Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bułgaria i moje pierwsze zmagania


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o Bułgarii jako ośrodku narciarskim, warto jechać? Jak wygląda kwestia tras narciarskich? Proszę o opinię osoby, które miały z tym styczność bo sama planuję w sezonie ruszyć w rejony Banska

Ośrodek to Bańsko! Bardzo Ci polecam. Narciarsko jak w Alpach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach byłem w tym roku, tylko w wakacje. Wygląda to bardzo, bardzo ciekawie - jeśli nie wyjdą mi Włochy, to poważnie myślę nad Bułgarią. Dużym plusem są ceny. W porównaniu do innych miejscowości o takiej atrakcyjności, wychodzi bardzo dobrze. Przynajmniej z miejscami które znam.

Olga, a jesteś początkująca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dopiero zaczynam :) W sumie to mój Piotrek mnie do tego wszystkiego namawia, trochę zna te nasze góry ale chcę teraz czegoś nowego i dlatego zaczęliśmy zastanawiać się nad Bułgarią. A może wiecie jak wygląda tam sprawa tras i wyciągów narciarskich? Ważne są dla mnie opinie osób, które mają pojęcie w całym temacie. Może lepiej z bp lecieć na takie narty, jak myślicie? Bo i taką ewentualność bierzemy pod uwagę, tym bardziej że nie mamy doświadczenia

Ale dotrzeć tam to najlepiej chyba helikopterem lub samolotem:D

Nie odstrasz mnie to :P nie boję się latać więc nie ma najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są początkujący i początkujący. Jeśli ugryzłaś trochę życia na stoku i temat zasmakował Ci - to polecam Bułgarie. Jeśli jesteś bardzo początkująca, to pierw Polskie góry. Chociaż w trasach na Bansko można zakochać się.... Sporo informacji na temat stoków itd masz tu: KLIKNIJ Po prawej stronie masz aktualne web kamery. Czy lepiej z BP lecieć? Mam doświadczenie i w tym i w tym. Planując wyjazd samemu nie zapłaciłem dużo mniej niż przez biuro. Sporo wyniosła mnie podróż samochodem, no i wpakowałem się do Rumunii. A tam dużo za dużo winiet, itd. Na miejscu miałem zarezerwowaną kwaterę przez kontakt od znajomego. Chodzenia było sporo. Jak leciałem z biurem, w sumie o nic się nie martwiłem. Większy komfort psychiczny. Ja jestem tego zdania, że do krajów gdzie jest łatwo i szybko dojechać, najlepiej wybrać się samochodem. Zawsze jest wygodniej na miejscu. A w dalekie miejsca to raczej biurem. A co bardziej doświadczone osoby myślą o takim podejściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to prawda, że w lutym tego roku organizowali tam rozgrywki w narciarstwie zjazdowym kobiet i rundę SG FIS Alpinie Ski World Cup? Wiecie coś na ten temat? Mic, dzięki za info ale rzeczywiście będę musiała przemyśleć porządnie całą sprawę! Obawiam się trochę, że sama nie dopilnuje wszystkiego i jakaś gafa wyjdzie... tym bardziej, że będzie to nasza pierwsza przygoda z nartami za granicą.

A jak tam wygląda kwestia sztucznego naśnieżania, ktoś wie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się nie znam,ale Olga na swój pierwszy wypad zagraniczny wybierz jakis ośrodek alpejski....Bułgarię,Ukrainę,Kaukaz zostaw sobie na "deser":)...wtedy to będzie frajda mieć takie porównanie...piszę zupełnie serio...sam tak myslę:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Piotrek od dawna marzył o Bułgarii... i nastawiliśmy się już trochę na taki wyjazd :( i co mamy teraz tak zwyczajnie z tego rezygnować? W dodatku natrafiliśmy na fajną ofertę, spójrzcie http://www.itaka.pl/narty/bulgaria/index.php i co tu zrobić?

hej Olu, faktycznie ceny niezłe nawet jeśli karnet nie jest wliczony,

myślę że powinnaś pojechać (jaki termin?) będziemy mieli w końcu na forum relację z pierwszej ręki:)

zobacz tutaj:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=20053

Edytowane przez januszb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Olu, faktycznie ceny niezłe nawet jeśli karnet nie jest wliczony,

myślę że powinnaś pojechać (jaki termin?) będziemy mieli w końcu na forum relację z pierwszej ręki:)

zobacz tutaj:

http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?f=56&t=20053

sorki Janusz,ale ten link niemieckiego forum i te fotki....mnie osobiście powaliły w sensie negatywnym:o...przecież to istny Szczyrk 20 lat temu:D

