skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Narty Salomon XDR, czyli co narciarze lubią najbardziej?

2018.07.06
Narty Salomon XDR, czyli co narciarze lubią najbardziej?
Kliknij, aby powiększyć.
Narty Salomon XDR, czyli co narciarze lubią najbardziej?
Marka Salomon od siedmiu dekad dostarcza narciarzom najwyższej klasy produktów, poczynając od odzieży, poprzez gogle, kaski, a kończąc na najważniejszym - nartach. Przy tworzeniu najnowszej kolekcji desek, inżynierowie brandu postanowili zadać realnym użytkownikom stoków pytanie, co najbardziej podoba im się w narciarstwie. Okazało się, że większość narciarzy szczególnie docenia zastrzyk adrenaliny, która uwalnia się w organizmie w miarę przemieszczania się w dół stoku. Czyli wszystko się zgadza - filozofia #timetoplay doskonale wpisuje się w tę potrzebę poczucia wolności.

(Do)wolność odkrywania


W związku z tym Salomon postanowił stworzyć zupełnie nową linię nart. Model XDR ma dawać pełne poczucie swobody w każdym terenie. Poprzez "każdy teren" rozumiemy tutaj dosłownie wszystkie zakamarki, jakie możliwe są do eksplorowania w ośrodkach narciarskich. Deski XDR są odpowiedzią na najnowszą modę, która narciarstwo all-mountain zamieniła raczej w narciarstwo "all-piste". Większość producentów stawia na funkcjonalność nart z grupy all-mountain do jazdy po trasie, nie zważając na potrzebę użytkowników, żeby czasem wyjechać poza wyznaczony tor jazdy.

Nowy wymiar uniwersalności


Dlatego model XDR ma w sobie wszelkie cechy uniwersalności. Narty te wyróżnia przede wszystkim lekkość, którą zawdzięczają opatentowanej przez Salomona technologii C/FX. Rdzeń z drewna i tytanu, wzmocniony dodatkowo połączeniem lnu z włóknami węglowymi sprawia, że deski są ultralekkie, a przy tym twardsze i lepiej amortyzujące drgania. Progresywny dziób w połączeniu z rockerem pozwala im łatwo przystosować się do każdego terenu. Niezależnie więc, czy pędzimy po twardej trasie czy w puchu po pachy, narty będą zachowywać się wzorowo.

Towarzysz zabawy w każdych warunkach


Deski z rodziny XDR to perfekcyjny partner dla narciarzy, którzy cenią wolność i uniwersalność. Są bardzo zwrotne i szybko reagują na polecenia. Łatwo przechodzą ze skrętu w skręt, a przy tym dobrze prowadzą się nawet przy sporych prędkościach, zapewniając pełną kontrolę. Niezależnie od tego, czy delektujemy się porannym sztruksem, pędzimy po zmrożonym jak beton lodzie, płyniemy w świeżym śniegu czy też taplamy się w wiosennym cukrze, narty Salomon XDR z pewnością nas nie zawiodą.

Model dostępny jest na rynku w dwóch wersjach, Salomon XDR 80 TI oraz Salomon XDR 84 TI. Różnica tkwi w szerokości narty pod butem. Szerszy model z pewnością lepiej będzie się sprawował w jeździe po świeżym śniegu, węższy - na ubitej trasie.
Więcej informacji na temat doboru odpowiedniego modelu nart z rodziny Salomon XDR (a także wielu innych) znaleźć można na portalu StacjaEksperta.pl i na FB

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #salomon #xdr #uniwersalne #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: