Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

bylem wczoraj na Żar i na początku warunki ok.Z upływem czasu troche oblodzenia i muldy ale dało sie jeździć.Ludziska byli zadowoleni.Cały czas naśnieżali.ludzi hmmmm... bywało wiecej.jak sie uwinołem to na ta samą kolejke sie załapałem.

Ps.Najgorsze jest to ze była gleba i kontuzja kciuka....ale mam nadzieje ze obędzie sie bez inerwencji chirurga.

A był ktos w istebnej na Zgroń-u.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na Żar i na początku warunki ok.Z upływem czasu troche oblodzenia i muldy

I takie lekkie oblodzenia i muldy zostały już do 20. Śnieżyli cały czas ale większość szła na odcinki zamknięte, tak że po goglach nie dawało. Co mnie zaskoczyło, to ilość parapeciarzy. Mam wrażenie, że było ich więcej niż narciarzy. A jak odliczyć jeszcze "ptice" to narciarzy była mniejszość.

PS

Ptica - człowiek z szeroko rozłożonymi rękoma, jadący na nartach :D (zasłyszane w Wierchomli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krynicy-Zdroju na Wzgórzach Słotwińskich też zajdą zmiany. Tam w jednej z dwóch stacji narciarskich Ryszard Tabaszewski właśnie kończy montaż nowego wyciągu krzesełkowego. Popularne Azoty też wprowadzają na stoki nowości poprawiające bezpieczeństwo. Jak zapewnia Jan Łuszczewski, prezes Kolei Gondolowej Jaworzyna Krynicka, będzie tam sporo zmian kosmetycznych. Dotyczą one przede wszystkim wyciągów krzesełkowych na sam szczyt góry.

Za dziennikiem POLSKA Gazeta Krakowska

link do całego artykułu sprzed 2 miesięcy

Jeśli ufać gazecie, można stwierdzić, że panu Tabaszewskiemu średnio wychodzi to kończenie montażu.

Moderatorów proszę o przeniesienie OT we właściwe miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może był na Laworcie w Ustrzykach Dolnych? W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej się tam wybiorę i chętnie usłyszę jakieś opinie. Ew. Arłamów lub Gromadzyń...

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Natalia

edit. na stronie przeczytałam, że wyciąg Laworta dopiero jutro zacznie chodzić...

Edytowane przez malwinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w te "bardzo dobre warunki" nie wierzył. ;) Zwłaszcza,że jutro ma być na plusie. :mad: Raczej będzie się tam wiele głazów walać... :P

Nie wygląda to tak źle, sporo dziś się narobili by to przygotować. Ratraki od rana jeździły, spychały, zbierały, ubijały, ogółem wyglądało to optymistycznie.

A te plusy? Co się stanie jak będzie przez jakiś czas +1/2? Nie przypuszczam żeby był taki nawał narciarzy by to "zniszczyli" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja opiszę jak wyglądały dzisiaj rano warunki w Szczyrku:

Temperatura 0 st., trochę wieje.

Stoki pod Soliskiem przygotowane. Twardy, zmrożony śnieg.

Niestety o 8 działał tylko dolny wyciąg na Małe Skrzyczne. Golgota miała ruszyć o 11.

Ludzi mało, kupujemy karnety i jazda...

Minęło może z 30 minut wyciąg się zatrzymał.... Poszło łożysko w górnej stacji. Dzisiaj już nie pojedzie....

Po krótkiej wojnie na słowa otworzyli Golgotę (tylko musieli założyć czytniki kart). Dlaczego więc miała być otwarta dopiero o 11? Kto to wie...

Super śnieg, przygotowane... tylko dlaczego wyciąg się zatrzymał??

Obsługa rozkłada ręce. Coś się popsuło...

Za karnety czasowe nie chcą zwrócić pieniędzy. Kolejna już dzisiaj wojna na słowa... Jednak oddadzą.

A kto odda za dojazd i parking?....

Jak spakowaliśmy sprzęt do auta wyciąg na Golgotę ruszył. Tylko pytanie ile dzisiaj jeszcze podziała.

Tego się już nie dowiedziałem bo wracaliśmy do Bielska. Najbardziej żal nam tego śniegu, który pewnie po południu zacznie się topić...

Lubię Szczyrk. Jeździłem tam od małego. Kilka tras jest wyśmienitych, ale to co się dzieje... :(

Pozdrawiam cały GAT. Prędzej czy później zbankrutujecie....

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan na Święta

Kompleks Narciarski Śnieżka - Kopa w Karpaczu

- rozpoczęcie sezonu 24.12.2009

Na Stoku w Rzeczce - godziny otwarcia:

- 22 grudnia (wtorek) : 9.00 - 16.00

- 23 grudnia (środa) : 9.00 - 16.00

- 24 grudnia (czwartek) : nieczynne

- 25 grudnia (piątek) : nieczynne

- 26 grudnia (sobota) : 9.00 - 16.00 17.00 - 21.00 ( jazda nocna)

- od 27 grudnia do 30 grudnia: 9.00 - 16.00 17.00 - 21.00 ( jazda nocna)

- 31 grudnia (czwartek ) : 9.00 - 16.00 oraz Sylwester Na Stoku 20.00 - 2.00

- 1 stycznia (piątek) : 12.00 - 16.00 16.00 - 20.00 ( jazda nocna)

- 2 stycznia (sobota): 9.00 - 16.00 17.00 - 21.00 ( jazda nocna)

- 3 stycznia(niedziela): 9.00 - 16.00

Cisowa w Pilicy

- w dniu 24 XII 2009 (wigilia) wyciąg czynny do godziny 16:00

U Żura w Chabówce

- godziny otwarcia:

- 21 i 22 grudnia od 14:00 do 20:00,

- 23 grudnia od 10:00 do 20:00,

- 24 grudnia od 10:00 do 14:00,

- 25 grudnia wyciągi nieczynne,

- od 26 grudnia codziennie od 9:00 do 20:00.

Limanowa-Ski w Limanowej - godziny otwarcia:

- Wigilia 24 grudnia - Stacja Narciarska czynna od godziny 9-14

- Pierwszy Dzień Świąt 25 grudnia - Stacja Narciarska czynna od godziny 12-21

- Drugi Dzień Świąt 26 grudnia - Stacja Narciarska czynna od godziny 9-21.

MaciejowaSki w Rabce - godziny otwarcia:

- 24.12.2009 (Wigilia) 9.00-14.00

- 25.12.2009 (Boże Narodzenie) 14.00-22.00

- 26.12.2009 (Szczepana) 9.00-22.00

Witów-Ski w Zakopanem - godziny otwarcia:

- Wigilia: 9.00 - 15.00

- Święta: 9.00 - 21.00

Kiczera Puławy - godziny otwarcia:

- 24.12.2009: 9:00-17:00

- 25.12.2009: 10:00-21:00

- 26.12.2009: 9:00-21:00

- 31.12,2009: 9:00-0:00 + do godziny pierwszej nowego roku za free

- 01.01.2010: 9:00-21:00

Laworta i Gromadzyń w Ustrzykach:

Do Świąt wyciągi na obydwu stacjach pracowały będą od godziny 9.00 do godziny 17.00. W dniu Wigilii zapraszamy od 9.00 do godziny 15.00, a w pozostałe dni świąteczne oraz w okresie przerwy świąteczno – noworocznej, wyciągi czynne będą od godziny 9.00 do 20.00

Narsport w Rąblowie:

- 24.12-9oo:15oo,

- 25.12-12oo:22oo,

- 26.12-9oo:22oo,

- 31.12 9oo - 2oo nad ranem

- 01-01-2010 9oo - 22oo

Jacnia Roztocze:

24.XII - od 10.oo do 14.oo;

25.XII od 14.oo do 20.oo;

26.XII od 14.oo do 20.oo,

SYLWERSTER 10.oo do 01.oo (a może dłużej)

Reszta dni bez zmian

za narty.pl

Miejmy nadzieję,że śnieg jeszcze będzie!:P:rolleyes:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To ja opiszę jak wyglądały dzisiaj rano warunki w Szczyrku:

Temperatura 0 st., trochę wieje.

Stoki pod Soliskiem przygotowane. Twardy, zmrożony śnieg.

Niestety o 8 działał tylko dolny wyciąg na Małe Skrzyczne. Golgota miała ruszyć o 11.

Ludzi mało, kupujemy karnety i jazda...

Minęło może z 30 minut wyciąg się zatrzymał.... Poszło łożysko w górnej stacji. Dzisiaj już nie pojedzie....

Po krótkiej wojnie na słowa otworzyli Golgotę (tylko musieli założyć czytniki kart). Dlaczego więc miała być otwarta dopiero o 11? Kto to wie...

Super śnieg, przygotowane... tylko dlaczego wyciąg się zatrzymał??

Obsługa rozkłada ręce. Coś się popsuło...

Za karnety czasowe nie chcą zwrócić pieniędzy. Kolejna już dzisiaj wojna na słowa... Jednak oddadzą.

A kto odda za dojazd i parking?....

Jak spakowaliśmy sprzęt do auta wyciąg na Golgotę ruszył. Tylko pytanie ile dzisiaj jeszcze podziała.

Tego się już nie dowiedziałem bo wracaliśmy do Bielska. Najbardziej żal nam tego śniegu, który pewnie po południu zacznie się topić...

Lubię Szczyrk. Jeździłem tam od małego. Kilka tras jest wyśmienitych, ale to co się dzieje... :(

Pozdrawiam cały GAT. Prędzej czy później zbankrutujecie....

Tam zawsze coś się dzieje... :eek::mad:

Nic nowego - jak nie głazy walające się po trasie,to jeb... się wyciągi.Mieli pół roku,żeby przygotować te orczyki! :mad: To tylko parę połączeń elektrycznych,jakiś styczników,wyłączników,parę łożysk,kawałek liny i silnik elektryczny... :confused: Tak swoją drogą chyba pobili wszelkie rekordy:na dwa działające wyciągi oba się zjeb... :P

Też lubię tam jeździć,ale oni robią wszystko,żeby mnie zniechęcić! :confused:

Osobiście polecam jeździć tam,gdzie klienta traktuję się normalnie i coś się dla niego robi,np. Nowa Osada we Wiśle - gdyby nie gość w kasie,chyba spokrewniony genetycznie z żółwiem,to wszystko jak najbardziej w porządku.No i parking za darmo!

Za to 2cm śniegu w Anglii,sparaliżowały cały kraj... :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry

Mimo tego, że halny wieje mocno, trasy przygotowane przez ośrodki narciarskie w Tatrach trzymają się bardzo dobrze.

Obecnie temperatura jest na lekkim minusie, więc jutro zapowiada się kolejny dobry narciarski dzień.

Na Kasprowym wciąż za mała pokrywa śnieżna, choć chyba wczoraj w nocy widziałem światła ratraka w Goryczkowej. Ale to nie potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...