skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?

2019.11.15
Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?
Kliknij, aby powiększyć.
Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?
Narciarze, którzy planują zakup nowych desek na nadchodzący sezon stoją przed nie lada wyzwaniem. Bo jak tu - w tej mnogości marek, grup przeznaczenia i modeli - wybrać coś dla siebie? Nawet jeśli wydaje się nam, że mamy już ulubioną markę lub hipotetycznie wymarzone narty, trudno jest mieć pewność, że wybrany "na sucho" sprzęt będzie nam odpowiadał. Najlepszym sposobem, żeby się o tym przekonać, jest jego przebadanie. Jak? Na przykład wykonując na nim kilka skrętów.
Nawet jeśli jesteśmy świadomymi narciarzami - śledzimy trendy, prasę specjalistyczną i mamy niemałe doświadczenie, wybór nart nie jest łatwym zadaniem. Wiadomo, na świecie organizowane są testy, których wyniki można potem przeczytać i analizować. Ich organizatorzy dążą do jak największego obiektywizmu ocen. Ale nie da się ukryć, że koniec końców wrażenia z jazdy są zawsze sprawą indywidualną. Każdy bowiem oczekuje od sprzętu czegoś innego, ma inne preferencje, styl i technikę. Dobrze jest więc sprawdzić deski na "własnej skórze", żeby mieć pewność, że to na pewno narty dla nas. W końcu najważniejsze w jeździe jest osobiste poczucie komfortu.

W najbliższych latach, narciarskiego świata, na pewno nie czeka rewolucja na miarę tej carvingowej. Niemniej deski z roku na rok ewoluują. Sztab konstruktorów prześciga się z dnia na dzień w coraz to nowszych rozwiązaniach technologicznych i bajerach. Powstają innowacyjne modele, a te istniejące są stale ulepszane. Jak nadążyć za tym wszystkim i jednocześnie znaleźć idealne narty dla siebie? Najlepszą okazją będą oczywiście zorganizowane testy, choćby nawet jednodniowe.

Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?
Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?

Plusem testów jest nie tylko możliwość zapoznania się z kolekcją i wybrania ulubionego modelu. Jeśli już go odnajdziemy, możemy np. sprawdzić narty o podobnych, ale jednak różniących się parametrach. Jeśli nie jesteśmy zawodnikami, możemy swobodnie poeksperymentować z długością czy promieniem skrętu, w zależności od preferowanego stylu jazdy. Podczas testów przeważnie można również skorzystać z doradztwa ekspertów, którzy nie tylko znają się na narciarstwie, ale również na sprzęcie danej marki.

Z takiej możliwości warto skorzystać, jeśli na rynku pojawia się zupełnie nowa linia nart. Na przykład Fischer w tym sezonie zrezygnował z bardzo lubianej przez polskich narciarzy kolekcji Progressor. Jej miejsce zajęły narty RC ONE. Są wyjątkowe m.in. przez użycie w ich produkcji materiału Bafatex i szeregu innych ultranowoczesnych systemów… Ale o technologiach można pisać i pisać. Najlepiej jednak sprawdzić narty "pod własnym butem". Zwłaszcza, że w przypadku RC ONE mamy do poznania więcej niż 6 różnych modeli. Właśnie dlatego w tym sezonie Fischer przygotował serię testów w Polskich ośrodkach narciarskich. Ruszają już w pierwszy weekend Nowego Roku! Niebawem ukaże się na ten temat więcej szczegółów. A tymczasem śledźcie nas uważnie na @fischerskipolska na Facebooku i @fischerski_pl na Instagramie

Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?
Dlaczego warto przetestować narty przed zakupem?

Tagi: #sprzęt narciarski #narty #dobór #testy nart #fischer #jakie narty #zimazfischerem

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021