skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nordica: Gransport znaczy komfort

2006.11.17
Gransport to linia nart i butów narciarskich z kolekcji firmy Nordica na sezon 06/07. Wspólną cechą tych produktów jest perfekcyjne wykonanie i komfort użytkowania. Zwłaszcza w butach narciarskich zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, mających zapewnić użytkownikowi maksimum wygody.
Nordica oferuje trzy modele butów we wspomnianej linii: Gransport 10, Gransport 12 i Gransport 14.

Wszystkie buty z linii Gransport wyposażone są w automatyczny system SKI-WALK oraz odchylaną tylną część cholewki, co zapewnia wyjątkowy komfort chodzenia, a także zakładania i ściągania butów. Samo zapięcie górnych klamer i pochylenie się do przodu powoduje automatyczne zablokowanie buta w pozycji SKI i ustawienie nogi pod właściwym kątem do zjazdu. Wystarczy rozpiąć górne klamry, by but rozchylił się do pozycji STEP IN/WALK. Noga może wówczas poruszać się w bucie bardziej swobodnie, dzięki czemu łatwiej się chodzi. Możliwość takiego "otwarcia" buta ułatwia jego włożenie, które nawet w pozycji stojącej nie nastręcza najmniejszych trudności. Z pozycji STEP IN/WALK do pozycji SKI but wraca za jednym trzaśnięciem klamry.

Otwieranie i zamykanie buta ułatwia dodatkowo klamra Servolock, zaprojektowana w taki sposób, by zminimalizować wysiłek potrzebny do jej zapięcia, a także pasek POWER DRIVER Velcro z wstawką z elastomeru w tylnej części.

Komfort użytkowania butów z linii Gransport wynika także ze sposobu zaprojektowania buta wewnętrznego. W najszerszej części stopy ma on szerokość aż 104 mm. Wygodne wkładanie nogi do buta zapewnia tzw. tylne wejście. Strefa buta wewnętrznego na podbiciu stopy położona pod językiem jest elastyczna, dzięki czemu łatwo dopasowuje się do kształtu stopy, co poprawia komfort użytkowania. Taki sposób zaprojektowania buta zapewnia optymalne dopasowanie do nogi, a jednocześnie jej właściwą stabilizację.

Wszystkie modele butów z linii Gransport posiadają wkłady formowalne termicznie: od wersji najsztywniejszej - Performance (model Gransport 14) poprzez średnio sztywną - Precision (model Gransport 12), aż po najbardziej komfortową - Comfort (model Gransport 10). Dzięki takiemu formowaniu strefy buta w okolicach pięty, kostki i śródstopia dopasowują się do kształtu stopy.

Wszystkie buty z linii Gransport posiadają wyjmowany tylny spojler, klamry z mikroregulacją i ruchome zaczepy klamer. Skorupa wykonana jest w technologii podwójnego wtrysku. Flex Index wynosi odpowiednio: 80 (Gransport 10), 90 (Gransport 12) i 100 (Gransport 14). Buty produkowane są w rozmiarach 24.0 - 31.0.

Joanna Wrona / skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Wiadomości: Wiadomości:
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20