skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: K2
Bioflex Core - narty - K2
Technologia budowy nart K 2 oparta na zastosowaniu 2 różnych gatunków drewna do budowy rdzenia. W przedniej i tylnej części rdzenia stosuje się świerk – lekkie i miękkie drewno, natomiast część środkowa wykonana jest z jodły – drewna o większej gęstości i twardości. Dzięki zastosowaniu Bioflex Core w nartach z damskiej linii T: Nine nadano im nowych właściwości: są lekkie, doskonale inicjują skręt i łatwo się prowadzą. Zastosowanie twardszego materiału w centralnej części rdzenia zapewnia natomiast stabilność, łatwą kontrolę, przewidywalność i pewność jazdy.
Bioflex Core stosowany jest wyłącznie w linii T : Nine i jest to krok milowy w technologii budowy nart przeznaczonych dla pań.
Metal Laminate - narty - K2
Tytanowe warstwy zastosowane w ostatnich modelach nart K2, tworzą system zwany Metal Laminate. System składa się z występujących na przemian warstw tytanu i włókna szklanego, które oplatają drewniany rdzeń. Dzięki zastosowaniu Metal Laminate narty akumulują drżenia, nie wpadają w wibracje - doskonałe rozwiązanie dla wszystkich rodzajów nart.
MOD Monic - narty - K2
W ramach udoskonalonej Technologii MOD w nartach K 2 zastosowano nowe rozwiązanie zwane MOD Monic. Technologia MOD w znacznym stopniu wyeliminowała drgania nart, jednak, jak pokazały ostatnie testy, w pewnych miejscach narty są szczególnie narażone na wibracje. W tych właśnie „wrażliwych” miejscach zastosowano dodatkowe moduły MOD Monic, absorbujące drgania. Dzięki MOD Monic narta jest nieco lżejsza i obciążona dodatkowo tylko w tych punktach, gdzie jest to konieczne dla zachowania stabilności i komfortu jazdy.
MOD Technology - narty - K2
Technologia polegająca na zastosowaniu w nartach K 2 dodatkowego, elastomerowego, absorbującego drgania rdzenia, niezależnie od drewnianego rdzenia głównego .

Drugi rdzeń skutecznie amortyzuje i tłumi drgania, nie ograniczając przy tym elastyczności rdzenia głównego na całej długości narty.

Jak pokazały testy, dzięki technologii MOD, skutecznie wyeliminowano drgania i wibracje oraz stworzono narty, które pozostają pod kontrolą na każdym etapie jazdy, są wszechstronne i łatwe w prowadzeniu.

Zastosowanie Technologii MOD skutkuje również lepszą przyczepnością i trzymaniem krawędzi na całej długości nart. W efekcie udało się zredukować drgania i "odbicia" podczas jazdy na twardych, oblodzonych trasach, zapewniając doskonałe trzymanie krawędzi i pewną, płynną jazdę.
Progressive Sidecut - narty - K2
Dzięki Progressive sidecut, narty o szerszej talii nabierają cech uniwersalnych desek, które sprawdzą się w każdych warunkach. Zastosowanie tej technologii sprawia, że szersze narty są bardziej agresywne. Teoria dotycząca sposobu taliowania nart mówi, że narta podążając za linią skrętu powinna zakreślić pełne koło. I faktycznie, taki pogląd sprawdza się idealnie w przypadku nart o wąskiej talii. Gorzej jest w przypadku szerokich nart, które w zróżnicowanych warunkach dostają zbyt dużo energii. Progressive sidecut to specyficzne taliowanie polegające na nadaniu narcie różnej krzywizny w różnych miejscach. Począwszy od tyłów ku dziobom, narta zwęża się coraz bardziej. Efekt jest taki, że na twardym śniegu narta bardzo szybko inicjuje skręt od czubka po talię, natomiast w puchu i na nierównej trasie zachowuje się bardziej łagodnie - inicjacja skrętu następuje pod butem i dalej, poprzez tylną część narty. To pewnie kolejny "wynalazek" K2, który przejdzie do historii narciarstwa.
Titan Technology - narty - K2
Nowa technologię opartą na laminacie metalowym nazwano Titan Tech. W nartach z nowej kolekcji 05/06, Tytan przybrał formę perforowanej powłoki, widocznej w przedniej i tylnej cześci narty. Zmiana struktury laminatu wpłyneła jedynie na obniżenie wagi nart i nadaniu im zwinności. Deski nie straciły natomiast stabilności i wlaściwości amortyzacyjnych, czyli cech jakie zawdzięczamy metalowym laminatom.
Torsion Box - narty - K2
System warstwowej budowy nart K 2, nieco prostszy niż konstrukcja Metal Laminate. W nartach, gdzie zastosowano Torsion Box, również używa się drewnianych rdzeni wykańczanych w technologii Triaxial Braiding™. Konstrukcja Torsion Box może być stosowana w różnych modelach nart, począwszy od wyczynowych po te najprostsze. Dzięki Torsion Box narty szybko reagują, są łatwe w prowadzeniu i stabilne.
Triaxial Braiding™ - narty - K2
Triaxial Braiding™ to obecnie najlepszy system umożliwiajacy nakładanie włókna szklanego na drewniany rdzeń nart. Proces polega na umieszczeniu w specjalnej maszynie zwanej Triaxial Braiding, zmielonego drewnianego rdzenia, który jest następnie owijany zachodzącymi na siebie włóknami szklanymi. Dzięki zastosowaniu technologii Triaxial Braiding™ powstają wytrzymałe i stabilne narty.
poprzednie1 - 8 z 8następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt