Polsce w tym sezonie raczej już innych warunków nie będzie :) - obym się mylił !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy w Kielcach przymrozek - więc trzeba było to wykorzystać.

Miejscem ćwiczeń tym razem... i ponownie - Telegraf.

Warunki na Stoku Skrajne...

Od 10 do 11 - rewelacyjne. Sztruksik, twardo, cudnie.

Oczywiście byłem jednym z pierwszych narciarzy dzisiaj...

f6e6e0d5b6b74660med.jpg

Góra jak widać ^^^ idealna...Dół również:

b96bf2497a819abfmed.jpg

Najbardziej obawiałem się o nawierzchnię pod orczykiem

10712673b708ee43med.jpg

...jak widać rano również tu było ok.

Od 11 do 11.30 zdecydowanie powiększyła się liczba narciarzy - co w sposób zdecydowany miało wpływ również na warunki.

Te pogarszały się proporcjonalnie do rosnącej temperatury (z 0 stopni w 1,5h zrobiło się +7).

O 12 - muldy, a dolna część trasy grząska i mokra, trasa pod wyciągiem - podobnie.

Podsumowując - godzina bardzo fajnej jazdy, godzina bardzo niefajnej i niebezpiecznej :(

Zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego Ośrodek czynny jest dopiero od 10 a nie np od 9:confused:...to przecież godzina jazdy w bardzo dobrych warunkach byłaby więcej:p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Rusin Ski:

temp na plusie, miękko,miejscami łaty cukru. Koło 19 ochłodziło się i poza tym nieszczęsnym cukrem całkiem fajnie się jeździło. Oczywiście na stoku prawie pustki :)

A w knajpie nadal mówią : dziękuję.

Górki nie mają sporej ale podejście do klienta na 5+.

Dzisiaj Bachledowa.

Rano 1 klasa. Od 10 miękko, muldy i ludzie.

Droga Katowice-Zdiar 2:51, 187km.

Do Korbielowa cholera ostatnio jechaliśmy prawie tyle samo !! A kilometrów jest ze 120?

Co do cen: była z nami koleżanka co to bardzo lubi Beskidy... stwierdziła, że zostaną jej jeszcze pieniądze po wyjeździe z nami :)

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Północna

Wieżyca -Koszałkowo

Do godzin południowych piękna wiosenna pogoda,słońce i temp +8 st.C.Snieg mokry,jak breja wiosenna,ale bez przetarć.Po południu zachmurzenie większe i czuć już było porywy silnego wiatru,który ma dopiero osiągnąć maksimum w godzinach nocnych i jutro:p.Pomimo ostatniego dnia ferii zimowych województwa pomorskiego-ludzi mało,jazda na okrągło:)

mam nadzieję,że zima po środzie zawita rownież w ten rejon:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieżyca -Koszałkowo

Do godzin południowych piękna wiosenna pogoda,słońce i temp +8 st.C.Snieg mokry,jak breja wiosenna,ale bez przetarć.Po południu zachmurzenie większe i czuć już było porywy silnego wiatru,który ma dopiero osiągnąć maksimum w godzinach nocnych i jutro:p.Pomimo ostatniego dnia ferii zimowych województwa pomorskiego-ludzi mało,jazda na okrągło:)

mam nadzieję,że zima po środzie zawita rownież w ten rejon:rolleyes:

A ja już myślałem, że na nizinie jedyny ze mnie Ski Fanatyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruniki

rano warunki idealne, beton i w miare równo (nie tak jak tydzień temu) jedyny minus to silny wiatr, potem wygrodzili pół stoku na zawody, dobrze że stronę po lewej patrząc od dołu :) słoneczko i wiatr który z zimnego zrobił się ciepły dosyć szybko spowodowały że śnieg z betonowego zrobił się wiosenny :), (twardego śniegu wystarczyło na 10 zjazdów na omeglass wc 08/09 :cool: i dwa zjazdy na coursach :)) zawody na stronie w cieniu gdzie do 12 było twardo i szybko :), po zawodach operujące słoneczko doprowadziło do całkowitej zmiany śniegu na stoku w taką wiosenną sypką kasze więc po kilku zjazdach na dynastarach kurdebele :D przyszła pora na eksperymenty :D, jako że musieliśmy czekać do 16 na ogłoszenie wyników w wypożyczalni znalazłem coś takiego http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2465&id_modelu=3296 :cool: pgólnie dzień bardzo udany (no może poza 100zł wydanym przed żywcem:mad: w formie kredytowanej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...