skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty, Atomic
Aerospeed - narty - Atomic
Technologia zaczerpnięta z golfa. Powierzchnia piłek golfowych jest charakterystycznie żłobiona, co powoduje, że szybują one dalej i precyzyjniej. Podobne żłobienia zastosowano w wierzchniej warstwie nart Atomic’a zwiększając tym samym ich opływowość i eliminując zawirowania powietrza przy dużych prędkościach. Różnica widoczna przy pomiarze czasu, gdy zwyciężasz o ułamek sekundy.
Aerospeed 2 - narty - Atomic
Układ wyżłobień w powłoce Aerospeed 2 przypomina strukturę plastra miodu. Przeprowadzone testy w tunelu powietrznym udowodniły znaczącą redukcję zawirowań powietrza, jeszcze lepszą stabilność i bardziej płynną jazdę.
All Mountain Rocker - narty - Atomic
All Mountain Rocker zapewnia wszechstronność i wysoką wydajność jazdy w każdych warunkach i na każdym rodzaju śniegu.
ARC Technology - narty - Atomic
W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, te wyposażone w technologię ARC posiadają jedynie jeden punkt montażu umieszczony w centralnej części nart. W tym jednym punkcie, zwanym Anchor Point, czyli punktem zakotwiczenia, kumuluje się cała energia narciarza. Umożliwia to łatwe i naturalne wygięcie narty na całej jej długości – tak, jak wygina się łuk. Stąd też zresztą nazwa technologii. Ruchoma powierzchnia między butem i nartą pomaga w utrzymaniu naturalnego flexu. Zapewnia to ciągły kontakt narty z podłożem, co przekłada się na doskonałą przyczepność i płynną, naturalną jazdą bez wysiłku – niezależnie od warunków.
Bend-X Technology - narty - Atomic
Specjalna elastyczna strefa pod wiązaniami, która ułatwia efektywne wyginanie nart nawet najlżejszym dzieciom i skutkuje stałym kontaktem desek z podłożem. Ułatwia to zapoczątkowanie skrętu, nawet wtedy, kiedy w dziecięcych nogach nie ma jeszcze wiele sił.
Beta 4 - narty - Atomic
Konstrukcja BETA 4 – najmniejszy szczegół zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny zaprojektowano z największą dla osiągnięcia najlepszych właściwości.
WEWNĄTRZ

0) POWER CHANNELS
Optymalne umieszczenie POWER CHANNELS.
- Bliżej krawędzi narty
= niezawodne trzymanie krawędzi

1) PROFIL BETA
Nowy, bardziej ukształtowany profil wkoło Power Channels.
- Większa stabilność
= więcej mocy

NA ZEWNĄTRZ - CHASSIS
Element wiązania nazwany chassis przekazuje moc z narty na śnieg.

2) OŚ STEROWANIA
Centrum sterowania zawarte jest w profilu Beta.
- Przekaz mocy na profil bez utraty energii.
- Bezpośrednia transmisja sterowania w podłużnej osi narty.
= precyzyjne skręty i doskonałe krawędziowanie.

3) MOSTEK - BRIDGE
Połączenie osi sterowania z Power Channels.
- FULLFLEX – niezakłócony przekaz mocy przy skrętach.
= najwyższa technologia wykonania

4) OSŁONA
Ochrona osi sterowania i mostka.
Beta 4 Race - narty - Atomic
Następna generacja profilu Beta 4 do dynamicznej jazdy race'owej. Jeszcze mocniejszy profil, lepsze trzymanie na krawędzi - większe przyspieszenia!
Beta 5 - narty - Atomic
Aby powstała naprawdę dobra narta, potrzebny jest zaawansowany system transferu gromadzonych sił. Technologia Beta 5 to charakterystyczny „pagórkowaty” profil, „wycięta” górna warstwa na odcinku przed wiązaniem i kanały Power Channels wypełniające nartę do połowy.
więcej
Beta 5 - Active Power Extension - narty - Atomic
Podczas jazdy, kanały Power Channels powodują równomierny rozkład sił na całej długości narty i wprost idealne trzymanie krawędzi. Nawet podczas mocnego wygięcia narty Power Extenders działają, jak amortyzatory, pochłaniając drgania i wibracje. W efekcie, narta cały czas mocno przylega do śniegu. Im trudniejszy teren, tym lepsze trzymanie.
więcej
Beta Puls - narty - Atomic
Dziś krótkie, szerokie i mocno taliowane narty to już standard. Narty nowej generacji muszą być sztywniejsze, bo masa rozkłada się na mniejszej długości, a równocześnie przy tak dużej szerokości muszą być odporne na skręcanie wzdłużne. Z drugiej strony, powinny być na tyle miękkie, by łatwo inicjować skręt i trzymać krawędź
więcej
poprzednie1 - 10 z 45następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt