skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: Rossignol
100% Composite Fiber - buty biegowe - Rossignol
Technologia konstrukcji szkieletu zewnętrznego buta, wykorzystująca włókna kompozytowe, zapewniająca perfekcyjną stabilność stopy, łatwość poruszania się w każdym rodzaju terenu bez strat energii i optymalny przekaz sił z nogi na nartę, przy jednoczesnej niewielkiej wadze sprzętu.
Activator - narty - Rossignol
Coraz krótsze narty oraz nowa slalomowa technika jazdy powodują bardzo częstą utratę równowagi narciarza. Activator, czyli elastyczna strefa narty umiejscowiona za płytą powerpulsion, pomaga narciarzowi w utrzymaniu równowagi. Działa jak sprężyna.
W pierwszej fazie skrętu Activator kompensuje energię, wychodząc ze skrętu energia jest oddawana i pozwala utrzymać pozycje narciarza w równowadze.
Activator - buty narciarskie - Rossignol
Elastomer, który w połączeniu z active cockpit kumuluje, a następnie uwalnia energię. Im większy nacisk buta, tym mocniejsze oddziaływanie i lepsza interakcja. Activator może mieć 3 stopnie twardości, które wpływają na zachowanie narty.
Active Cocpit - buty narciarskie - Rossignol
Charakterystycznie wyprofilowana wkładka, którą zaprojektowano specjalnie dla kobiet, uwzględniając kształt i rozmiar damskiej stopy. Opatentowana, aktywna konstrukcja wspomagająca przekaz sił na nartę. Bardziej otwarta w górnej części w okolicy goleni. Gwarancja komfortu podczas jazdy
Active Hard Sole - buty narciarskie - Rossignol
Twardy spód buta w modelach ELITE 1 PRO. Większa o 30% wytrzymałość na zginanie. Umożliwia precyzyjną i agresywną jazdę.
Active Platform - narty - Rossignol
Zintegrowana z nartą płyta, zapewniająca jej naturalną elastyczność. Podnosi pozycję narciarza, ułatwiając i poprawiając kontrolę nad jej całą długością. Płyta stanowi kombinację materiałów o różnych właściwościach. Z jednej strony usztywnia nartę w środkowej części, dzięki czemu otrzymujemy lepsze trzymanie krawędzi na twardym śniegu, z drugiej strony, dzięki zastosowaniu warstwy elastycznej wiskozy, filtruje drgania przechodzące z narty na nogę narciarza.
Active Soft Sole - buty narciarskie - Rossignol
Elastyczny spód buta w modelach ELITE BANDIT B 1. Absorbuje drgania i wibracje
Active Sole - buty narciarskie - Rossignol
Nowy, opatentowany przez Rossignol spód buta w modelach z serii Elite. Może być wykorzystany we wszystkich modelach butów, dzięki zastosowaniu specjalnej pianki, którą pokryto spód na całej długości
Adjustable Spoiler - buty narciarskie - Rossignol
Możliwość regulacji kąta pochylenia cholewki buta
Axial - wiązania narciarskie - Rossignol
Rozwiązanie tylnej części wiązania:Strefa montażowa jest zredukowana (11 cm krótsza niż w wiązaniu skrzynkowym ), znajduje się pod butem narciarskim co umożliwia wykorzystanie naturalnej elastyczności narty. W czasie wypinania oś obrotu buta jest zgodna z osią podłużną kości piszczelowej. Ogranicza to ryzyko doznania urazu układu kostno-stawowo-więzadłowego. Funkcjonalność wiązania jest taka sama jak w wiązaniu skrzynkowym, po wypięciu tył wiązania automatycznie wraca do pozycji centralnej. Wiązania typu Axial posiadają konstrukcję, która zapewnia perfekcyjne trzymanie buta. Kontakt buta i wiązania występuje w siedmiu punktach, co zapewnia niezwykłą precyzję. Charakteryzują się najwyższym współczynnikiem elastyczności na rynku: 45 mm w pionie.
poprzednie1 - 10 z 98następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt