Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki narciarskie 09/10


JC

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wisła się prezentuje ma ktoś jakieś dzisiejsze info?:)

gdzie będziecie jutro?:)

Ja dzis stestowalem Soszow. Dobrze przygotowali traske,dosc twardo. zero przetarc,bez lodu.. ludzi od 10 sie troszke zjechalo,ale jakiegos tloku nie bylo i praktycznie bez kolejek.wszystko spoko,jak na te warunki sniezne,tylko te ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano byłem na Nowej Osadzie i warunki były super, żadnych kamieni i przetarć. ok 11 zaczęło się robić trochę tłoczno ,dużo dzieci ze szkółek narciarskich. Faktycznie było za free bo mieli problemy z czytnikami

Poszerzyli trasę podobno - tak widać na zdjęciach.

Jest to odczuwalne ?

I wyjazd na kosztować 5zł ?? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN-skionline.pl

Dzisiaj FAKTY TVN podając informację o warunkach narciarskich podały jako źródło : www.skionline. pl :D:D:D

Podobała mi się wypowiedź jednego gostka zapytanego jak się jeździ u nas.

Stwierdził,że fajnie się stoi w korkach,fajnie się się stoi w kolejkach i fajnie się jeździ na starych orczykach.:P:p:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Nowej Osady - byłem na wieczornym szusie.

Jazda za free (do 18) bo niby mieli jakieś tam problemy.

Kanapa działała sprawnie - wyjazd zaraz po zjeździe, ale nie na pełnych obrotach.

Ciągle naśnieżają.

Trasa przygotowana dobrze - twardo bez większych muld - dół trochę zmordowany.

W Szczyrku chodzi wyciąg Suche - Solisko, naśnieżają Hala Skrzyczeńska - Suwarniata - Suche i Golgote.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj FAKTY TVN podając informację o warunkach narciarskich podały jako źródło : www.skionline. pl :D:D:D

No to chylę czoła przed JC i redakcją(Agnieszką? :) )!Moje gratulację! :)

Podobała mi się wypowiedź jednego gostka zapytanego jak się jeździ u nas.

Stwierdził,że fajnie się stoi w korkach,fajnie się się stoi w kolejkach i fajnie się jeździ na starych orczykach.:P:p:p

Zapomniał dodać o wyjątkowych minerałach z mezozoiku,które można zbierać garściami podczas jazdy... ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również byłem na vielkiej 18 grudnia za 1E (po 10 to już nawet nie trzeba było kupować skipassu bo bramki były 'na luzie'). Ale jak ty się wyjeździłeś to nie wiem bo o 12 to kolejka była chyba na 20 minut (ja się wtedy zwinąłem). Za to warunki - potwierdzam - świetne.

Czy w zamian ktoś się orientuję jak wygląda żar w międzybrodziu? Ceny na stronie mają z zeszłego roku (eh!), jakie warunki i do której jeżdżą? (przy dobrej widoczności wychodze z do domu i po 200m widzę czy po 17 się świeci czy nie - dzisiaj nic nie było widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokuszka /gm. Piwniczna/ - NIE

Katastrofa. Moje przwidywania się spełniły. Nic się nie nauczyli na Kokuszce i nadal ratrakują o 8 rano... Kalafiory lodowe (nie sniegowe, lodowe) na 70% trasy, nieudolne łączenia, kamienie i nieodgrodzona granica pomiędzy trasą a nieprzygotowanym puchem. Nie polecam. Chyba, że ktoś chce załatwic kolana albo cos gorzej przy wybiciu w powietrze np zewnętrznej narty jak mi sie to trafiało momentami. LIPA.

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie halny, ale...

Komentarz do prognozy: Dotychczas mieliśmy typowo zimową pogodę, która nie ulegała większym zmianom, dlatego też sytuacja na drogach powoli zaczęła się normować. Jednak w następnych dniach chaos powróci i to zdwojony, ponieważ nadchodzi kilkudniowa odwilż. Pogoda nie mogła sobie wybrać gorszego okresu, ponieważ stanie się to dokładnie w Święta. Paraliż na drogach jest niestety nieunikniony, zwłaszcza, że będziemy mieć śnieżyce, ulewy, wiatr halny, nagłe ocieplenie i równie duże ochłodzenie z gołoledzią. Już na początku tygodnia czeka nas odwilż, która najpierw obejmie regiony południowe. To będzie efekt zmiany kierunku wiatru ze wschodniego na południowy. W górach pojawi się halny, a to oznacza, że temperatura będzie szybko wzrastać i najcieplej będzie u samych stóp Karpat. Wtorek (22.12) będzie dniem przejściowym z temperatur ujemnych na dodatnie. W środę (23.12) czeka nas natomiast pogodowy kataklizm. W całym kraju spodziewamy się intensywnych opadów różnego rodzaju i na ogół o charakterze ciągłym. Na północy będą śnieżyce, w głębi kraju śnieżyce i ulewy, a na południu ulewy. W Wigilię i w pierwszy dzień Bożego Narodzenia (24-25.12) odwilż obejmie większość regionów kraju, ale rodzaj opadów pozostanie zróżnicowany. W dzień padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem, a w nocy śnieg i deszcz ze śniegiem. Pokrywa śnieżna zacznie się roztapiać, ale będzie to proces powolniejszy niż można sądzić. Grunt po wielu dniach kilkunastostopniowych mrozów jest zamarznięty na głębokość ponad 10 centymetrów, co nie będzie sprzyjać tajaniu pokrywy śnieżnej i lodowej. W drugi dzień Bożego Narodzenia (26.12) powróci całodobowy mróz i opady śniegu, i taka aura utrzyma się do końca tego roku. Nagłe ochłodzenie sprawi, że na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź, nazywana "szklanką". Będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Nie ma nic gorszego niż nagła odwilż, a następnie szybkie ochłodzenie. Opracowanie prognozy: www.twojapogoda.pl

