skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rozpoczął się WorldSkitest 2015

2015.03.25
Rozpoczął się WorldSkitest 2015
Kliknij, aby powiększyć.
Rozpoczął się WorldSkitest 2015
Jeden z największych testów narciarskich na świecie - WorldSkitest - rozpoczął się w austriackim regionie SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental. Co roku jego wyniki docierają do 45 milionów narciarzy na całym świecie, a nagrody przyznawane przez międzynarodowe grono testerów są powodem do dumy wszystkich wyróżnionych producentów nart. Portal skionline.pl jest partnerem testu od jego pierwszej edycji; w tym roku nowości testujemy już po raz 14.
Na czym polega sukces i popularność organizowanego co roku w różnych częściach Austrii testu?
Aby uczynić wyniki testów jak najbardziej obiektywnymi i sprawiedliwymi, przygotowana jest specjalna, skrupulatnie przestrzegana procedura testowania. Wszystkie zgłoszone do testu narty zakwalifikowane są do jednej z grup - Race, High Performance, All Mountain, Allround, Twin Tip i Open Space, a każda z nich dzieli się jeszcze na kategorię damską i męską. Następnie narty pokrywane są dokładnie czarną folią maskującą, tak by testujący nie mieli żadnej możliwości zobaczenia, na jakim sprzęcie jeżdżą. Liczą się tylko i wyłącznie odczucia z jazdy. Po każdym zjeździe testujący wypełniają specjalną kartę, w której przyznają ocenę od 1 do 10 za następujące właściwości desek: długi skręt, krótki skręt, trzymanie krawędzi, stabilność i łatwość prowadzenia, wrażenia ogólne. Sumując punkty w każdej kategorii dla każdej narty osobno, a następnie uśredniając wyniki, wyłaniane są zwycięskie modele. Tak pokrótce wygląda metodyka testu.

WorldSkitest - wyniki testów

Wzór karty testowej
Wzór karty testowej

Wszystko to odbywa się na trasie dostępnej tylko i wyłącznie dla testujących, wybranej tak, by można rzetelnie ocenić wszystkie właściwości nart. W tym roku, podobnie jak przed trzema laty - WorldSkitest odbywa się w największym połączonym regionie narciarskim w Austrii - SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental. O samym regionie pisaliśmy już na łamach naszego portalu - zainteresowani znajdą szczegółowe relacje i mnóstwo zdjęć w artykułach SkiWelt tam i z powrotem i SkiWelt w poszuiwania innego świata (narciarskiego))

WorldSkitest 2012
WorldSkitest 2012

Tradycją WorldSkitest jest obecność na testach nie tylko licznych dziennikarzy reprezentujących największe narciarskie media na świecie, ale także sportowców, których kompetencje oceniania sprzętu są absolutnie niekwestionowane. W tym roku gośćmi i testerami są m.in. Bernadettte Schild, Cornelia Hütter, Reinfried Herbst, Vincent Kriechmayr z Austria Ski Team, mistrz świata w skicrossie - Andrea Limbacher, Dominik Paris, mistrz olimpijski i potrójny mistrz świata Stephan Eberharter, podwójna złota medalistka olimpijska i mistrzyni świata Petra Kronberger, mistrz olimpijski Fritz Strobl, a także wielu innych. Oprócz ciężkiej pracy, impreza jest więc świetną okazją do spotkania prawdziwych sław narciarstwa alpejskiego i nie tylko.


W tym roku skionline.pl przygotowało dla swoich wiernych i aktywnych czytelników niespodziankę - na WorldSkitest zaproszonych zostało dwóch aktywnych użytkowników forum. Warto się zalogować i aktywnie uczestniczyć w dyskusjach, bo jak widać - zdarzają się naprawdę przyjemne niespodzianki.

Wyniki testu będą podane do publicznej wiadomości jak zwykle jesienią, w dniu rozpoczęcia Alpejskiego Pucharu Świata w Soelden.

pk/skionline.pl

Tagi: #austria #tyrol #skiwelt #testy nart #worldskitest #skitest

powrót

Zobacz
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021