skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Salomon najbardziej utytułowanym brandem w męskiej edycji Alpejskiego Pucharu Świata

2012.03.21
Klaus Kroell
Po raz pierwszy w historii sięgającej 1991 roku, od momentu gdy francuski producent wyprodukował swój pionierski model butów race’owych, w sezonie 2011/2012 Salomon odniósł najwięcej sukcesów w męskiej edycji Alpejskiego Pucharu Świata. Korzystający ze sprzętu Salomona zawodnicy startowali we wszystkich pięciu konkurencjach, po których aż 46-krotnie stawali na podium, w tym 11-krotnie na jego najwyższym stopniu!
Największe sukcesy teamu Salomona w minionym sezonie:

- Mała Kryształowa Kula za zjazd dla Klausa Kroella i 2. miejsce Beata Feutza w tej samej kategorii;
- Niemal po połowie rozegranych w minionym sezonie zawodach narty Salomona "wjeżdżały" na podium, co więcej, po każdym z rozegranych zjazdów zawodnik z teamu Salomona stawał na jednym ze stopni "pudła";
- Młodzi zawodnicy Salomona - Johannes Kroell i Florian Scheiber zajęli 1. i 2. miejsce w Pucharze Europy w kategorii zjazd;
- Po genialnym sezonie 2011/2012 wschodząca gwiazda narciarstwa alpejskiego - Alexis Pinturault potwierdził chęć współpracy z Salomonem do 2014 roku. Alexis "wjeżdżał" tej zimy na podium aż 6-krotnie, w tym na najwyższy stopień po slalomie równoległym rozegranym w Moskwie.

"Młoda krew" w teamie Salomona - Beat Feutz 2. w klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata!

Beat Feutz
Kliknij, aby powiększyć.
Beat Feutz
Odnosząc ostatniej zimy 4 zwycięstwa (2 w zjeździe i 2 w super gigancie) i 9-krotnie stając na podium, Beat dołączył do największych gwiazd w Alpejskim Pucharze Świata. Feutz triumfował na oczach swoich fanów w słynnym, zaliczanym do "klasyków", zjeździe w Wengen oraz - w tej samej konkurencji - na trasie w Soczi, która będzie areną zmagań podczas Olimpiady w 2014.
W imponującym stylu wygrał również rozgrywane na bardzo wymagających trasach w Kvitfjell i w Val Gardenie super giganty. Podsumowując, mający na koncie cztery miejsca na podium w super kombinacji i miejsca w pierwszej dwudziestce w gigancie Feutz jest aktualnie z jednym z najbardziej wszechstronnych alpejskich talentów. Determinacja, spokój i umiejętność niepoddawania się presji z pewnością pomogą młodemu Szwajcarowi odnosić kolejne, spektakularne sukcesy.

Młode, wyposażone w nowej generacji sprzęt pokolenie wyrusza na podbój tras Pucharu Świata
Beat Feutz
Beat Feutz
Reasumując, miniony sezon był dla Salomona pasmem wielkich sukcesów, na które zapracowało młode pokolenie alpejczyków. W połowie sezonu udało się przekonać Beata Feuza na zmianę butów i "zaufanie" nowym X-Lab Oversize Pivot. W rozgrywanej w Chamonix super kombinacji Romed, Alexis i Beat wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Francuski talent Alexis Pinturault, po raz pierwszy w karierze, na nartach Salomona wywalczył podium w slalomie. W "ręce" młodego pokolenia trafił sprzęt z najwyższej, światowej półki!

- Jestem niezwykle dumny z 2. miejsca w klasyfikacji generalnej i gotowy, by w przyszłym sezonie powalczyć o Wielka Kryształową Kulę. Mój sukces w ogromnej mierze jest zasługą całego teamu Salomona, z którym mam przyjemność pracować od 2006 roku. - podsumowuje sezon 2011/2012 Beat Feutz.

Więcej o nartach Salomon na stronie salomon.com

Źródło: Amer Sports / opracowanie skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #salomon #alpejski puchar świata #feutz #pinturault #kroell

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20