skionline.pl sprzęt serwis sprzętu narciarskiego
Serwis sprzętu narciarskiego - radzi Marek Żurawiecki
Tuning nart cz.8 - Ostrzenie krawędzi bocznych - prezentuje Marek Żurawicki
Tuning nart cz.8 - Ostrzenie krawędzi bocznych - prezentuje Marek Żurawicki
2020.04.22
W 8. odcinku serii Marek Żurawiecki zaprezentuje, w jaki sposób ostrzyć krawędzie boczne nart. Zwróćcie uwagę na precyzję i płynne ruchy w trakcie ostrzenia. Przyda się Wam niezmywalny marker, rękawiczki i pilniki, jakie opowie Marek? Zobaczcie i posłuchajcie sami.
Jak dobrać buty narciarskie - doradza Marek Żurawiecki
Jak dobierać/kupować buty narciarskie - doradza Marek Żurawiecki
2019.08.18
Wielu narciarzy, nawet takich którzy uprawiają ten rodzaj aktywności od kilku lat, przy wyborze sprzętu koncentruje się głównie na deskach i wiązaniach, do odpowiedniego doboru butów przywiązując zdecydowanie mniejszą wagę. Tymczasem prawidłowy dobór butów ma podstawowe znaczenie nie tylko dla komfortu samych nóg, ale także dla całokształtu naszego poruszania się po śniegu i stoku. Postanowiliśmy więc w serii artykułów poświęconych "bootfittingowi" przybliżyć nieco to arcyważne zagadnienie. W pierwszej części, wraz z naszym specjalistą, Markiem Żurawieckim, zajmiemy się ogólnymi zasadami dotyczącymi dobru butów narciarskich. W kolejnych częściach pokażemy, jak profesjonaliści potrafią "personalizować" buta, by idealnie "leżał" na nodze.
Rodzaje butów narciarskich - omawia Marek Żurawiecki
Rodzaje butów narciarskich - omawia Marek Żurawiecki
2018.12.08
W drugiej części naszego poradnika "bootfittingu" przyszedł czas, by zająć się kwestią rodzajów butów narciarskich. Wielki rozwój technologii produkcji narciarskiego obuwia spowodował, że każdy producent ma w swojej ofercie kilka rodzajów butów, a każdy z nich dedykowany jest trochę innemu użytkownikowi lub rodzajowi narciarskiej aktywności. Naszym ekspertem będzie, znany naszym czytelnikom z licznych porad sprzętowych, Marek Żurawiecki.
Wkładki w butach narciarskich
Wkładki w butach narciarskich - omawia Marek Żurawiecki
2017.11.13
W naszym krótkim poradniku dotyczącym personalizowania butów narciarskich, dochodzimy już do zagadnień, o istnieniu i znaczeniu których wiedza już tylko nieliczni narciarze. Jednym z najbardziej niedocenianych aspektów "bootfittingu" jest zastosowanie i odpowiedni dobór specjalnych wkładek do butów, które odgrywają duże znaczenie nie tylko w przypadku wygody i minimalizacji skutków zmęczenia stopy, ale także są niezwykle istotne przy prawidłowym prowadzeniu nart. Naszym ekspertem będzie -tradycyjnie już - znany naszym czytelnikom z licznych porad sprzętowych, Marek Żurawiecki.
Marek Żurawiecki / Sport Center
Tuning nart cz. 2 - Sprzęt - prezentuje Marek Żurawiecki
2017.10.17
W drugim odcinku Marek Żurawiecki podpowiada, co znaleźć powinno się w niezbędniku "młodego" serwisanta. O ile stół jest dość kosztowną, acz nie konieczną inwestycją, o tyle imadła, kątownik, ostrzałka, podcinarka do krawędzi, i co najmniej dwa pilniki o różnym granulacie to podstawowe "must have". Tak wyposażeni możemy "pielęgnować" narty na wyjazdach i czerpać z jazdy prawdziwą frajdę.
.
.
Marek Żurawiecki / Sport Center
Tuning nart cz. 1 - Wprowadzenie - prezentuje Marek Żurawiecki
2017.10.10
Przygotowanie i serwisowanie nart to temat rzeka. Teorii, jak najlepiej przygotować deski jest wiele, dlatego o pomoc w okiełznaniu zagadnienia poprosiliśmy eksperta z wieloletnim doświadczeniem. Marek Żurawiecki prowadzi serwis i sklep narciarski Sport Center od 1985 roku. W międzyczasie pogłębiał wiedzę pracując jako szkoleniowiec, product menager i serwisant dla takich firm jak Salomon, Atomic, Blizzard i Tecnica, w Polsce i we Francji.

Cykl filmów, który prezentować będziemy na łamach skionline.pl pozwoli Wam poznać tajniki doboru odpowiedniego sprzętu i metod, dzięki którym narty będą jeździć, a nie przesuwać się po śniegu.
Odbarczanie butów narciarskich - na czym polega?
Odbarczanie butów narciarskich - na czym polega?
2016.01.30
W kolejnych odcinkach naszego cyklu, w którym przedstawiamy kolejne etapy personalizacji buta narciarskiego - a więc jak najlepszego dopasowania go do potrzeb narciarza, a także dostosowania do kształtu stopy, dotarliśmy do momentu, w którym zaczynamy przedstawianie sposobów fizycznego ingerowania w kształt skorupy. Nasz ekspert, Marek Żurawiecki, prezentuje na czym polega ten proces i co możemy w ten sposób uzyskać
Tuning nart cz. 6 - Podwieszenie krawędzi - prezentuje Marek Żurawiecki
Tuning nart cz. 6 - Podwieszenie krawędzi - prezentuje Marek Żurawiecki
2016.01.01
W 6. odcinku serii Marek Żurawiecki wyjaśnia, co zrobić, gdy narty zostały już odpowiednio potratowane smarem - albo płynnym, albo na gorąco. Kolejna operacja nosi nazwę "podwieszania krawędzi", czyli podcinania ich od strony ślizgu.
Dla wprawnych serwisantów to bułka z masłem, ale początkującym proponujemy uważne śledzenie wskazówek Marka. Po co przyda się niezmywalny marker, rękawiczki i jakie pilniki dobrać?

Zobaczcie i posłuchajcie sami.
Tuning nart cz. 7 - Przygotowanie narty do ostrzenia - prezentuje Marek Żurawiecki
Tuning nart cz. 7 - Przygotowanie narty do ostrzenia - prezentuje Marek Żurawiecki
2014.12.08
Siódmy odcinek instruktażowej serii dotyczącej serwisowania sprzętu poświęcony jest procedurze przygotowania nart do ostrzenia. Zanim tzw. "pazur" pójdzie w ruch i odkryje krawędź, trzeba zabezpieczyć ślizg. Jak i czym, demonstruje krok po kroku Marek. W tej części dowiecie się również, jak postępować, by krawędź była gładka, a nie schodkowata.
Tuning nart cz. 5 - Smarowanie na gorąco - prezentuje Marek Żurawiecki
Tuning nart cz. 5 - Smarowanie na gorąco - prezentuje Marek Żurawiecki
2014.10.23
W piątym odcinku Marek Żurawiecki zdradza, jak aplikuje się na ślizgi tzw. smar bazowy. Proces to nieco bardziej skomplikowany od smarowania smarem w paście, wymaga bowiem użycia żelazka.

Smar hydrocarbonowy, w przeciwieństwie do smaru w paście w ogóle nie zawiera fluoru, a po scyklinowaniu ślizgów pozostaje go jedynie 10 proc. (smaru w paście pozostaje ok. 90 proc.). Biorąc jednak pod uwagę, że polietylen doskonale chłonie smar na gorąco, zdecydowanie warto go zastosować.
Tuning nart cz. 4 - Smarowanie pastą - prezentuje Marek Żurawiecki
Tuning nart cz. 4 - Smarowanie na zimno - prezentuje Marek Żurawiecki
2014.10.14
Czwarty odcinek cyklu skierowanego do osób, które same chciałyby zająć się serwisowaniem nart mówi o tym, w jaki sposób i jakim smarem potraktować narty. Pamiętajmy oczywiście o wcześniejszym "zrobieniu" krawędzi i oczyszczeniu ślizgi, które to czynności Marek Żurawiecki szczegółowo objaśnia we wcześniejszych odcinkach.

Po zastosowaniu uniwersalnego smaru w paście i wypolerowaniu nylonową szczotką możemy ruszać na stok.
Tuning nart cz. 3 - Czyszczenie ślizgów - prezentuje Marek Żurawiecki
Tuning nart cz. 3 - Czyszczenie ślizgów - prezentuje Marek Żurawiecki
2014.09.29
W trzecim odcinku z cyklu poświęconego serwisowaniu nart, Marek Żurawiecki demonstruje, jak wyczyścić ślizgi. Wbrew pozorom, nie wystarczy zwilżona wodą szmatka. Chcąc właściwie usunąć bród i natłuścić zole użyć należy przeznaczonych do tego celu preparatów w sprayu, np. marki TOKO.
poprzednie1 - 12 z 12następne
Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: