skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: narty
Aerospeed - narty - Atomic
Technologia zaczerpnięta z golfa. Powierzchnia piłek golfowych jest charakterystycznie żłobiona, co powoduje, że szybują one dalej i precyzyjniej. Podobne żłobienia zastosowano w wierzchniej warstwie nart Atomic’a zwiększając tym samym ich opływowość i eliminując zawirowania powietrza przy dużych prędkościach. Różnica widoczna przy pomiarze czasu, gdy zwyciężasz o ułamek sekundy.
Aerospeed 2 - narty - Atomic
Układ wyżłobień w powłoce Aerospeed 2 przypomina strukturę plastra miodu. Przeprowadzone testy w tunelu powietrznym udowodniły znaczącą redukcję zawirowań powietrza, jeszcze lepszą stabilność i bardziej płynną jazdę.
AFI - Anatomic Forward Inclination - narty - Blizzard
System powodujący pochylenie sylwetki w przód podczas jazdy na nartach.
Air Carbon - narty - Fischer
Wysoko modułowane włókno węglowe. Technologia produkcji opracowana została przez firmę Fischer Advanced Composite Components zajmującą się produkcją i projektowaniem nowych materiałów i części na potrzeby lotnictwa.

Materiał ten stosowany jest wyłącznie w sprzęcie marki Fischer, co czyni je wyjątkowymi. AirCarbon cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem tłumienia drgań, dużą elastycznością, wytrzymałością kinetyczną oraz ekstremalnie niską masą. W nartach stosowany jako zewnętrzny płaszcz wzmacniający nośny przenoszący siły narciarza bezpośrednio do krawędzi.
Air Carbon Biaxial - narty - Fischer
Włókno szklane z wtopionymi krzyżującymi się pod kątem 90° włóknami AirCarbon.

Dynamiczne ugięcie narty pozostaje bez zmian, stabilność bez drgań uzyskana dzięki AirCarbon.

Zastosowane w nartach dla narciarzy zaawansowanych
Air Carbon Chassis - narty - Fischer
Specjalna struktura z włókien węglowych wykorzystywana również w przemyśle lotniczym i w Formule 1. Sprawia, że narta doskonale zachowuje się w skręcie, a jazda wymaga mniejszego nakładu energii.
Air Carbon Ti - narty - Fischer
Niezwykle lekki i wytrzymały materiał będący połączeniem węglanu (Air Carbon) i tytanu. Gwarantuje doskonałą jakość jazdy i lepszą kontrolę nart
Air Carbon Ti Chassis - narty - Fischer
Konstrukcja Air Carbon Chassis wzmocniona warstwą titanalu. Rozwiązanie zapewniające płynną jazdę i doskonałe właściwości skrętne narty
Air Carbon Titanium - narty - Fischer
Materiał używany w inżynierii lotniczej stosowany w wysokiej klasy nartach FISCHER AirCarbonTi podwyższa twardość pozbawioną drgań, redukuje wagę i doskonale przekazuje energię. Wyłącznie Fischer używa AirCarbon materiał stworzony przez FACC (Fischer Advanced Composite Components) Titanium (Titanium / Aluminum) zapewnia stabilność przy dużych prędkościach.
Air Channel - narty - Fischer
Rewolucja w nartach zjazdowych. Rozwiązanie stosowane dotychczas wyłącznie w nartach biegowych. Dzięki lamelowej budowie narty o tej konstrukcji są o 20 % lżejsze od tradycyjnie zbudowanych odpowiedników. Nowoczesne materiały i technologie Fischer’a rodem z F.A.C.C. pozwalają na takie rozwiązanie bez utraty wymaganej wytrzymałości w nartach ekstremalnych.
poprzednie11 - 20 z 355następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt