skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Puchowe narty Salomona, czyli rocker razy dwa

2011.10.26
Salomon Rocker2
Kliknij, aby powiększyć.
Salomon Rocker2
Najnowszy model Salomona to zaawansowany freerider. Lekka konstrukcja i obustronny rocker pozwalają na zwinne skoki i miękkie lądowania w puchu.
- Wykonując coraz trudniejsze triki doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy nart, które będą żwawe i wytrzymałe - będą kręcić, wirować, lądować tyłem, a przy tym zapewnią stabilność, czyli to, co najbardziej ceniliśmy w zaprezentowanym po raz pierwszy w 2008 roku modelu Rocker. W wyniku współpracy z Salomonem, połączeniu ich wiedzy i naszego doświadczenia powstał Rocker 2 - narty, o które prosiliśmy - opowiada Dane Tudor, zawodnik z teamu Salomona.

W Rocker 2 zastosowano technologię Twin Rocker Concept, czyli konstrukcję polegającą na uniesieniu dziobów i piętek, co umożliwia swobodną jazdę w głębokim śniegu, zarówno przodem jak i tyłem. Choć "naturalnym środowiskiem"
Twin Rocker Concept
Kliknij, aby powiększyć.
Twin Rocker Concept
Rockera jest puch, dzięki zastosowaniu pod butem profilu Camber, narty zaskakująco dobrze radzą sobie również na przygotowane j trasie. Dociskając narty w skręcie, profil Camber ugina się wypychając dzioby i piętki ku górze, dzięki czemu deski płynnie wycinają w ubitym śniegu, a wpadając w puch momentalnie wydostają się na powierzchnię.

Umiejętność szusowania w głębokim śniegu zawdzięczają także szerokiej geometrii i niezbyt mocnemu taliowaniu.

Brak stalowych krawędzi w okolicach dziobów i piętek sprawia, że narty są lżejsze, zwinniejsze i nie zakopują się podczas zabawy w puchu.

W miejscach, gdzie narty szczególnie narażone są na skręcanie, wstawiono zapewniający odpowiednią sztywność i lekkość materiał o strukturze plastra miodu. Dzięki zastosowaniu technologii "low rise" (mniejszy stopień podgięcia narty), udało się również zwiększyć stabilność i wyeliminować wibracje, które często towarzyszą jeździe na nartach o uniesionym profilu.

Model o długości 192 cm przeznaczony jest dla zaawansowanych, preferujących agresywną jazdę narciarzy. Mimo sporych rozmiarów, narty są całkiem łatwe z prowadzeniu.

Krótszy, 184-centymetrowy Rocker 2 dostarczy wiele frajdy podczas szusów w puchu, lecz przy zeskokach z dużych wysokości może okazać się niewystarczająco stabilny.

Rocker 2 to deski dla osób lubiących zabawę, skoki w puchu i jazdę w głębokim śniegu; nie zawiodą również, gdy zdarzy wam się zjechać na trasę. Lekko uniesione dzioby sprawiają, że nie zakopują się podczas jazdy w głębokim śniegu. Krótki odcinek stalowych krawędzi wstawionych w piętki nart chroni je przed uszkodzeniem.

AM / skionline.pl

Więcej informacji o nartach Salomon
skionline.pl
Tagi: #narty #salomon #rocker #rocker2 #freeski #freeride
poprzednia stronastrony: 1  2  3  4  5  6  7  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: