Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 3 dni na Polskę będzie sypać śnieg. Na południu i wschodzie może spaść nawet 10-20 centymetrów białego puchu i chwyci spory mróz...

Do tej pory zima objawiała się głównie w postaci mrozów, a śnieg jeśli popadał, to bardzo słabo i przelotnie. W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin się to zmieni na tyle, że będziemy mogli mówić o zimie z prawdziwego zdarzenia. Wszystko przez układ niżowy, który zmierza z południa na wschód Europy. Jeden z jego frontów przyniesie nam opady śniegu o średniej intensywności. Ze względu na to, że niże z południa zazwyczaj niosą opady o charakterze ciągłym, spodziewamy się dość sporego przyboru pokrywy śnieżnej, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski. Pierwszym regionem na drodze śniegowych chmur będzie południe naszego kraju. Zacznie tam padać dzisiaj w godzinach porannych, a z biegiem kolejnych godzin opady będą zmierzać na północ. Do wieczoru opady śniegu występować będą w całej południowej połowie kraju. Najsilniej sypać będzie na wschodzie Śląska, w Małopolsce i na Podkarpaciu. W nocy ze środy na czwartek (16/17.12) śnieg będzie padać już w większości regionów, ale nadal najmocniej na południu, wschodzie i w centrum. Opady będą miały charakter ciągły, co oznacza, że drogowcy będą mieli spore trudności z bieżącym usuwaniem z nich śniegu. Bądźmy więc wyrozumiali, ostrożni i zachowajmy opanowanie. Jutro rano na drogach będzie fatalnie, ponieważ po nocy na południu, wschodzie i w centrum pokrywa śnieżna może osiągnąć wysokość 10-15 centymetrów. W dodatku w ciągu dnia nadal będzie sypać, więc pokrywa wzrośnie o co najmniej 5 centymetrów. Śnieg padać będzie w całym kraju, podobnie w piątek (18.12), ale jego intensywność będzie się systematycznie zmniejszać. W sobotę (19.12) opady w większości regionów ustąpią. W ciągu 3 dni opadów najwięcej śniegu należy się spodziewać na południu i wschodzie kraju, gdzie spadnie go około 10-20 centymetrów. Na zachodzie i północy pokrywa nie powinna przekraczać 5 centymetrów. Zapowiada się poprawa warunków narciarskich w górach. Większość kurortów jeszcze jest zamknięta z powodu braku śniegu, ale po kilkudniowych śnieżycach przynajmniej w Tatrach pokrywa przekroczy pół metra osiągając do 70-80 centymetrów. Na śnieg czekają także dzieci na nizinach. W weekend (19-20.12) będą wreszcie mogły ulepić bałwana. Mróz na razie nie odpuści, więc śnieg pozostanie przez większość dni świątecznych ferii. (16.12/01:18) twojapogoda.pl

Poprawiłeś mi humor :)

Ski 4 life

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAT i SON w Szczyrku chyba jednak nie dogadali się

Popatrzcie sobie na stronkę GAT lub SON i tam widać, że Golgota nie jest wcale śnieżona co daje jednak do myślenia na temat porozumienia obu tych organizacji co do uruchomienia całego ośrodka. Słyszałem z bardzo dobrze poinformowanego źródła, że w sprawie uruchomienia właśnie Golgoty i Julianów porozumienia nie ma, a brak naśnieżania Golgoty to może potwierdzać. Niestety na Julianach kamerki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie sobie na stronkę GAT lub SON i tam widać, że Golgota nie jest wcale śnieżona co daje jednak do myślenia na temat porozumienia obu tych organizacji co do uruchomienia całego ośrodka. Słyszałem z bardzo dobrze poinformowanego źródła, że w sprawie uruchomienia właśnie Golgoty i Julianów porozumienia nie ma, a brak naśnieżania Golgoty to może potwierdzać. Niestety na Julianach kamerki nie ma.

kurde a na stronie dziarsko przez kilka dni pisali ze wszystko ruszy.. rozmawialem dzis z goprowcem ze szczyrku i mowil ze 1go stycznia prawdopodobnie startna dopiero. GAT SzON-brac sie kurna do roboty i sniezyc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie sobie na stronkę GAT lub SON i tam widać, że Golgota nie jest wcale śnieżona co daje jednak do myślenia na temat porozumienia obu tych organizacji co do uruchomienia całego ośrodka. Słyszałem z bardzo dobrze poinformowanego źródła, że w sprawie uruchomienia właśnie Golgoty i Julianów porozumienia nie ma, a brak naśnieżania Golgoty to może potwierdzać. Niestety na Julianach kamerki nie ma.