P.S Olga moim zdaniem na wyjazdy narciarskie powinno wybierać się bp specjalizujące się w nartach,a Itaka to może dobrze "robi" Grecję,Bułgarię,Turcję latem...ja bym nie pojechał,ale to Twój tron,Ty tu rządzisz,Twoja kasa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki Janusz,ale ten link niemieckiego forum i te fotki....mnie osobiście powaliły w sensie negatywnym

między innymi o to chodziło, ja już od kilku lat przymierzam sie do Bansko (bo egzotyczne) ale na polskojęzycznych forach jest niewiele, jedyny kompetentny forumowicz (czarny1999) jeździ regularnie bo ma tam apartament

http://www.skiforum.pl/showpost.php?p=188310&postcount=2

pomyślałem że Ola i tak nie ma wyboru (chłopak się uparł)

więc jak pojedzie to w końcu będziemy mieli wiarygodną relację,

z drugiej strony może to i lepiej na pierwszy raz bo się tak całkiem nie zdemoralizuje:)

sam pojechałem na pierwszy raz w Alpy do Val dIsere i możesz sobie wyobrazić jaka była moja frustracja gdy po powrocie stałem do kolejki w Szczyrku (mniej więcej 20 lat temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to musi być świetny ośrodek. Przecież na stronie Itaki Franc Klammer wypowiada sie, że to najlepszy ośrodek na świecie. Coś w tym musi być:D. Ze zdjęć wynika, że najlepszy dla miłośników jazdy po muldach i koneserów starych orczyków:D Byłem kilka razy w Bułgarii co prawda nie na nartach i targają mną w związku z tym liczne wątpliwości w temacie jakości usługi każdej i w każdym zakresie. No ale może oni się zmienili mocno a do tego to Bansko to jakiś super pozytywny wyjątek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi o to chodziło, ja już od kilku lat przymierzam sie do Bansko (bo egzotyczne) ale na polskojęzycznych forach jest niewiele, jedyny kompetentny forumowicz (czarny1999) jeździ regularnie bo ma tam apartament

http://www.skiforum.pl/showpost.php?p=188310&postcount=2

pomyślałem że Ola i tak nie ma wyboru (chłopak się uparł)

więc jak pojedzie to w końcu będziemy mieli wiarygodną relację,

z drugiej strony może to i lepiej na pierwszy raz bo się tak całkiem nie zdemoralizuje:)

sam pojechałem na pierwszy raz w Alpy do Val dIsere i możesz sobie wyobrazić jaka była moja frustracja gdy po powrocie stałem do kolejki w Szczyrku (mniej więcej 20 lat temu)

może masz i rację:D:rolleyes:....w końcu trzeba tam wreszcie wysłać jakiegoś "konia trojańskiego"...bez obrazy Olga:)

z tym Szczyrkiem to bracie wyobrażam sobie Twój dół...pewnie dochodziłeś kilka dni do równowagi psychicznej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Sz-cyrku zamkną to co mają zamknąć to pojadę do Bansko.

Ogólne wrażenie sprawia pozytywne.

Ski bus na owsiany gaz na pierwszej focie.Extra.

No i ta trasa przygotowana dla miłośników jazdy poza trasowej.

Ekoludki powinny być zadowolone nikt w lesie muld szukał nie będzie skoro ma je na trasie.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Piotrek od dawna marzył o Bułgarii... i nastawiliśmy się już trochę na taki wyjazd :( i co mamy teraz tak zwyczajnie z tego rezygnować? W dodatku natrafiliśmy na fajną ofertę, spójrzcie http://www.itaka.pl/narty/bulgaria/index.php i co tu zrobić?

Jeśli znacie ten kraj i Wam odpowiadało-to śmiało możecie tam jechać:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Olu, faktycznie ceny niezłe nawet jeśli karnet nie jest wliczony,myślę że powinnaś pojechać (jaki termin?)

Pierwszy wylot jest już 12.12.2009 roku! Co prawda pakiet trzeba rezerwować najpóźniej 3 dni przed wylotem ale dla pierwszego wylotu jest gratis więc chyba nie ma na co czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Ceny faktycznie niezłe. Za 8 dni 1000zł (bez wyżywienia), to w Polsce w ośrodkach jest drożej. Za wyzywienie widać że w hotelu Belvedere liczą sobie 460zł. Dwa posiłki na 8 dni, również nie wychodzi drogo. Taniej niż płaciłem nad morzem w sezonie letnim. Ja zastanawiam się jeszcze nad Słowacją i Włochami. Chociaż cenowo Włochy wychodzą nieatrakcyjnie...

