skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: buty narciarskie, Tecnica
3 Density Technology - buty narciarskie - Tecnica
Trzy strefy o różnej sztywności w zależności od funkcji do spełnienia.
1) Twarda, sztywna podeszwa oraz strefy palców i pięty – precyzyjny przekaz sił sterujących i zabezpieczenie przed skutkami uderzeń.
2) Średnia sztywność – strefa śródstopia, gwarantuje idealne obejmowanie stopy w czasie dopinania buta.
3) Strefa miękka – podbicie stopy, łatwe zakładanie i zdejmowanie butów.
AVS – system tłumienia drgań - buty narciarskie - Tecnica
Tłumik o specjalnym kształcie, wykonany ze elastycznego tworzywa znajduje się w obcasie buta. Wytłumiając drgania chroni stawy skokowy i kolanowy.
C.A.S. - buty narciarskie - Tecnica
- Świetne dopasowania zaraz po zakupie!
- Idealny materiał do pracy dla bootfitterów.
Custom Arch - buty narciarskie - Tecnica
Opatentowany przez firmę Tecnica system regulacji, który umożliwia dopasowanie powierzchni stykowej wkładki do łuku podbicia stopy. Regulując śrubą znajdującą się od wewnętrznej strony buta można uzyskać równomierną, indywidualnie ukształtowaną powierzchnię przylegania do podeszwy stopy.
Easy Fit System - buty narciarskie - Tecnica
Specjalna wkładka umieszczona na styku cholewki ze skorupą buta wykonana z elastycznego tworzywa. Easy Fit ułatwia zakładanie i zdejmowanie butów oraz dodatkowo zwiększa szczelność skorupy.
Forward Lean - buty narciarskie - Tecnica
Regulacja pochylenia cholewki w przód i w tył pozwala na znalezienie przez narciarza idealnego ustawienia po włożeniu buta na nogę, bez pomocy osoby trzeciej. Nowa konstrukcja nart spowodowała, że stały się one krótsze i wymusiła na narciarzu utrzymywanie środka ciężkości ciała w optymalnym punkcie nad nartą. Nowy system Forward Lean znacznie w tym pomaga.
Hot Form - new system - buty narciarskie - Tecnica
. Termiczne formowanie buta wewnętrznego odbywa się przestrzennie – dopasowując go zarówno do stopy jak i do skorupy zewnętrznej, nie zostawiając między nimi żadnych pustych przestrzeni. W efekcie wzrasta dokładność przekazywania impulsów sterujących (jak w butach wyczynowych), połączona z najwyższym komfortem użytkowania. Działanie systemu opiera się na dwóch materiałach – Fabroc i Rolex Plus, z których zbudowany jest but wewnętrzny. Fabroc posiada w swej strukturze wewnętrznej grafit tworzący warstwę, która dzięki zdolności przewodzenia prądu ma możliwość nagrzewania się. Wytworzone ciepło przekazywane jest do przestrzeni buta wypełnionej tworzywem Rolex Plus, które w podwyższonej temperaturze uplastycznia się i zwiększa swoją objętość. Dzięki temu dopasowuje się idealnie do wewnętrznej powierzchni skorupy buta i co najważniejsze do nogi narciarza. Unikalność procesu polega również na tym, że ilość termoformowań tego samego buta jest nieograniczona.
i-Rebound - buty narciarskie - Tecnica
i-Rebound to system łączący cholewką z dolną częścią skorupy za pomocą czterech punktów kontaktu, działając jako przekaźnik siły, zapewniając oddawanie energii, zwiększając dynamikę i sportowy charakter butów.
New Dual Pivot System - buty narciarskie - Tecnica
Pełni nie tylko funkcję tradycyjnego cantingu. Umożliwia wychylenie cholewki w różnych kierunkach, w zależności od budowy anatomicznej i naturalnej kinetyki nogi.
Pivoting Catch - buty narciarskie - Tecnica
Zaczepy klamer na zawiasie z powiększoną podstawą. Lepszy rozkład nacisków, ułatwione zapinanie i odpinanie butów.
poprzednie1 - 10 z 16następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020