Jak dla mnie to moga w ogóle nie otwierac tego skansenu.Moja niga i tak nie postawi jak zerszta pewnie nie tylko moja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, skansen tam okropny.

Ciekawe, że kiedy górnicy mieli się bardzo dobrze, to i te wyciągi miały się dobrze. Były finansowane i budowane.

Ale jak się skończyły dobre czasy dla górników, tak skończyły się warunki narciarskie w Beskidzie Śląskim.

No może teraz coś się ruszy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dobrze!!!

Środa - 23.12.2009

dzień

7-19 1/3/5 °C

944 hPa Wiatr: 32 km/h S Śnieg: 0 mm Deszcz: 0.9 mm

noc

19-7 1/3/4 °C

951 hPa Wiatr: 10 km/h SSW Śnieg: 4.1 mm Deszcz: 1.5 mm

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11733

A w Wawie zima na całego drogi białe sól nie działa.

Edit. Na Jaworzynie dzisiaj został uruchomiony wyciąg nr 3 i trasa obok niego.

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla narciarzy Polski północno-wschodniej

W najbliższy weekend rusza sezon narciarski na Suwalszczyźnie, gdzie zostaną otwarte stoki ośrodka narciarskiego w Szelmencie a także na Dąbrówce i Pięknej Górze w Gołdapi.

Na Wieżycy też armatki ostro pracują i mają nadzieję na sobotnio-niedzielne nartowanie:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria rusza, :) znalazłem takie info:

-"Informujemy, że od przyszłej soboty tj. 19.12.2009r. zostanie otwarty wyciąg talerzykowy na Solisku."

Według tego co podają,jest tam już 70 cm śniegu... no no... czy aby na pewno? :rolleyes:

Trwa też naśnieżanie czerwonej trasy. :)

A to info z Istebnej:

-"Ruszamy w sobote

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego już

w sobotę 19 grudnia od godziny 9.00." :)

I jeszcze info ze stronki PKL:

-"Polskie Koleje Linowe S.A. Zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa na otwarcie sezonu narciarskiego 2009/2010. W dniu 18.XII rusza wyciąg orczykowy na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a w dniu 19.XII wyciąg orczykowy na Polanie Gubałówka w Zakopanem." :)

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria rusza, :) znalazłem takie info:

-"Informujemy, że od przyszłej soboty tj. 19.12.2009r. zostanie otwarty wyciąg talerzykowy na Solisku."

Według tego co podają,jest tam już 70 cm śniegu... no no... czy aby na pewno? :rolleyes:

Trwa też naśnieżanie czerwonej trasy. :)

A to info z Istebnej:

-"Ruszamy w sobote

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego już

w sobotę 19 grudnia od godziny 9.00." :)

I jeszcze info ze stronki PKL:

-"Polskie Koleje Linowe S.A. Zaprasza wszystkich miłośników białego szaleństwa na otwarcie sezonu narciarskiego 2009/2010. W dniu 18.XII rusza wyciąg orczykowy na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim, a w dniu 19.XII wyciąg orczykowy na Polanie Gubałówka w Zakopanem." :)

johny chyba w zeszłym roku się nauczyłeś ;) że to co piszą na stonie ośrodków szczegolnie na początku sezonu ma małe pokrycie w prawdzie :), ja myślę że najbezpieczniej będzie w piatek na nowej osadzie - w końcu za darmo będzie więc nic nie stracisz jak się nie będzie dało jeździć :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zestawienie ośrodków, które ruszają w ten weekend.

* Białka Tatrzańska - rozpoczęcie sezonu w piątek 18 grudnia, działać będzie krzesełko nr 11, w sobotę ruszy także Kaniówka

* Witów - rozpoczęcie sezonu w sobotę, 19 grudnia o godz. 9.00

* Murzasichle - sezon trwa

* Małe Ciche - 19 grudnia o 9.00 uruchomione zostanie krzesełko

* Jurgów - w weekend ma ruszyć stacja Hawrań

* Zakopane-Szymoszkowa - rozpoczęcie sezonu 19 grudnia, od soboty będzie funkcjonować Mała Kolej, natomiast Dużą Kolej planujemy uruchomić w przyszłym tygodniu

* Zakopane-Nosal - od 17 grudnia ruszają wyciągi nr 2 i 4, w piątek uruchomiony zostanie wyciąg nr 5 a po niedzieli wyciąg nr 1

* Zakopane-Harenda - od 17 grudnia czynny będzie wyciąg orczykowy (dł. 250 m.) a w piątek po zakończonych zawodach akademickich otwarty zostanie kolejny (dł. 470 m.). Od soboty, jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne ruszy też kolej krzesełkowa

* Kluszkowce - Czorsztyn-Ski - rozpoczęcie sezonu planowane jest na 19 grudnia

* Zakopane-Gubałówka - 19 grudnia rusza orczyk na Gubałówce

Beskid Śląski, Żywiecki i Mały:

* Szczyrk - w weekend działać będą wyciągi na Białym Krzyżu

* Ustroń Czantoria - w sobotę 19 grudnia uruchomiony będzie wyciąg talerzykowy na Solisku

* Wisła - W piątek 18 grudnia ruszą wyciągi na Soszowie i Stożku (krzesełko), w Nowej Osadzie, na Kiczerze i Rowienkach

* Korbielów - w sobotę 18 grudnia startuje wyciąg Krzesełkowy Baba

* Góra Żar - wyciąg orczykowy zostanie uruchomiony w piątek 18 grudnia

* Rzyki - Pracica - wyciągi ruszą 19 grudnia

Beskid Sądecki:

* Krynica - Jaworzyna - wyciągi (trasa III) działają od 17 grudnia

* Dwie Doliny - w weekend czynne będą wyciągi Wierchomla 1, Szczawnik 1 i Stonoga

Beskid Niski, Bieszczady i Podkarpacie:

* Ustrzyki Dolne - w sobotę 18 grudnia rozpoczynają prace wyciągi stacji narciarskich Gromadzyń (9.00 - 20.00) i Laworta (11.00 - 20.00)

* W weekend uruchomione zostaną wyciągi w Chyrowej, Puławach i Karlikowie

* Przemyśl - wyciągi ruszą 19 grudnia 2009 (sobota) o godzinie 9.00

Sudety:

* Zieleniec - od 17 grudnia rusza wyciąg Mieszko, od piątku 18 grudnia wyciągi Winterpol i Nartorama

* Szklarska Poręba - rozpoczęcie sezonu w sobotę, 19 grudnia

* Sienna Góra - wyciągi działają, w piątek rusza kolej linowa z nartostradą B-fis.

* Lądek Zdrój - rozpoczęcie sezonu w sobotę, 19 grudnia

Inne regiony kraju:

* Cisowa (Jura) - od 10.00 do 21.00 w sobotę otwarta będzie trasa czerwona

* Bałtów (Góry Świętokrzyskie) - stok zostanie otwarty w sobotę 19 grudnia o 9.00

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny chyba w zeszłym roku się nauczyłeś ;) że to co piszą na stonie ośrodków szczegolnie na początku sezonu ma małe pokrycie w prawdzie :), ja myślę że najbezpieczniej będzie w piatek na nowej osadzie - w końcu za darmo będzie więc nic nie stracisz jak się nie będzie dało jeździć :D

:D To prawda,absolutnie masz rację! ;) Niestety jedyny realny dla mnie dzień to niedziela i pewnie ruszymy całą ekipą właśnie na Nową Osadę. :rolleyes: Rozważałem jeszcze Soszów,ale ta cenówka mnie odstrasza. :eek:

Z ostatniej chwili-GAT rusza :eek: :

-"Witamy w Ośrodku Narciarskim "PILSKO" w Korbielowie

W dniu 19.12.2009 r. nastąpi inauguracja sezonu zimowego 2009/2010. Ośrodek czynny będzie w godzinach

od 8:00 do 17:00. Informujemy, że dla ruchu narciarskiego udostępniona zostanie trasa nr 3 na odcinku

z Soliska do Kamiennej. Pozostałe trasy ośrodka wyłączone są z ruchu narciarskiego."

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...