Ktoś może był w sezonie w którymś z tych ośrodków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A to widzieliście?! Szperałam w necie i natrafiłam na taką mapę, przyznam się że już nie mogę się doczekać

Bansko_pistemap.jpg

Jeszcze ten wybór hotelu ściera mi sen z powiek! W oko wpadły mi właśnie 2 hotele, hotel Belvedere Holiday Club o którym wspomina kolega i ten Vihren Palace Ski & Spa Resort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to widzieliście?! Szperałam w necie i natrafiłam na taką mapę, przyznam się że już nie mogę się doczekać

Bansko_pistemap.jpg

Jeszcze ten wybór hotelu ściera mi sen z powiek! W oko wpadły mi właśnie 2 hotele, hotel Belvedere Holiday Club o którym wspomina kolega i ten Vihren Palace Ski & Spa Resort

Kurdę i pomyśleć, że to Bułgaria.... 2600 m:eek::eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re

Nie obawiałbym sie tam jechać w końcu lutego lub w marcu,ale w grudniu,

żeby gdzieś pojeździć,niezbędny jest nie tylko potężny potencjał

śnieżenia,ale i procedury obsługi tego śnieżenia.Podjąłbym zakład,

że będzie to więcej grass ski,znając ich standarty obsługi w innych dziedzinach.

Co innego wiosna-z tego,co słyszałem,zawsze są tam spore opady śniegu naturalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie obawiałbym sie tam jechać w końcu lutego lub w marcu,ale w grudniu,

żeby gdzieś pojeździć,niezbędny jest nie tylko potężny potencjał

śnieżenia,ale i procedury obsługi tego śnieżenia.Podjąłbym zakład,

że będzie to więcej grass ski,znając ich standarty obsługi w innych dziedzinach.

Co innego wiosna-z tego,co słyszałem,zawsze są tam spore opady śniegu naturalnego.

witam

w 2007roku bylem w Bansko od 1do 10 grudnia i wszystkie stoki byly otwarte - poza najnizsza partia dolnego zjazdu do gondoli (na mapie jest to dolny odcinek niebieskiej trasy nr 1)

w sezonie 2008 bylismy tam pomiedzy 10 a 20 grudnia i wszystkie trasy mialy dobra ilosc sniegu (czesc w wyzszych partiach byla zamknieta w zwiazku z dodatkowymi przygotowaniami do jakis zawodow)

w tym roku jade od 12 do 21 grudnia i po nowym roku zamieszcze relacje z pobytu + zdjecia

jak wspominal jeden z forumowiczow jezdze do Bansko regularnie z racji posiadania i wynajmu w w/w Belvedere Holiday Club apartamentu

jesli ktos ma pytania odnosnie miejscowosci, dojazdu, atrakcji na miejscu, cen , badz tez wynajmu to zapraszam do kontaktu.

odpowiadajac na pierwsze i najczesciej zadawane pytanie dodam tylko ze przez wiekszosc sezonu cena za apartament wynosi 1000-1200pln za tydzien (apartament 4ro osobowy) i w cene weliczone sa niektore z udogodnien kompleksu ( m.in. basen, silownia, internet,sat TV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiałbym sie tam jechać w końcu lutego lub w marcu,ale w grudniu,

żeby gdzieś pojeździć,niezbędny jest nie tylko potężny potencjał

śnieżenia,ale i procedury obsługi tego śnieżenia.Podjąłbym zakład,

że będzie to więcej grass ski,znając ich standarty obsługi w innych dziedzinach.

Co innego wiosna-z tego,co słyszałem,zawsze są tam spore opady śniegu naturalnego.

80% stokow ma mozliwosc nasniezenia przez 160 armatek - jesli zajdzie taka potrzeba + monitoring na wiekszosci stokow, ew ubezpieczenia w cenie skipasow, 12 ratrakow, kupa obsludi no i calosc kilkuletnia (wydali na to pare lat temu 100 milionow euro)

pod tym linkiem mozna zerknac na jedna z kamer i sprawdzic stan nasniezenia stoku na przestrzeni ostanich paru lat :D

http://www.bulgariaski.com/webcam.php?resort=Bansko1〈=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się już uparłam na ten lot z itaką do bansko, więc że tak powiem nie ma odwrotu!

czarny1999, słuchaj do wyboru mam te hotele:

- Hotel Belvedere Holiday Club (1)

- Hotel Orbilux Aparthotel (2)

- Hotel Belvedere Holiday Club (3)

- Hotel Bansko (4)

- Hotel St Ivan Rilski Spa (5)

- Hotel Vihren Palace Ski & Spa Resort (6)

- Hotel Lion Bansko (7)

tak jak już wpisałam w oko mi wpadły dwa z nich, a mianowicie 3 i 6 ale może usłyszę jakieś rady od Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...