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do prognozy: Dotychczas mieliśmy typowo zimową pogodę, która nie ulegała większym zmianom, dlatego też sytuacja na drogach powoli zaczęła się normować. Jednak w następnych dniach chaos powróci i to zdwojony, ponieważ nadchodzi kilkudniowa odwilż. Pogoda nie mogła sobie wybrać gorszego okresu, ponieważ stanie się to dokładnie w Święta. Paraliż na drogach jest niestety nieunikniony, zwłaszcza, że będziemy mieć śnieżyce, ulewy, wiatr halny, nagłe ocieplenie i równie duże ochłodzenie z gołoledzią. Już na początku tygodnia czeka nas odwilż, która najpierw obejmie regiony południowe. To będzie efekt zmiany kierunku wiatru ze wschodniego na południowy. W górach pojawi się halny, a to oznacza, że temperatura będzie szybko wzrastać i najcieplej będzie u samych stóp Karpat. Wtorek (22.12) będzie dniem przejściowym z temperatur ujemnych na dodatnie. W środę (23.12) czeka nas natomiast pogodowy kataklizm. W całym kraju spodziewamy się intensywnych opadów różnego rodzaju i na ogół o charakterze ciągłym. Na północy będą śnieżyce, w głębi kraju śnieżyce i ulewy, a na południu ulewy. W Wigilię i w pierwszy dzień Bożego Narodzenia (24-25.12) odwilż obejmie większość regionów kraju, ale rodzaj opadów pozostanie zróżnicowany. W dzień padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem, a w nocy śnieg i deszcz ze śniegiem. Pokrywa śnieżna zacznie się roztapiać, ale będzie to proces powolniejszy niż można sądzić. Grunt po wielu dniach kilkunastostopniowych mrozów jest zamarznięty na głębokość ponad 10 centymetrów, co nie będzie sprzyjać tajaniu pokrywy śnieżnej i lodowej. W drugi dzień Bożego Narodzenia (26.12) powróci całodobowy mróz i opady śniegu, i taka aura utrzyma się do końca tego roku. Nagłe ochłodzenie sprawi, że na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź, nazywana "szklanką". Będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Nie ma nic gorszego niż nagła odwilż, a następnie szybkie ochłodzenie. Opracowanie prognozy: www.twojapogoda.pl

brzmi jak scenariusz do sequela "2012"... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Sezon udało mi się otworzyć.

Wczoraj popołudniu inauguracja była na Telegrafie w Kielcach: http://www.rekreacja.kielce.pl/inside.php?t=z&pg=kamera

Warunki na stoku bardzo dobre, śniegu jest ok 80 cm - wydaje mi się, że trochę mniej niż podaje właściciel stoku - 100 cm.

Nie mniej ilość śniegu jest bardzo ok.

Trasa przygotowana bardzo dobrze...w środkowej części trochę oblodzona ale nie stanowi to czegoś bardzo negatywnego. Po dzisiejszych opadach śniegu naturalnego - powinno być już wszystko dobrze.

Najwięcej do życzenia można mieć do trasy w lesie pod orczykiem - śnieg sztuczny nawieziony na bardzo wąski pasek (orczyk podwójny) - niestety nie wpływa to pozytywnie na ślizgi nart...

...mam nadzieję, że to właściciel widzi i po udanym rozpoczęciu sezonu poprawi ten mankament.

...aha słowo o karczmie - bardzo fajnie, polecam grzane wino i kebab na frytkach.

brrryy zmarzłem wczoraj mocno - na górze było ok -20 stopni - stąd może taka mała frekwencja na tej kieleckiej górce...no ale to zaleta dla mnie akurat była wczoraj, bo można było się mocno wypuścić na nartach.

-------------------------------------------------------------------

Dzisiaj, pół godziny temu wróciłem z Bałtowa:

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

Rano po godzinie 9 byłem już na stoku - temperatura też niska -14.

Ludzi nie za dużo - fajnie.

