skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa

2018.02.07
Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa
Kliknij, aby powiększyć.
Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa
Narciarstwo niezaprzeczalnie jest sportem, który daje ogromne poczucie wolności. Całodzienny kontakt z naturą, szum prędkości w uszach, wiatr we włosach… No właśnie, we włosach? Trzeba pamiętać, że narciarstwo to również sport ekstremalny, dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo i chronić naszą głowę. Koniecznie należy wyposażyć się w kask i gogle najwyższej klasy. Marka Salomon stworzyła szereg udogodnień, dzięki którym pozostajemy bezpieczni przy maksymalnym komforcie i stylowym wyglądzie.

Dobra amortyzacja i dopasowanie


Z punktu widzenia bezpieczeństwa na stoku najważniejszym elementem ekwipunku są kaski. Nie tylko chronią naszą głowę, ale też zapewniają jej wygodę i komfort cieplny. Powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości i przy użyciu zaawansowanych technologii. Większość modeli kasków Salomona wyposażonych jest w unikatową technologię EPS 40, która wspomaga amortyzację drgań przy upadkach i zderzeniach przez wnętrze kasku. Innym środkiem wspomagającym bezpieczeństwo kasków jest ABS. W tym przypadku skorupa formowana jest wtryskowo. Dzięki temu sprawia, że kask jest odporny na przebicia i lepiej amortyzuje drgania. Żeby dobrze spełniał swoją funkcję, musi być idealnie dopasowany do naszej głowy. Nie może spadać przy upadkach czy zderzeniach, dlatego bezwzględnie powinien być w dobrym rozmiarze. Jednak nawet głowy o tym samym obwodzie mogą się różnić. Z myślą o tym marka Salomon postanowiła wyposażyć większość swoich modeli w pokrętło do regulacji, które ułatwia idealne dopasowanie.

Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa
Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa

Komfort cieplny przez cały dzień


Bezpieczeństwo to oczywiście sprawa podstawowa, ale kaski pełnią jeszcze jedną, ważną rolę. Mianowicie zapewniają nam komfort i ciepło podczas jazdy na nartach. Wiele modeli Salomona wyposażonych jest w technologię AirFlow, która zapewnia przepływ powietrza, dzięki systemowi kanalików wentylacyjnych w skorupie kasku. Najnowszą technologią opracowaną przez Salomona jest TCS (Thermo Control System), która reguluje temperaturę wewnątrz. Kask staje się tym samym jeszcze wygodniejszy. Nie ma więc potrzeby zakładania pod spód kominiarki - wręcz nie należy tego robić. Kask sam w sobie jest ciepły, a zarazem przewiewny i świetnie dopasowuje się do głowy. A do kasku, dla zwiększenia bezpieczeństwa i wygody, idealnie dopasowują się gogle Salomon!

Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa
Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa

Ochrona oczu


Gogle to wbrew pozorom także istotna kwestia z uwagi na bezpieczeństwo. Poprawiają widoczność, chronią oczy od wiatru i śniegu, a przede wszystkim od promieni słonecznych. W górach słońce operuje mocniej, a promienie odbijane są od śniegu, co jeszcze zwiększa ich szkodliwe działanie. Konieczne jest więc zastosowanie wysokiej klasy szybek z filtrami UV. Modele kasków Salomon Mirage i Driver + mają wbudowaną osłonę przeciwsłoneczną. Jeśli wybieramy jednak standardowe rozwiązanie, rama gogli powinna być dobrze dopasowana, zarówno do kasku, jak i do twarzy. Dzięki opracowanej przez Salomona technologii Custom-ID Fit gogle dostosowują się do twarzy już przy pierwszym założeniu. Wyposażone są w nią takie modele jak Salomon XT-ONE i Four Seven. Ale to nie koniec udogodnień. Wszystkie modele gogli Salomon zapewniają szerokie pole widzenia, dzięki specjalnej, cienkiej konstrukcji ramki. System AirFlow - podobnie jak w kaskach, zapewnia przepływ powietrza, zapobiegając parowaniu szybek. Daje tym samym pewność, że zaparowane szybki nie ograniczą nam widoczności na stoku.

Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa
Kask i gogle Salomon dla bezpieczeństwa

Stosując kaski i gogle jesteśmy dużo bezpieczniejsi. Jednak nawet najlepszy sprzęt nie uchroni nas od wypadków, jeśli w górach nie włączymy myślenia. Brawurowa jazda i niezważanie na innych użytkowników stoków zawsze stwarzają groźne sytuacje. A jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat kasków, gogli oraz bezpieczeństwa, odwiedźcie portal StacjaEksperta.pl i na FB


skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #kaski narciarski #gogle narciarskie #narty #salomon #bezpieczeństwo

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: