skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty, Nobile
APS - narty - Nobile
APS TECHNOLOGY - pewne trzymanie krawędzi - obniżona waga sprzętu (-15%) - wyłącznie drewniany rdzeń APS (added pre stress by nano technology) to opatentowana przez Nobile technologia wprowadzania naprężeń wstępnych do drewnianego rdzenia narty. Do tej pory podniesienie sztywności poprzecznej zawsze wiązało się z utratą elastyczności narty. Dzięki APS wzrost sztywności poprzecznej nie wpływa na usztywnienie wzdłużne narty. Skutkuje to nieporównywalnie lepszym trzymaniem na krawędzi, pomimo dużej elastyczności narty. Narty z technologią APS nie wymagają wzmocnień wykonanych z tytanu lub aluminium, co w dużej mierze przekłada się na wagę sprzętu oraz nadawanie nartom idealnych właściwości elastycznych, dzięki wykorzystaniu wyłącznie cech drewna używanego w produkcji.
Autorkocker - narty - Nobile
AUTOROCKER CONCEPT
- aktywna kontrola promienia skrętu w czasie jazdy
- automatyczna zmiana profilu narty camber/rocker
Autorocker concept jest nowym sposobem wprowadzenia narty w skręt.
Rozwiązanie, które dzięki specjalnie projektowanej elastyczności narty znakomicie podnosi skrętność narty, pozwalając na aktywną kontrolę promienia skrętu. Pozwala również na płynne przejście w czasie jazdy od profilu „camber” do profilu „rocker” w zależności od rodzaju śniegu, po jakim porusza się narciarz. Dzięki temu narciarz jadąc po twardym śniegu, korzysta z „cambera”, a w momencie przejeżdżania w miękki śnieg lub puch automatycznie aktywuje się. „rocker”.
Trapezium Shape - narty - Nobile
TRAPEZIUM SHAPE - łatwość wprowadzenia w skręt na stromych stokach - stabilność jazdy na wprost przy dużych prędkościach Trapezoidalny kształt narty wpływa na właściwości jezdne na trasie, jak i poza nią. Dzięki możliwości zastosowania dużego "sidecut'u" narta jest niezwykle stabilna przy dużych prędkościach oraz przy jeździe na wprost. "Myszkowanie" narty występujące w nartach taliowanych oraz wibracje na dziobach w przypadku rockera jest praktycznie całkowicie wyeliminowane.
poprzednie1 - 3 z 3następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021