Stronka internetowa podaje, że śniegu jest 90 cm...wjeżdżając talerzykiem można było się przyjrzeć, czy rzeczywiście tyle - na moje oko - podana wartość jest zgodna z rzeczywistością.

Stok rewelacyjnie przygotowany (obydwie trasy).

Nie wiem dlaczego - ale wydaje mi się, że śnieg w Bałtowie jakiś był szybszy...nie wiem skąd takie odczucia bo przecież Telegraf i Bałtów praktycznie całość pokrywy wyprodukowali z wody (może to przez nocne i poranne opady świeżego puchu?).

W ciągu 2 godzin zjechałem jakieś 25 razy - to były naprawdę fajne szusy...na krawędziach, szeroko, nisko...tak jak "misie" lubią najbardziej:D

Tak...główny stok Bałtowa doskonale się nadaje do treningu jazdy fun carvingowej - polecam.

Obsługa na stoku jak zwykle bardzo uprzejma i miła - począwszy od parkingu, skończywszy na karczmie.

Gofer z polewą wiśniową wraz z owocami i bitą śmietaną...mmm pycha.

Szczególne podziękowania dla Pani, która widząc, że rozgrzewam nogi przy kominku - dołożyła z uśmiechem kilka polan by ogień mnie grzał mocniej - to było naprawdę miła wymiana zdań i miły gest.

Podziękowania również dla młodej snowboardzistki, która "uratowała" mój zgubiony kijek na wyciągu (o ja gapa...).

-----------------------------------------------------------------

Podsumowując - bardzo udane dwa wypady narciarskie w góry, górki świętokrzyskie.

Obydwa stoki polecam do treningów przed wyjazdami na bardziej wymagające trasy.

...do Bałtowa poćwiczyć wracam już we wtorek, w okresie świątecznym z całą pewnością przetestuje dwa kolejne stoki regionu: Sabat-Krajno - otwarcie w poniedziałek oraz Bodzentyn, z wyjazdów tych nie omieszkam przekazać krótkiego sprawozdania.

Pozdrawiam wszystkich narciarzy spotkanych na naszych lokalnych stokach.

Edytowane przez marboru
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do prognozy: Dotychczas mieliśmy typowo zimową pogodę, która nie ulegała większym zmianom, dlatego też sytuacja na drogach powoli zaczęła się normować. Jednak w następnych dniach chaos powróci i to zdwojony, ponieważ nadchodzi kilkudniowa odwilż. Pogoda nie mogła sobie wybrać gorszego okresu, ponieważ stanie się to dokładnie w Święta. Paraliż na drogach jest niestety nieunikniony, zwłaszcza, że będziemy mieć śnieżyce, ulewy, wiatr halny, nagłe ocieplenie i równie duże ochłodzenie z gołoledzią. Już na początku tygodnia czeka nas odwilż, która najpierw obejmie regiony południowe. To będzie efekt zmiany kierunku wiatru ze wschodniego na południowy. W górach pojawi się halny, a to oznacza, że temperatura będzie szybko wzrastać i najcieplej będzie u samych stóp Karpat. Wtorek (22.12) będzie dniem przejściowym z temperatur ujemnych na dodatnie. W środę (23.12) czeka nas natomiast pogodowy kataklizm. W całym kraju spodziewamy się intensywnych opadów różnego rodzaju i na ogół o charakterze ciągłym. Na północy będą śnieżyce, w głębi kraju śnieżyce i ulewy, a na południu ulewy. W Wigilię i w pierwszy dzień Bożego Narodzenia (24-25.12) odwilż obejmie większość regionów kraju, ale rodzaj opadów pozostanie zróżnicowany. W dzień padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem, a w nocy śnieg i deszcz ze śniegiem. Pokrywa śnieżna zacznie się roztapiać, ale będzie to proces powolniejszy niż można sądzić. Grunt po wielu dniach kilkunastostopniowych mrozów jest zamarznięty na głębokość ponad 10 centymetrów, co nie będzie sprzyjać tajaniu pokrywy śnieżnej i lodowej. W drugi dzień Bożego Narodzenia (26.12) powróci całodobowy mróz i opady śniegu, i taka aura utrzyma się do końca tego roku. Nagłe ochłodzenie sprawi, że na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź, nazywana "szklanką". Będzie wyjątkowo niebezpiecznie. Nie ma nic gorszego niż nagła odwilż, a następnie szybkie ochłodzenie. Opracowanie prognozy: www.twojapogoda.pl

brzmi to wielce "optymistycznie" biorac ze w kazdej chwili moze sie zaczac akcja i przyjdzie mi jechac do porodu !!! :)

a tak btw to w tydzien pobytu w szpitalu zarazilam nartowaniem przynajmniej 2 polozne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na te nazwy, gdzieś mi się te różne piaskowce i inne margle pstre czy zlepieńce koperszadzkie kołaczą w otchłaniach pamieci. Ale tak to jest jak się kończyło studia zaraz po ostatnim zlodowaceniu:D Więc jest tu kilku geologów:D

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...