skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty, Rossignol
Activator - narty - Rossignol
Coraz krótsze narty oraz nowa slalomowa technika jazdy powodują bardzo częstą utratę równowagi narciarza. Activator, czyli elastyczna strefa narty umiejscowiona za płytą powerpulsion, pomaga narciarzowi w utrzymaniu równowagi. Działa jak sprężyna.
W pierwszej fazie skrętu Activator kompensuje energię, wychodząc ze skrętu energia jest oddawana i pozwala utrzymać pozycje narciarza w równowadze.
Active Platform - narty - Rossignol
Zintegrowana z nartą płyta, zapewniająca jej naturalną elastyczność. Podnosi pozycję narciarza, ułatwiając i poprawiając kontrolę nad jej całą długością. Płyta stanowi kombinację materiałów o różnych właściwościach. Z jednej strony usztywnia nartę w środkowej części, dzięki czemu otrzymujemy lepsze trzymanie krawędzi na twardym śniegu, z drugiej strony, dzięki zastosowaniu warstwy elastycznej wiskozy, filtruje drgania przechodzące z narty na nogę narciarza.
Cap - narty - Rossignol
Konstrukcja monoblokowa
Central Dualtec - narty - Rossignol
DUALTEC Central występuje w środkowej części narty, w miejscach o największym nacisku narty na podłoże. Konstrukcja ta w porównaniu z bardzo precyzyjnym rozwiązaniem Integral dualtec zapewnia większy komfort i ułatwia sterowanie nartami.
Dual Camber - narty - Rossignol
SPRAWIA, ŻE ZACHOWASZ SWÓJ "LOT" W KAŻDYCH WARUNKACH.
Powyższe problemy są trudne do rozwiązania…chyba że mamy czarodziejską różdżkę która zmieni kształt nart. Rossignol znalazł to magiczne rozwiązanie: Technologia DUAL CAMBER pozwala dostosować kształt twoich nart do zmieniających się warunków śniegowych. Kluczową rolę, odgrywa system unoszący dzioby nart zmieniając tym samym punkt zetknięcia się ślizgu ze śniegiem. Tylko jeden szybki ruch i narty dopasują się do zmiennych warunków śniegowych.
więcej
Dual VAS - narty - Rossignol
Wbudowany w nartę w strefie najbardziej odpowiedzialnej za kontrole narty i sterowanie w skrecie.
Dual Vas absorbuje wibracje i drgania powodując:
- większą precyzję
- ekstra stabilność
- wiekszy komfort kontaktu narty ze sniegiem
Dualtec - narty - Rossignol
występuje w odmianie Integral - na całej długości nart, oraz Central - w środkowej części, w miejscach o największym ciśnieniu narty na podłoże. Konstrukcja łączy cechy dwóch technologii, tj. nart profilowanych i nart o konstrukcji klasycznej. Górna warstwa nośna ( tzw. cap ) odpowiada za precyzyjny i równomierny rozkład nacisku na całą długość narty. Dolna część ( klasyczna ) charakteryzująca się poziomą warstwą i prostopadłymi ściankami umożliwia optymalne przekazywanie sił na krawędzie.
Dualtec 2 - narty - Rossignol
Nowa konstrukcja ścianek bocznych.

W tylnej części nart, za stopą - cienka i sztywna. Co umożliwia większą kontrolę w fazie końcowej skrętu oraz właściwe ukierunkowanie energii.

W przedniej części - gruba, z bardziej miękkich i komfortowych materiałów.

Taka konstrukcja ułatwia początkową fazę skrętu , narty mają precyzyjniejszy kontakt ze śniegiem Są bardziej komfortowe
Dualtec 2000 - narty - Rossignol
Nowy integralny Dualtec przebiegający od dziobów do piętek nart. Zastosowano go w nartach: T-Power 9S i T-Power Viper S. Ścianki boczne są wyższe i wzmocnione w celu poprawy ciśnienia na podłoże. Ponieważ narty zostały skrócone, strefa oddziaływania sił skoncentrowała się bliżej stóp. Transmisja sił na krawędzie przebiega przez strukturę wzmocnionych i podwyższonych ścianek bocznych prostoliniowo, i jest perfekcyjna. Ponadto ścianki nie ulegają dekompresji.
Dualtec 3000 - narty - Rossignol
Boczne ścianki narty są wyższe pod stopą i ukształtowane zgodnie z wybrzuszeniami płyty, Występuje w nartach linii T-Power Pulsion.
poprzednie1 - 10 z 34następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020