skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości

2017.03.28
Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości
Kliknij, aby powiększyć.
Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości
Z roku na rok przybywa fanów turystyki narciarskiej. Co za tym idzie, rośnie też zapotrzebowanie na najwyższej jakości sprzęt. W tym miejscu pojawia się w Atomicu odrębna kategoria - rodzina Backland. Przynależy do niej zarówno ekwipunek skitourowy, freeride’owy, freestyle’owy, jak i sprzęt do narciarstwa biegowego. Wszystkich członków rodziny łączy precyzja wykonania i wyposażenie w technologię race’ową dla zwiększenia mocy i komfortu jazdy.

Zdobądź każdy szczyt


Atomic produkuje sprzęt już od 60 lat. Te lata pozwoliły na zdobycie ogromnego doświadczenia w zakresie produkcji nart race’owych najwyższej klasy. Teraz doświadczenie to zostało przełożone również na narciarstwo turystyczne. Światowe sukcesy potwierdzają, że również w tym zakresie sprzęt Atomica jest mistrzowski. Przykładów nie trzeba daleko szukać - to właśnie na Backlandach nasz rodak, Andrzej Bargiel, pobił w zeszłym roku rekord Śnieżnej Pantery! Ultralekkie produkty z tej kategorii z pewnością ułatwią każdemu zdobywanie własnych szczytów i przełamywanie granic.

Buty Backland - swoboda, komfort i kontrola


Buty Backland podbijają rynek już trzeci sezon. Wyróżniają je trzy kluczowe atrybuty:
Swoboda ruchu przy wspinaniu - dzięki innowacjom, takim jak Frictionless Pivot i całkowicie usuwalnemu językowi, ruch przy wspinaniu jest zupełnie naturalny. Ponieważ buty ważą niecały kilogram (987 g), wspinaczka jest tak przyjemna, jak w specjalistycznym obuwiu górskim!
Pełna kontrola podczas jazdy - w przeciwieństwie do innych lekkich butów skitourowych, Backlandy wyposażone są w Carbon Spine, który zwiększa moc buta, a system Cross Lace zapewnia dokładne trzymanie stopy. Te technologie Atomica sprawiają, że zjazd w Backlandach jest wspaniałym doświadczeniem.

Buty skiturowe Atomic Backland NC
Buty skiturowe Atomic Backland NC

Buty skiturowe Atomic BacklandW
Buty skiturowe Atomic BacklandW

Prawdziwy komfort - dla zwiększenia wygody stworzyliśmy w pełni oddychający liner Backland Platinum. Buty są także jedynymi na rynku butami skitourowymi z technologią Memory Fit, czyli techniką ultraszybkiego dopasowywania i personalizowania butów pod wpływem ciepła.

Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości
Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości

Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości
Atomic Backland: jedna kategoria, moc możliwości

Kobiece powiększenie rodziny


W tym sezonie pomyśleliśmy o udogodnieniach dla kobiet. Dodaliśmy model buta dla osób, które dopiero zaczynają swą przygodę z touringiem, Backland NC. Rozwinęliśmy także narty Backland 85 W i Backland 78 W: dwa nowe modele zaprojektowane specjalnie z myślą o intensywnie rozwijającym się rynku kobiecego touringu. Sprzęt ten w pełni zachowuje cechy i moc uniwersalnych modeli, dodatkowo wzbogacony został o piękne grafiki i kolory.


Dla poszukiwaczy puchu i biegaczy


W narciarstwie turystycznym nie chodzi jednak tylko o podchodzenie. Prawdziwa zabawa dotyczy również zjazdów, najlepiej w świeżym śniegu. Dla poszukiwaczy wrażeń w puchu Atomic stworzył specjalną nartę Backland FR 109, która jest idealnym wyborem dla freeriderów, chcących założyć własną linię z dala od wyciągów.
A dla tych, którzy preferują biegi na płaskiej powierzchni znajdą się biegówki Backland UL 85 z ultralekkim rdzeniem Woodcore i nic nieważącymi wkładkami z karbonu, dla lepszego trzymania narty kilometr za kilometrem.

Narty Atomic Backland FR 109
Narty Atomic Backland FR 109

Narty skiturowe Atomic Backland UL 85
Narty skiturowe Atomic Backland UL 85

Tagi: #sprzęt narciarski #atomic #ski touring #narty turowe #tury #backland #weareskiing

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021