skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Technologia Arrow w nowym, precyzyjnym modelu nart Elana SLX

2017.09.04
Technologia Arrow w nowym, precyzyjnym modelu nart Elana SLX
Kliknij, aby powiększyć.
Technologia Arrow w nowym, precyzyjnym modelu nart Elana SLX
Szybka jazda krótkim skrętem? Tak, pod warunkiem, że narciarz dysponuje sporymi umiejętnościami i odpowiednim sprzętem. W tegorocznej kolekcji Elana znalazł się model SLX, który wyjątkową wręcz umiejętność zwinnej jazdy oraz poczucie kontroli zawdzięcza najnowszej technologii Arrow. Rozwiązanie to polega na zastosowaniu w strukturze nart wykonanych z tytanowych warstw ramion przypominających kształtem strzałę, których zadaniem jest równoczesne wychwytywanie i rozprowadzanie energii z krawędzi na krawędź, na ich całej długości.
Efekt? Krawędź zyskuje doskonały kontakt ze śniegiem, dzioby szybko i precyzyjnie inicjują skręty, a narty - w ostatniej fazie skrętu - zyskują dynamiki i nie wymykają się spod kontroli. Przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu umieszczona jest między drewnianym rdzeniem (rdzeń nadaje nartom indywidualnego charakteru i dynamiki), a wykonaną z włókna węglowego płytą o profilu camber, która działa jako dodatkowy buster energii.


Założywszy, że wszystkie trzy warstwy harmonijnie współgrają, a narciarz potrafi wykorzystać specyficzną konstrukcję nart, technologia Arrow działa, jak dodatkowy zastrzyk energii dostarczając niespotykanej dotychczas precyzji i dokładności.

Technologia Arrow w nowym, precyzyjnym modelu nart Elana SLX
Technologia Arrow w nowym, precyzyjnym modelu nart Elana SLX

Projektując najnowsze SLX, Elan dołożył wszelkich starań, by dostarczyć światowej klasy nart o zawodniczym zacięciu, na których spędzimy na stoku cały dzień nie odczuwając zmęczenia będącego wynikiem jazdy np. na nartach gigantowych. Technologia Arrow sprawia, że materiał tworzący strukturę nart w okolicy dziobów został zredukowany, co z kolei przekłada się na lepszą inicjację skrętów i szybsze wycinanie slalomowych łuków. W konsekwencji na nartach męczymy się mniej, co oznacza więcej czasu spędzonego w górach z rodziną i przyjaciółmi.


Narty Elan SLX
Geometria: 120-68-103
Długość w cm (promień skrętu w m): 155 (11.5), 160 (12.5), 165 (13), 170 (14)

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #elan #technologia arrow #slalom #slx

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20