Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Snowrails - pierwszy na rynku system nart synchronicznych


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach rozwoju i intensywnych testach, system snowrails niebawem pojawi się na sklepowych półkach.

Snowrails to dwie połączone deski, na których jeździć można podobnie jak na normalnych nartach carvingowych, eliminujące jednak częste przyczyny upadków, takie jak złe prowadzenie krawędzi, niekontrolowane uślizgi i krzyżowanie nart. Innymi słowy, odnosimy wrażanie, że narty prowadzone są jak po szynach.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=newsy&id_txt=3353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały patent :mad:

Fajnie się wyglebić w czymś takim przy dużej prędkości.

(szczególnie jak jedna narta się wypnie a druga nie;))

Wcale nie będzie kontuzji kolan, masa narty X2.

Albo nie daj Bóg jak ci noga wlizie pomiędzy (żilotę)

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby się na skionline dostać:D:D:D:D

Pozdrowienia

Edytowane przez borok222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ...

Zawsze dociążasz obie narty tak samo (mówię tlyko o tym systemie) ?

Bez względu czy docisniesz górną czy dolną, połowa idzie na drugą?

Mnóstwo pytań: ciekawe kto pierwszy wypróbuje ? :)

JC ? :)

Patrząc na film:

http://www.snowrails.ch/video.html

ech... kto skomentuje?

I tak się zastanawiam jeszcze: jak to w puchu działa - w końcu obydwie nogi tak samo obciążone?

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wrzutę:)

Wg mnie to na równym przygotowanym stoku będzie działać.

Zauważ że pokazują to zawodowcy, a jak wjechali w lekko rozjeżdżony

śnieg to mieli kłopoty (wyrzucało obie nogi).

Poza tym w opisie jest, że ściągasz poprzeczki masz dwie zwykłe narty:D

Zapomnieli tylko o tych czterech bolcach wystających z narty.

Na filmie fajnie to widać, nie chciałbym się nadziać na coś takiego:(

Poza tym tak jak na parapecie, nie można się ratować rozsunięciem nóg:):),

czasami daje się tym sposobem wyjść z opresji.

Więcej się nie wypowiem bo nie próbowałem:D:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja, to narciarz ma prowadzic nartę a nie narta narciarza... Co z nauką jazdy dzieci ? Gdyby nagle weszło na tradycyjne deski to by się przeciez zabilo , nogi latały by mu na wszystkie strony... NIE

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to sam

właśnie przedwczoraj widziałem pewnego jegomościa, co zasuwał po trasie na "snowrailsach" w wersji handmade.

oczom nie mogłem uwierzyć, ale ów osobnik miał złączone obie narty w dwóch miejscach przy pomocy czterech zwykłych zawiasów drzwiowych :eek:, połączonych ze sobą w pary i zamocowanych punktowo do każdej narty w taki sposób, aby narty mogły się przemieszczać w ograniczony sposób względem siebie także w płaszczyźnie poziomej.

koleś nie jechał co prawda carvingiem, ale prowadził narty śmigiem i muszę przyznać, że wyglądało to całkiem całkiem w jego wykonaniu, choć wydaje mi się, że i bez takiego cudownego zespolenia desek osiągnąłby taki sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to nie głupi patent,ale przypomina mi spławik samozacinający się... :P

Czy to jeszcze jest narciarstwo? :rolleyes:

Pozostaje czekać na system kontroli trakcji,tempomat,regulację częstotliwości skrętów,a nawet skórzany podłokietnik z wbudowanym barkiem i TV dla narciarza co by się nie nudził... :eek::P

Może to ułatwia jazdę,ale czy na pewno tego chcemy?Chcemy być dodatkiem do nart?Narciarz ma panować nad nartami czy narty nad narciarzem? :confused:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedna wielka "popierdułka".Nie do końca chyba rozumiem ideę wprowadzenia tego czegoś.Czemu i komu to ma służyć? Początkujacym do nauki,już azawansowanym do poprawiania techniki. Dla mnie to raczej jako ciekawostka,niż pomocne narzędzie.To tak jakby na rowerze caly czas na czterech kółkach.A to,że Szwajcarzy włączyli ''to'' do treningu młodych alpejczyków jakoś do mnie nie trafia.Wydaje mi sie,że to czysty marketing.My wyprodukowaliśmy, więc my promujemy.

To oczywiście moja subiektywna opinia,wyrażająca moje zdanie w tej kwestii w chwili obecnej i czasie..Dlatego zastrzegam sobie prawo do zmiany tej opinii w jakimkolwiek czasie i miejscu, bez podania przyczyny tej zmiany:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy ludzie wymyślają z nadzieją zarobienia na nich pieniędzy.

A czy taki snowrails ma sens, czy nie, szybko zweryfikuje rynek. Jeśli ten produkt będzie przynosił zyski, to co byśmy nie napisali ( pozytywnego, czy negatywnego), jego wynalazcy będą wygrani. Jeśli nie będzie przynosił, to co byśmy nie napisali ( pozytywnego, czy negatywnego ) będą przegrani.

Poczekajmy trochę, a sprawa się sama wyjaśni.:):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedna wielka "popierdułka".Nie do końca chyba rozumiem ideę wprowadzenia tego czegoś.Czemu i komu to ma służyć? Początkujacym do nauki,już azawansowanym do poprawiania techniki. Dla mnie to raczej jako ciekawostka,niż pomocne narzędzie....

A może po prostu dla zabawy. Myślę, że jeździsz tak jak większość, dla przyjemności. A zabawa to przyjemność. Równie dobrze można skrytykować funcarving, telemark, monoski, itp. a jednak są to różne formy, bądź stopnie zaawansowania narciarstwa. Życie należy sobie urozmaicać, a nie siedzieć w stereotypach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu dla zabawy. Myślę, że jeździsz tak jak większość, dla przyjemności. A zabawa to przyjemność. Równie dobrze można skrytykować funcarving, telemark, monoski, itp. a jednak są to różne formy, bądź stopnie zaawansowania narciarstwa. Życie należy sobie urozmaicać, a nie siedzieć w stereotypach.

Urozmaicaj sobie ile wlezie.Ani Tobie ani nikomu innemu nie zabraniam.Jak pisałem ,być może gdybym spróbowal to zmieniłbym bym zdanie,ale wiem jakie lubie zabawki i w co się lubię bawić i snowrails pozostałby zapewne tylko ciekawostka dla mnie.Brawo dla pomysłodawcy i konstruktorów,ale w moje gusta to nie trafia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nie ma szans - kilku "zapaleńców" pojeździ przez chwilę i będą wmawiać ludziom, że to rewolucyjny patent, a to po prostu kolejna lipa jakich pełno - np. to - http://www.raxski.com/ :):):)

Hi, Leski, the new decade 2010 is starting

and so is the RaxSki

Rax_web2.jpg

Wishing you new adventures in the new year !

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że dobrze sią stało że ktoś wymyślił Snowrails, daje to nowe możliwości... Co do krytykowania to wszystko można skrytykować, każdy rodzaj naraciarstwa ( i każdego innego sportu)... przecież nogi można połamać... idąc tym tropem to najlepiej byłoby w domu siedzieć, hmmm ale ale przecież i tu można umrzeć.

Ludzie, każdy sport jest mniej lub więcej kontuzjogenny, więc niech każdy ma prawo wyboru i jeździ na "wynalazkach" (CARVING- kilkanaście lat temu też był krytykowany, przez narciarzy klasycznych) jakie mu odpowiadają. :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...