skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty, Head
Allride Rocker - narty - Head
Łatwiejsze sterowanie oraz zwiększone unoszenie w puchu. W każdym modelu umieściliśmy dokładnie dobraną długość rockera, tak aby zapewnić maksymalne osiągi na wszystkich poziomach umiejętności. Sterowanie nartami stało się łatwiejsze dla każdego oraz zwiększyła się uniwersalność w miękkim śniegu.
ERA 3.0 - narty - Head
Wyobraź sobie narty, które są dla wszystkich, wszędzie. Jedne dla wszystkich, wszystko w jednym. HEAD ERA 3.0 nie jest jednowymiarową
technologią w stylu: "Masz problem?
Naprawimy go!". ERA 3.0 to kombinacja technologii, kształtu i geometrii. Pomyśl Rocker, pomyśl Promień, pomyśl Przyspieszenie. Pomyśl Trójwymiarowo!
więcej
FLR Flowride Technology - narty - Head
Część rdzenia drewnianego w przedniej części narty jest zastąpiona przez elastomerowy materiał, który optymalizuje uniwersalność narty. W krótkich skrętach ta udoskonalona, inteligentna elastyczność w przedniej części zmniejsza powierzchnię kontaktu ze śniegiem, co ułatwia inicjację skrętu. Natomiast podczas normalnego wygięcia narty mamy zapewnioną stabilność dla szybkich skrętów.

PODSTAWOWE KORZYŚCI

Większa uniwersalność
Łatwość prowadzenia
Lepsza inicjacja skrętu
Maksymalna zwrotność
Lepsze unoszenie się w puchu
Framewall - narty - Head
Intensywność jazdy Park & Pipe powoduje łatwe ścieranie się i wykruszanie górnej warstwy narty.
Ten problem został rozwiązany dzięki nowej technologii FRAMEWALL. Trójwymiarowa budowa ścian bocznych pokrywa górną warstwę i chroni ją przed ścieraniem i innymi czynnikami zewnętrznymi , które prowadzą do rozwarstwienia. FRAMEWALL to pierwsza 360° ochrona narty, która znacznie poprawia jej żywotność i osiągi.
Full Metal Jacket - narty - Head
To trójwymiarowy tytanowy płaszcz pokrywający rdzeń narty o konstrukcji X-Frame.
Zwiększa poprzeczną sztywność narty, gwarantuje lepsze przenoszenie energii z jej środka wzdłuż krawędzi, maksimum przyczepności narty na najtrudniejszej trasie i stabilność przy bardzo szybkiej jeździe.
Intelligence Chip System - narty - Head
Czołowe modele nart HEAD Intelligence zostały dodatkowo wyposażone w samosterujący mikroprocesor - ChipSystem. Napięcie elektryczne powstające w momencie skrętu we włóknach HEAD Intellifibers wysyłane jest do wbudowanego w środku narty mikroprocesora, który je wzmacnia do ok. 600V i odsyła do włókien HEAD Intellifibers powodując ich dynamiczne prostowanie. Wyprostowanie włókien usztywnia poprzecznie narty, zapewniając optymalne trzymanie krawędzi, prędkość i doskonałe prowadzenie. Dzięki mikroprocesorowi narty są elastyczne i dynamiczne, zaś ich sztywność poprzeczna jest zmienna i zawsze optymalna w zależności od warunków terenowych, stylu i dynamiki jazdy.
więcej
Intelligence Technology - narty - Head
Elektronika z rozpędem wkracza w narciarski świat! Head zaproponował rozwiązanie hi-tech przetestowane na swoich rakietach tenisowych. Chodzi o włókna z materiału piezoelektycznego, przewodzące prąd, które reagują na energie kinetyczną, pochodzącą z ugięcia nart. Energia elektryczna trafia do chipa, znajdującego się w centralnej części narty. Chip 10 razy zwielokrotnia ładunek elektryczny i wysyła go z powrotem do włókien. Te reagują prostowaniem się. Efekt jest taki, że im mocniej naciskamy na krawędź tym mocniej narta "oddaje" - prostuje się i tym samym przyspiesza. Praca krawędzi jest harmonijnie rozłożona na całej długości narty i idealnie przylega do stoku. Cały projekt otrzymał nazwą Head inteligence - electronic ski managment system.
KERS - narty - Head
Technologia KERS działa jak turbosprężarka. Dostarcza dodatkowej mocy i przyspieszenia poprzez usztywnienie tylnej części narty podczas wyjścia ze skrętu. Efekt: doładowanie katapultujące narciarza w następny skręt. Dokładnie tak samo kierowcy Formuły 1 wciskają przycisk uzyskując w ten sposób dodatkową prędkość. Technologia HEAD KERS jest elektronicznym, w pełni zintegrowanym i automatycznym systemem.
więcej
Liquidmetal Technology - narty - Head
Liquidmetal to zupełnie nowy materiał, którego dotychczas nie stosowano do produkcji nart. Struktura molekularna Liquidmetal’u jest amorficzna i w przeciwieństwie do struktur krystalicznych nie ulega deformacji pod wpływem działających na nią sił.

więcej
Long Life Edge & Razor Edge - narty - Head
Krawędzie nart Head produkowane są ze stopu chromu i wanadu, dzięki czemu są pięć razy bardziej wytrzymałe niż tradycyjne krawędzie stalowe. Fabrycznie szlifowane są z dokładnością do 1/10000 mm, dzięki czemu zapewniają optymalną przyczepność w ekstremalnych warunkach.
poprzednie1 - 10 z 19następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt