skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

skionline.pl rekomenduje: sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

2018.01.23
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Kliknij, aby powiększyć.
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
W naszej codziennej praktyce prowadzenia portalu narciarskiego, często spotykamy się z zapytaniami, o dobre, sprawdzone miejsca - sklepy, serwisy, wypożyczalnie, szkoły narciarskie - w których usługi są na najwyższym poziomie, obsługa kompetentna i rzeczowa, a klient i jego problemy - zrozumiane. Dlatego postanowiliśmy rozpocząć cykl artykułów, w których będziemy rekomendować miejsca tego typu, które znamy i szanujemy, które spokojnie możemy polecić nie tylko ze względu na ofertę, ale także poziom usług. Na początek cyklu prezentujemy firmę Ekspert-Sport w Bielsku-Białej.

Warto przeczytać:

Firma Ekspert-Sport powstała osiemnaście lat temu, jak podkreśla jej właściciel Ryszard Filarski - z miłości do narciarstwa. Jest lokalnym przedstawicielem Fischer, Head, Rossignol, Volkl na terenie południowej Polski. Jest też autoryzowanym salonem znanych (i uznanych) marek Atomic i Salomon. Firma prowadzi sprzedaż stacjonarną na terenie Bielska-Białej. W sezonie zimowym zajmuje się także profesjonalnym, ręcznym serwisowaniem nart oraz desek snowboardowych.

Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

Z rzeczy godnych podkreślenia, firma jest jednym z nielicznych na terenie Śląska sklepów oferujących obsługę sprzętu Fischera w technologii Vacuum Fit by Fischer, czyli personalizacji i wygrzewania buta narciarskiego. Bootfitting jest w ogóle jednym z kluczowych elementów działalności sklepu, a praktycznie każdy model buta, który znaleźć można na półce nadaje się do indywidualnej personalizacji. Od wiosny 2013 roku uzupełniła swoją ofertę o rowery, akcesoria rowerowe oraz profesjonalny serwis.

Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

Już wchodząc do salonu przy ulicy Krakowskiej, uderza duża ilość sprzętu na półkach. Oferta sklepu jest naprawdę imponująca - samych butów dla dzieci naliczyliśmy około 70 modeli, butów narciarskich dla dorosłych - ponad 90! Ilość modeli nart jest podobna - w sumie więc klient ma w czym wybierać. I taka jest główna idea i motto działania firmy - każdy narciarz, który tu przyjdzie, musi mieć naprawdę duży wybór. Druga zasada - każdemu klientowi poświęca się tu tyle czasu, ile trzeba - nie za dużo, nie za mało, ale właśnie tyle ile potrzeba, by dokonał on dobrego wyboru. Dobrego - czyli odpowiedniego dla swoich możliwości, umiejętności i potrzeb.

Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

Oprócz klasycznego sprzętu zjazdowego, firma posiada bardzo szeroki wybór sprzętu skiturowego. Co ważne - pracownicy sklepu są jednocześnie zapalonymi skiturowcami, potrafią więc doradzić i skonsultować problemy dotyczące zarówno samego sprzętu, jak i techniki, i to zarówno na poziomie początkującym, jak i zaawansowanym. Z ciekawostek, którymi szczyci się sklep jest fakt, że ostatnio buty skiturowe personalizowała tutaj Martyna Wojciechowska.

Ryszard Filarski
Ryszard Filarski

- Nasza filozofia jest prosta i przejrzysta - opowiada nam Ryszard Filarski. - W dobie sklepów internetowych, wielu klientom wydaje się że wszystko można kupić w Internecie. Z własnego doświadczenia wiemy, że o ile zakup nart w ten sposób może być faktycznie korzystny i udany dla narciarza, o tyle zakup butów w ten sposób może prowadzić do wielu rozczarowań, a nawet zrażenia się do narciarstwa. Buta po prostu trzeba przymierzyć przed zakupem, na dodatek próbując kilka różnych modeli, najlepiej różnych marek. Dopiero wtedy można dobrać naprawdę odpowiedni sprzęt. Do tego dochodzi kwestia personalizacji buta, której przez internet nie da się zrobić - dodaje ze śmiechem pan Ryszard.

Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

- W przypadku doboru sprzętu, a zwłaszcza butów narciarskich, warto korzystać z porad ekspertów, którzy już na pierwszy rzut oka są w stanie określić kształt i realny wolumen stopy, a co za tym idzie - dobrze dobrać buty. Regułą praktycznie jest, że klienci mają tendencję do kupowania za dużych butów. Tylko dobrzy i doświadczeni eksperci są w stanie przekonać klienta do zakupu buta, który początkowo wydawać może się za ciasny, ale po odpowiednim spersonalizowaniu "leży" odpowiednio. A nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że wygodny, ale też i dobrze rozmiarowo dobrany but to nie tylko inna jakość jazdy, ale także poprawa bezpieczeństwa na stoku i poza nim - dodaje właściciel sklepu.

Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej
Sklep Ekspert-Sport w Bielsku-Białej

Firma Ekspert-Sport uczestniczy także w programie stacjaeksperta.pl, dedykowanego markom Atomic i Salomon. Łączy on najbardziej specjalistyczne sklepy narciarskie w Polsce oferujące usługę termoformowania butów narciarskich oraz profesjonalne doradztwo produktowe w zakresie doboru sprzętu narciarskiego. Więcej na ten temat StacjiEksperta przeczytacie tutaj.

Sami, jako redakcja skionline.pl, korzystamy od czasu do czasu z usług, oferty, a także i z doświadczenia pracowników Ekspert-Sport. Nie mamy więc najmniejszych wątpliwości, by zarekomendować to miejsce narciarzom nie tylko z Bielska-Białej i okolic.

Ekspert-Sport
ul. Krakowska 464, Bielsko-Biała
tel. +48 33 814 05 19
tel. 504 020 199
e-mail: sklep@ekspert-sport.pl
www.ekspert-sport.pl

Powyższy tekst jest pierwszym z cyklu "skionline.pl rekomenduje". W kolejnych artykułach będziemy prezentować firmy i placówki, które według naszej oceny oferują znakomitą jakość usług i bogaty wybór sprzętu narciarskiego. Jeśli znacie dobre sklepy czy serwisy, które warto polecić innym narciarzom - napiszcie do nas na adres skionline@skionline.pl. Postaramy się dotrzeć, sprawdzić i opisać je dla Was.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #ekspert sport #sklep narciarski #narty #buty narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20