skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zanim kupisz gogle, sprawdź je na własne oczy

2019.11.23
Zanim kupisz gogle, sprawdź je na własne oczy
Kliknij, aby powiększyć.
Zanim kupisz gogle, sprawdź je na własne oczy
Zanim kupimy swój wymarzony produkt, dobrze jest najpierw przetestować go na własnej skórze. Sprzęt sportowy nie jest jednak tak łatwy do sprawdzenia w sklepie, jak np. odzież. W przypadku optyki narciarskiej trzeba rozróżnić pojęcie "mierzenia" od "testowania". Z założenia wyglądają podobnie, jednak by wybór był satysfakcjonujący, gogle lepiej sprawdzić w środowisku naturalnym.
Testowanie gogli narciarskich nie jest zbyt popularne. No bo przecież wystarczy założyć je na oczy w sklepie i od razu wiadomo, jak przez nie widać. Czy aby na pewno? Światło w sklepie to nie to samo, co zimowe - jakże zróżnicowane - warunki pogodowe. A jeśli do sprawdzenia mamy gogle wyposażone w szereg tak niezwykłych technologii jak gogle Smith, różnicę widać dosłownie… gołym okiem!

Widoczność we wszystkich modelach jest wyjątkowa dzięki unikatowemu rozwiązaniu. Inżynierowie marki Smith odkryli bowiem, że ludzkie oko ma czasami kłopot z właściwą interpretacją barw. Trzy podstawowe kolory - niebieski, czerwony, zielony - krzyżują się między sobą. W tych miejscach mózg napotyka trudności z interpretacją barw. Szkła wyposażone w technologię Chroma Pop filtrują te newralgiczne punkty. Zapewniają tym samym właściwe przetworzenie obrazów w naszej głowie.

Działanie ChromaPop
Działanie ChromaPop

Ale ChromaPop to nie tylko optymalizacja kolorów. Zapewni lepszą widoczność, ale i poprawia kontrast widzenia. Otwiera przed nami nowy, nieznany wymiar rzeczywistości. Ochroni oczy przed czynnikami zewnętrznymi i przeniesie Cię w inny - wyraźny i pełen konturów - świat.

A jeśli chcielibyście sprawdzić jeden model w przeróżnych warunkach pogodowych, Smith ma na to sposób. System szybkiego zmieniania szybek Smith MAG™ opiera się na prostym tricku wykorzystującym magnesy. Pozwoli Ci zmienić szybkę w mrozie i zawierusze, nawet bez konieczności ściągania rękawic. Jeśli więc warunki w górach zmienią się znienacka, to dla gogli Smith nie problem!

Zanim kupisz gogle, sprawdź je na własne oczy fot. Smith
Zanim kupisz gogle, sprawdź je na własne oczy fot. Smith

Brzmi wystarczająco dobrze? Tej zimy nie zabraknie okazji, żeby sprawdzić gogle Smith na własne oczy. Marka przyłączyła się bowiem do akcji #zimazfischerem. Przy okazji testów nart marki Fischer w polskich górach będziecie mogli również pojeździć w tych wyjątkowych goglach kultowej marki. Więcej szczegółów na naszym FB @smithopticspl oraz na kanałach @fischer ski polska i @fischerski_pl.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #gogle narciarskie #smith #4d mag #chroma pop #fischer #testy #zimazfischerem

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: