skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Kobieca kolekcja nart Atomica 16/17 - z uczuciem w każdym detalu

2017.02.22
Kobieca kolekcja nart Atomica 16/17 - z uczuciem w każdym detalu
Kliknij, aby powiększyć.
Kobieca kolekcja nart Atomica 16/17 - z uczuciem w każdym detalu
W Atomicu pomagamy wszystkim narciarzom bez wyjątku osiągnąć kolejny stopień zaawansowania. Dlatego posiadamy całą gamę sprzętu dedykowanego tylko dla kobiet. W tym sezonie wprowadziliśmy innowacje w naszych flagowych modelach All Mountain i Piste, a także ekscytujące nowości w kategorii Backcountry.

Piste i All Mountain


Vantage X W - uniwersalana królowa


Z dumą prezentujemy model Vantage X W, czyli nową linię nart all-mountain przeznaczoną dla kobiet. Perfekcyjnie zbalansowana, wydajna i łatwa w obsłudze narta jest idealna do wykonywania krótkich, szybkich skrętów na trasie, a nawet poza nią. Jednocześnie pozwala na delikatne szusy w dół stoku, przez co jest znakomitą następczynią modelu Affinity.

Kobieca kolekcja nart Atomica 16/17 - z uczuciem w każdym detalu
Kobieca kolekcja nart Atomica 16/17 - z uczuciem w każdym detalu

W ofercie znajdują się cztery modele kobiecych Vantage X o zróżnicowanej szerokości pod butem. Stworzone są na kształt litery V, co ułatwia wykonywanie skrętów przy niewielkim wysiłku. Posiadają podniesioną piętkę, utrzymującą środek ciężkości z przodu oraz lekki drewniany rdzeń Woodcore, który sprawia, że są bardzo lekkie i łatwe w noszeniu. Ponieważ narciarki oczekują najwyższej jakości sprzętu, model kobiecy został wyposażony w technologie zaczerpnięte z modelu unisex, tj. Carbon Tank Mesh, Exo Profile i Firewall. Dzięki temu narty te są bardzo trwałe i - co ważne - wspaniale się prezentują.

Narty Atomic Cloud
Narty Atomic Cloud

Cloud: czysta elegancja na trasie


Seria Cloud ze swoimi pięcioma modelami jest najbardziej popularną kategorią nart dla kobiet. Na samej górze plasuje się Cloud Eleven XT, niesamowicie wydajna narta z designerskim wykończeniem i wzmocnionym przodem. Taliowanie narty pozwala zarówno na wykonywanie krótkich i energicznych skrętów, jak i długich, płynnych łuków. Posiada rdzeń Light Woodcore, który tłumi drgania i sprawia, że narta jest lekka i przyjemna w noszeniu, bez utraty swojej wydajności. Poza tym w ofercie jest też bardzo popularny Cloud Nine, najlepiej sprzedający się model kobiecych desek średniej klasy, gwarantujący łatwość i elegancję. Wszystkie modele nart Cloud świetnie komponują się z butami Hawx, a szczególnie dobrze z wąskimi i dopasowanymi Hawx Ultra.

Backcountry


Backland W: dla pań żądnych przygód


Narciarstwo tourowe rozwija się bardzo szybko, a najszybciej właśnie wśród pań. W tym sezonie stworzyliśmy dwa nowe modele Backland przeznaczone dla kobiet, bazujące na technologii zastosowanej w nartach unisex. Wzbogaciliśmy je o kilka udogodnień i wykończyliśmy nowymi grafikami.

Narty Atomic Backland 85 W
Narty Atomic Backland 85 W

Wśród nich obecny jest Backland 85 W, wszechstronny zawodnik przystosowany do skitouringu. Rdzeń Ultra Light Woodcore i 85 mm szerokości pod butem gwarantują łatwość podchodzenia. Z kolei wspaniały zjazd zapewniają technologie Mountain Rocker, Step Down Sidewall czy stabilny Carbon Backbone - karbonowy kręgosłup na całej długości narty.
Deski tego modelu doskonale komponują się z butem Atomic Backland W, który jest bardzo lekki, wygodny i pozwala stopie na naturalny ruch.

Backland FR: debiutantka najwyższej klasy


Na sam koniec przedstawiamy kolejną debiutantkę - kobiecy model do narciarstwa dowolnego, Backland FR W. Są to następczynie popularnej serii Century i nowe ulubienice zawodniczki Molly Baker. Topowym modelem nowej kategorii jest Atomic Backland FR 109, idealny dla narciarek, które kochają płynąć w świeżym śniegu. Narty te wyglądają wspaniale, a przez Light Woodcore, szerokość pod butem 109 mm, rewolucyjny rocker HRZN Tech and Powder, dzięki któremu można swobodnie sunąć w puchu, gwarantują równie wspaniałe doznania.

Narty Atomic Backland FR W
Narty Atomic Backland FR W

Wybrane modele kobiecych nart będzie można sprawdzić podczas testów sprzętu Atomica i Salomona w czasie weekendowych eventów Radia Zet "Start do Nart". Odbędą się one w polskich ośrodkach narciarskich w następujących terminach:
- 24.02 - 26.02 w Szczyrku.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.testynart.pl oraz na Facebooku Atomic Skiing i Salomon. Zapraszamy do śledzenia!

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #atomic #dla kobiet #

powrót

Zobacz
ispo 2017 - Atomic kolekcja nart na sezon 17/18
ispo 2017 - Atomic kolekcja nart na sezon 17/18
ispo 2017 - Atomic kolekcja nart na sezon 17/18
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20