Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety temperatura na plusie i wieje halny! :eek::mad:

Zapowiedzi nie napawają optymizmem... :eek: Trochę mało tego śniegu na stokach,może nie przetrzymać... :(

Może nie będzie aż tak źle?

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm

U nich wszystko się bardzo często i diametralnie zmienia, ale mordke można nacieszyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie aż tak źle?

http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm

U nich wszystko się bardzo często i diametralnie zmienia, ale mordke można nacieszyć :D

Pozostaje trzymać kciuki za...śnieg! ;)

Może go Halny nie zgarnie,w górach zawsze jest trochę chłodniej,ale tak duje za oknem,że śnieg mi przed domem znika wręcz błyskawicznie. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką wróciłem z kolejnego nartowania w Bałtowie.

Temperatura +2 stopnie, stok elegancko przygotowany, narciarzy jak na roboczy dzień i godziny 18-21 nawet sporo.

Pomimo dodatniej temperatury wydaje mi się, że jeździło się dużo lepiej niż w niedzielę.

Stok spokojnie przetrwa odwilż...byle nie za długą...

Budowanie formy idzie w dobrym kierunku:D, jeszcze kilka wypadów i będzie całkiem ok.

Aha nie dodałem, że zjazdy w godzinach wieczornych 2,5 zł a nie 3 zł w ciągu dnia (niższa taryfa obowiązuje również na początku dnia rano).

Kolejny wypad...może w wigilię?...wszystko zależy od aury.

No i zmiana górki będzie na pewno.

Jak obiecywałem będzie test Sabatu w Krajnie.

-------------------------------------------------------------------

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/99999999/NARTYSWIETOKRZYSKIE01/465572690

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Ludzie muszą być pełni pasji - otwierając wyciąg 60m, na górce 90m...wciąganie wyrwirączką - bezpłatne. Brawo!!! Niezła frajda dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem kolejny raz przyjemność ponartować w Sihelnem. Na stoku byłem z żoną o 11-tej, ludzi minimalna ilość (może z 5 osób oprócz nas, później troszkę więcej - max. 10 :)). Wiało dość mocno, ale trasa przygotowana rewelacyjnie. Żadnych przetarć, kamieni itp. Jak odjeżdżaliśmy po godz. 14-tej, jeszcze w wielu miejscach na stoku widoczny był sztruks. Generalnie wypad bardzo udany, nogi bolą, więc jest dobrze. Co ciekawe, jeszcze nigdy się nie zawiodłem na tym "ośrodku". Trasa zawsze idealnie przygotowana, kolejki zazwyczaj minimalne, lub żadne. Jedyna wada jaką zauważyłem, to brak piwa z beczki, no ale to już jest czepianie się :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przyszła odwilż... +6, mocny wiatr dochodzący w nocy do 100km/h i ulice pełne breji... Planowane otwarcie stoku w Rytrze 25. Na pewno im się uda bo śnieg mają, ale warunki?

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisla,Istebna

no to tak żeby dolać trochę swiatecznego optymizmu opiszę jakie dzis panowały warunki w Istebnej i Wisle.

zacznę od tego,że przy takiej prognozie jak na dzis mało kto w ogóle pomyslałby o jeździe na nartach-ja jednak musiałem wywiązać sie z obietnicy wobec mojego 9 letniego syna i jego kumpla ,którym obiecałem szybki wypad na inauguracje sezonu(wiadomo ,jak dziecku obiecasz i sie nie wywiążesz to masz przechlapane do końca życia..)-w niedzielę nie chciałem ich brać do N.Osady bo było za zimno,no a dziś....+10:rolleyes: co tu robić-myslę. no i raz kozie śmierć -JEDZIEMY !!!

kolega wczoraj był zachwycony przygotowaniem stoku Zagroń w Istebnej ,no to zabieramy go po drodze i tam lecimy... temperatura rośnie im bliżej gór...nagle deszcz,../w Ustroniu leje...-czantoria pomału płynie...myslę ładna kapa dzisiaj będzie,ale chłopakom nic nie mówię bo graja w psp....dojeżdżamy przed 9.00 na Zagroń w Istebnej ,a tam debatują czy otworzyć czy nie,bo na samym stoku śniegu sporo,ale gość z obsługi ratraka mówi ,że jak to narciarze ruszą dziś to w 1 święto nic z tego nie będzie....deszcz dalej leje...ok +6 stopni...zapadła decyzja dziś nie ruszają!!!:mad::mad::mad: chłopcy mało nie popłakani,no to myslę przeskoczymy na Biały Krzyż....jedziemy....w Wisle Malince mowią,że Nowa Osada też się oszczędza na święta i zamknięta...jedziemy dalej i nagle kolega ,który siedzi przy mnie krzyczy TUTAJ JEżdżą !!! co za desperacja-skręt na parking i faktycznie -orczyk tależowy Wisła Malinka śmiga !!!.... rozglądamy się i na przeciw widzimy,że Cienków też śmiga !!! no to do kasy 2.70zl jeden wjazd...

temp.5 na plusie ,ale okazuje się ,że strasznie wieje wiatr,który jakby zmrażał śnieg...Ani razu nie zapadłem się pod śnieg na dole ,to myslę na górze będzie jeszcze lepiej....wjeżdżamy -zjeżdżamy i co?warunki dobre,a nawet miejscami b.dobre-tam ,gdzie nasypali tam zalegało sporo sniegu i można było fajnie pośmigać-pomimo tego ,że górka ma ok.700 metrów na Cienków się nie przenosimy...Zaliczylismy po 15 zjazdów i zadowoleni wrócilismy do domu,a chłopcy pytaja kiedy znów ich tam zabiorę.

ufff - jak kogoś zanudziłem to przepraszam,ale dzisiejsze warunki na stoku mniej więcej opisałem...

kilka fotek: (nie wiem czy uda mi się dobrze wkleić..)

dsc09363.th.jpg

dsc09348h.th.jpg

dsc09352.th.jpg

udało się!

Edytowane przez afrikaner
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedziemy dalej i nagle kolega ,który siedzi przy mnie krzyczy TUTAJ JEżdżą !!! co za desperacja-skręt na parking i faktycznie -orczyk tależowy Wisła Malinka śmiga !!!.... rozglądamy się i na przeciw widzimy,że Cienków też śmiga !!! no to do kasy 2.70zl jeden wjazd...

temp.5 na plusie ,ale okazuje się ,że strasznie wieje wiatr,który jakby zmrażał śnieg...Ani razu nie zapadłem się pod śnieg na dole ,to myslę na górze będzie jeszcze lepiej....wjeżdżamy -zjeżdżamy i co?warunki dobre,a nawet miejscami b.dobre-tam ,gdzie nasypali tam zalegało sporo sniegu i można było fajnie pośmigać-pomimo tego ,że górka ma ok.700 metrów na Cienków się nie przenosimy...Zaliczylismy po 15 zjazdów i zadowoleni wrócilismy do domu,a chłopcy pytaja kiedy znów ich tam zabiorę.

ufff - jak kogoś zanudziłem to przepraszam,ale dzisiejsze warunki na stoku mniej więcej opisałem...

udało się!

to są Klepki :D a parking w tym roku za fre czy za piniondze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Tatrach warunki jeszcze bardzo dobre, ludzi mało, pogoda zmienna... po prostu bajka:)

Byłeś na nartach w Tatrach, czyli wydawałeś nie małe pieniądze:

Tak słyszałem, że to co się robi w Wigilię, to później przez cały rok...;)
]

Twoje pieniążki, Twój wybór;)

Wesołych świąt:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ubieram buty i jadę na stok Ryterski Raj w Rytrze. Po jeździe zdam relacje co i jak z warunkami. Myślę, że z pokrywą śnieżną nie będzie problemów bo jest jej tam miejscami do 120 cm. Dopóki kamienie nie zaczną wystawać to wszystko będzie ok ;)

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi drodzy, czy ktos z Was wie czy jest mozliwosc jazdy na ktoryms ze stokow w okolicach nowego sacza, tymbarku, krynicy?

dziekuje za wsszelkie informacje!

Coś mi się zdaje, że jeszcze Kokuszka chodzi. Rytro miało dziś ruszać ale nici z tego bo woda...

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...