skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Gogle X-Tend Salomona - panoramiczny obraz i jakość HD

2011.10.18
Kliknij, aby powiększyć.
W sezonie 2011/2012 Salomon wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - gogle X-Tend. Projektując nowy model wprowadziliśmy trzy nowe rozwiązania, dzięki którym udało się stworzyć gogle z najwyższej półki - mówi Elina Vorger, manager firmy Salomon.
Główna idea zawarta jest w samej nazwie - "extend"- co oznacza "poszerzać", "rozciągać".
Podstawowa technologia to X-Tend Frame Koncept, czyli poszerzona szyba, dzięki której pole widzenia powiększone zostało o 24 proc. w porównaniu do najlepszych obecnie na rynku gogli narciarskich. Szerokokątny obraz to zasługa nie tylko większej szyby, ale także otaczającej ją wąskiej ramy, która - dzięki minimalnym rozmiarom - nie ogranicza widoczności gdy kierujemy wzrok w dół lub na boki.

Salomon Thermo Control System
Kliknij, aby powiększyć.
Salomon Thermo Control System
Thermo Control System polega na umieszczeniu w dwóch punktach ramy - w miejscu zetknięcia się gogli z czapką lub kaskiem i obustronnie przy bocznym mocowaniu paska - odpowiednio wyprofilowanych otworów wentylacyjnych. W połączeniu z powłoką przeciwmgielną, system TCS zapewnia dobrą cyrkulację powietrza i zapobiega parowaniu podczas jazdy. Wilgoć odprowadzana jest bocznymi otworami na zewnątrz, natomiast górą przedostaje się do wewnątrz chłodne powietrze.Salomon Custom Frame
Kliknij, aby powiększyć.
Salomon Custom Frame
Custom Frame - elastyczna rama łącząca bardzo wąską oprawę gogli X-Tend z elastycznym stelażem i przylegającą do twarzy gąbką, gwarantuje komfort użytkowania. Regulując obwód, sprężyste łącze Custom Frame ugina się i zapewnia dokładne dopasowanie do twarzy. Gąbka o odpowiedniej twardości gwarantuje odpowiednią izolację i dobrze przylega do twarzy.

Prócz innowacyjnych technologii, w goglach Gogle X-Tend zastosował najwyższej jakości szkła BNL firmy Essilor - jednego z liderów w produkcji szkieł optycznych. Profesjonalne szkła przeciwsłoneczne BNL chronią oczy dzięki zastosowanym filtrom UVA/UVB i są niezwykle odporne na uderzenia.

Kolekcja gogli Salomon X-Tend 2011/12

Tagi: #salomon #gogle narciarskie #x-tend
poprzednia stronastrony: 1  2  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021