skionline.pl sprzęt testy narty 15/16
Testy sprzętu - narty
TEST - Fischer RC4 The Curv DTX - mania skręcania
Nowa linia nart Fischera - The Curv - na łamach skionline.pl gościła już kilka razy. Do tej pory były to jednak przede wszystkim teksty informujące o innowacyjności i zaawansowaniu technologicznym tego produktu. Tym razem jednak miałem przyjemność przetestowania ich na stoku, w czasie kilku dni jazdy. Reklamowane jako niewiarygodnie dynamiczne i skrętne - nowe Fischery rzeczywiście takimi są. Na twardym, przygotowanym stoku potrafią zadziwić i wciągnąć w zupełnie inny wymiar jazdy…
TEST A lot of SUPER JOY by HEAD - tegoroczna propozycja dla pań
Nazywane potocznie "damskimi" narty od lat znaleźć można w katalogu każdej wiodącej marki. Producenci - z różnym skutkiem, nadmienić trzeba - prześcigają się w doborze technologii, które sprawiają, że paniom jeździ się łatwiej i przyjemniej. Jaką propozycję na ten sezon ma HEAD? Mówiąc krótko - bardzo dobrą. Zapraszam do przeczytania, co mamy do powiedzenia po testach, które przeprowadziłyśmy na lodowcu Hintertux.
TEST Fischer Transalp 88 - narty nie tylko dla skiturowców
Narty skiturowe są coraz popularniejsze w Alpach, ale także na naszym, krajowym podwórku zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników. Jest to naturalna kolej rzeczy - po zachłyśnięciu się nowoczesnymi ośrodkami alpejskimi, ich infrastrukturą i trasami, dla wielu narciarzy przychodzi moment, kiedy chcą zasmakować czegoś więcej - wędrówki przez zaśnieżone góry, kontakt z przyrodą, z dala od zatłoczonych stoków i głośnych kurortów. Oczywiście od czasu do czasu wracając jeszcze na "klasyczne", ubite trasy. Dla takich narciarzy Fischer przygotował swoją rodzinę nart Transalp.
TEST narty Blizzard Viva 8.1 IQ - MAX
Podczas ostatniego wyjazdu do doliny Oetztal testowałam buty z serii Viva na sezon 2011/12 i mówię: Viva Tecnica! Teraz przyszedł czas na narty Viva z kolekcji Blizzarda. Czy do tanga trzeba dwojga?
TEST Narty K2 Rictor
Model K2 Rictor po raz pierwszy wzbudził moje zainteresowanie podczas WorldSkitestu, który w kwietniu 2010 odbył się w austriackim Heiligenblut. Kilka miesięcy później, przeglądając wyniki WST, utwierdziłem się w swej ocenie i z zadowoleniem stwierdziłem, że deski spodobały się nie tylko mnie! Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie All Mountain.
Atomic Metron 04/05 - Test
Jeszcze kilka tygodni przed Austria Ski Testem miałem okazję pojeżdżenia na wszystkich modelach Atomica na sezon 2004/05 przez 6 dni w Bad Kleinkirhcheim gdzie odbył się test Atomica dla polskich klientów. Test austriacki pozwolił mi ugruntować moje wrażenia i porównać firmy między sobą, chociaż było to utrudnione, ponieważ wszystkie narty zostały zneutralizowane czyli szczelnie oklejone czarną folią. Chciałbym podzielić się wrażeniami z jazdy na nartach Atomica nowej generacji, czyli Metronach
Test nart 15/16
Atomic
- Cloud Eleven XT
- Cloud Nine
- Nomad Blackeye Ti
- Redster Doubledeck 3.0 SL
- Redster XT
- Redster XTI
Blizzard
- G-Power
- Power RC
- Power X8
- SRC
- Viva S5
Dynastar
- Active 9 Express
- Elite 11 Fluid
- Omeglass Pro Ti R21 Racing
- Omeglass S Fluid X
- Powertrack 84 Fluid
- Speed Course Fluid X
Elan
- Amphibio 14 EL 11
- Amphibio 16 ELX 14
- Amphibio 84 XTI ELX 12
- Insomnia ELW 11
- Inspire ELW 9
- SLX Fusion
Fischer
- Ivory
- Motive 80
- Progressor F18
- Progressor F19 Ti
- RC4 Worldcup SC
- Trinity
K2
- AMP Charger
- AMP Velocity
- iKonic 85 Ti
- LUV Machine 74 Ti
- Luvit 76
Nordica
- Cinnamon 76 CA EVO
- Dobermann SLR EVO
- Dobermann Spitfire Pro EVO
- Drive 78 CA EVO
- Fire Arrow 76 CA EVO
- Fire Arrow 80 TI EVO
Rossignol
- Experience 84 CA TPX
- Hero Elite ST Ti
- Hero Master R21
- Pursuit 400 Carbon
- Unique 10 W TPI
- Unique 4 W Xelium
Salomon
- W-Max XT10 Ti W
- W-Pro Lithium 10W
- X-Drive 8.0 FS XT12
- X-MAX XT 12 TI
- X-Pro SW XT12
- X-RACE + RACE PLATE XX
Stöckli
- Laser SL
Völkl
- Code Speedwall S UVO
- Essenza Allura
- Essenza Viola
- Racetiger Speedwall SL UVO
- RTM 75is
- RTM 81
Testy 15/16
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20