skionline.plsprzęt testy wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Lekkie mogą być ciepłe - skarpety Icebreaker pod lupę!

2010.12.31
SKIER+ Mid Over the Calf
Kliknij, aby powiększyć.
SKIER+ Mid Over the Calf
"Merynosy żyją w Alpach Południowych Nowej Zelandii, a spośród innych gatunków wyróżnia je doskonale chroniąca przed lodem i śniegiem dodatkowa warstwa wełny" - czytamy w katalogu firmy Icebreaker, w którym - prócz całosezonowych kolekcji odzieży - znajdujemy również bogatą ofertę skarpet dla aktywnych.
Najbliższymi "współpracownikami" nowozelandzkiej firmy są właśnie merynosy, które dostarczając wyjątkowego, niezwykle cennego w produkcji odzieży i skarpet runa przyczyniają się do sukcesu i rozwoju marki.

Zachęceni kuszącym hasłem reklamowym "Think, don’t stink!" (czyli, w wolnym tłumaczeniu, "Pomyśl i nie ciągnij!") testom poddaliśmy skarpety z serii dla narciarzy - model SKIER+ Mid Over the Calf.

Skarpety wykonane są z wełny merynosów, która - w przeciwieństwie do tradycyjnego runa - nie drapie jak diabli, a jej włókna są dużo cieńsze, przez co szybciej schnie, pozwala skórze oddychać i nie akumuluje nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, (to informacja dla troszczących się o Matkę Ziemię) jest surowcem odnawialnym i podlegającym biodegradacji.

Na pierwszy rzut oka, spodobało nam się, że są cienkie w miejscach gdzie stopa powinna precyzyjnie przylegać do wkładki buta, lecz w newralgicznych miejscach posiadają wzmocnienia i grubszy splot, co z kolei zapobiega otarciom i dyskomfortowi podczas jazdy.

SKIER+ Mid Over the Calf
Kliknij, aby powiększyć.
SKIER+ Mid Over the Calf
Wykończenie z gęsto tkanego, elastycznego włókna zastosowano w okolicy ścięgna Achillesa - to szczególnie ważne, bo w tym miejscu skarpety nie mogą się zsuwać lub "rolować". Bardzo elastyczny materiał okala również kostkę i górną stronę śródstopia, dzięki czemu skarpeta podczas całego dnia użytkowania pozostaje na swoim miejscu.
Na otarcia narażone są również okolice palców, ale nie w tych skarpetach! Icebreaker stosuje asymetryczne wykończenie palców - inne w prawej i lewej skarpecie.

Poddane intensywnemu użytkowaniu, zdały egzamin na pięć. Szczególnie warte rekomendacji osobom, które lubią wąskie wkładki i cenią sobie dobrze dopasowane buty narciarskie. Pomimo niskiej wagi i cienkiej warstwie, skarpety są bardzo ciepłe, co zdecydowanie odróżnia je od podobnych, lecz wykonanych z syntetycznych włókien modeli.

I jeszcze dwa słowa o pielęgnacji. Skarpety w dużej mierze same o siebie dbają - mówiąc wprost - nie śmierdzą i błyskawicznie schną, a jak twierdzi producent, najdłużej użytkowane były przez 196 dni… pod rząd. My uważamy jednak, że warto je od czasu do czasu przeprać, pamiętając że - nie wolno do tego celu stosować płynów zmiękczających lub wybielaczy i wybrać program piorący przy 30 stopniach.

Skarpety dostępne są w sklepach sportowych i kosztują ok. 100 zł.

skionline.pl

SKIER+ Mid Over the Calf
Kliknij, aby powiększyć.
SKIER+ Mid Over the Calf
SKIER+ Mid Over the Calf
Kliknij, aby powiększyć.
SKIER+ Mid Over the Calf
SKIER+ Mid Over the Calf
Kliknij, aby powiększyć.
SKIER+ Mid Over the Calf

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 19/20
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020