skionline.plsprzęt testy Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Maska chroniąca twarz marki Reusch - test

2008.12.18
Maska Reusch
Kliknij, aby powiększyć.
Maska Reusch
Pogoda w górach bywa bardzo kapryśna. Jednego dnia możemy doświadczyć słońca, zamieci i wiatru, taki więc wybierając się na narty należy właściwie dobrać odzież, która ochroni przed przykrymi skutkami pogodowych zmian. Warto również podkreślić, iż wspomniana, dobrze dobrana odzież ochronna umożliwi nam jazdę i czerpanie przyjemności z uprawiania białego szaleństwa nawet w wietrzne, lub śnieżne dni.
Gdy temperatura spada poniżej zera, a na stoku zaczyna wiać silny wiatr koniecznie pomyśleć trzeba o zabezpieczeniu twarzy. W przeciwnym razie zafundujemy sobie niekoniecznie chciany peeling, a w ekstremalnych sytuacjach nabawimy odmrożeń. Żadne z wymienionych doświadczeń do przyjemnych nie należy, tak więc lepiej z góry zaopatrzyć się w maskę ochronną.

Do testu wybraliśmy produkt marki Reusch. Maska doskonale chroni twarz oraz szyję, zapinana jest z tyłu na rzep. W części osłaniającej twarz wycięty jest otwór umożliwiający swobodne oddychanie przez nos - w tym miejscu maska jest dobrze wyprofilowana, nie przesuwa się i nie ugniata. W okolicy ust wszyto wstawkę z delikatnej siateczki, tak aby podczas wydychania ciepłego powietrza maska nie wilgotniała. Od środka, w części, gdzie przylega do twarzy producent zastosował miękki, ciepły i przyjemny w dotyku fleece. Dolna, chroniąca szyję część wykonana jest natomiast z miękkiego, śliskiego materiału, dzięki czemu, w trakcie ruchu maska "nie czepia się" odzieży i nie zwija, zapewniając szczelną ochronę szyi. Całość, oczywiście nie przepuszcza wiatru.

Maska produkowana jest niestety tylko w jednym, uniwersalnym rozmiarze. Regulację zapewnia jedynie rzep wszyty z tyłu.

Gogle i kask uzupełniaja ochronę przed wiatrem i mrozem
Gogle i kask uzupełniaja ochronę przed wiatrem i mrozem


Maska wykonana jest z materiału Softshell Stormbloxx™, który zapewnia doskonałą ochronę przed lodowatym wiatrem i padającym śniegiem. W związku z tym, że jest to tkanina oddychająca, nadmiar pary odprowadzany jest na zewnątrz, a maska pozostaje sucha.
Parametry materiału: wodoodporność 5000 mm, oddychalność 9000g/m2/24h

Niewielki wymiary oraz niska waga sprawiają, że maskę zawsze warto mieć przy sobie. Uzupełnieniem, zapewniającym optymalną ochronę przed wiatrem i mrozem będą odpowiednio dobrane gogle i kask.


Jacek Ciszak
skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 21/22
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20